abc.lv skaitļos

Lietotāji online218
Aktīvie uzņēmumi28142
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Tukuma novadā ūdens tarifs saruks par nepilniem 4%, kanalizācijai - kāps par 23,4% : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Tukuma novadā ūdens tarifs saruks par nepilniem 4%, kanalizācijai - kāps par 23,4%

Tukuma novadā ūdens tarifs saruks par nepilniem 4%, kanalizācijai - kāps par 23,4%

Jelgava, 1.febr., LETA. Ar šodienu samazināsies ūdens, bet palielināsies kanalizācijas pakalpojumu tarifi Tukuma novadā, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Laukmane.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izvērtējusi SIA "Tukuma ūdens" iesniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu un secinājusi, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "Tukuma ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

SPRK gan tika lūgusi pakalpojuma sniedzēju precizēt tarifu aprēķinus, un rezultātā ūdens tarifs samazināts vairāk nekā tika plānots, bet kanalizācijas tarifs palielināsies mazāk nekā plānots sākotnēji.

Banner 280x280

No šodienas maksa par vienu kubikmetru ūdens ir viens eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), nevis 1,03 eiro, kā tas sākotnēji iesniegts SPRK.

Savukārt par kanalizācijas pakalpojumiem jāmaksā 1,37 eiro bez PVN par kubikmetru. Uzņēmuma iesniegtais projekts pirms precizēšanas paredzēja tarifu 1,39 eiro bez PVN apmērā.

Kā pamato "Tukuma ūdens", tarifa izmaiņas ir saistītas ar izmaiņām uzņēmuma izdevumu sadalījumā un izmaksu pieaugumu notekūdeņu attīrīšanai.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai