abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19868
Nozares raksti903
Ekspertu atbildes2515
Turpmāk elektroenerģijas un dabasgāzes rēķinos lietotājiem būs pieejama jauna informācija : abc.lv

Turpmāk elektroenerģijas un dabasgāzes rēķinos lietotājiem būs pieejama jauna informācija

Turpmāk elektroenerģijas un dabasgāzes rēķinos lietotājiem būs pieejama jauna informācija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus noteikumus, kas būs jāievēro elektroenerģijas un dabasgāzes tirgotājiem, sagatavojot rēķinus lietotājiem.

Papildus rēķinos norādītā informācija atgādinās lietotājam par tā iespējām, īpaši apzinoties tiesības par tirgotāja maiņas īstenošanu.

"Strādājot pie noteikumu izstrādes, primāri vērsām uzmanību uz lietotāja aizsardzību. Jaunā rēķinā iekļautā informācija palīdzēs lietotājam apzināties savas tiesības un iespējas, tostarp pieņemt arvien gudrākus lēmumus energoefektivitātes veicināšanā. Šis ir viens no soļiem, lai tirgotāju izrakstītajos rēķinos iekļautā informācija kļūtu par lietotāja rokasgrāmatu, kur tā apkopota vienuviet," stāsta SPRK Tirgus uzraudzības nodaļas vadītājs Jānis Negribs.

Aktuālā informācija, kas rēķinos turpmāk tiks atspoguļota, būs saistīta ar elektroenerģijas izcelsmes avotiem un tās ražošanas procesa ietekmi uz apkārtējo vidi. Lietotājiem būs pieejama informācija gan par to, kādu īpatsvaru no tam piegādātās elektroenerģijas nodrošinājuši Latvijā esošie ražotāji, ārvalstu tirgotāji un, cik lielu daļu veido iepirktā elektroenerģija biržā, gan par to, cik lielu īpatsvaru no kopējā lietotājam piegādātā apjoma veido elektroenerģija, kas saražota, izmantojot atjaunojamos un fosilos resursus.

"Esam novērojuši, ka jau šobrīd rēķinos norādītā informācija Latvijas lietotājiem lielākoties ir pārsniegusi Eiropas savienības dalībvalstīm noteiktos minimālos standartus. Tomēr neskatoties uz to, lai šis regulējums būtu saistošs pilnīgi visiem tirgotājiem, šobrīd šīs prasības tiek atrunātas SPRK noteikumos," skaidro SPRK pārstāvis.

Turpinot nodrošinot lietotāju interešu aizsardzību, vienlaikus rēķinos tiks minēta kārtība, kādā mainīt esošo tirgotāju, tostarp par iespējām, kur vērsties domstarpību gadījumā ar pakalpojuma sniedzēju. SPRK kā ārpustiesas instance izskata un izšķir strīdus starp lietotāju un pakalpojuma sniedzēju, līdz ar to turpmāk SPRK kontaktinformācija tiks skaidri norādīta informatīvajā materiālā.

Lietotājiem jaunās izmaiņas rēķinos parādīsies pakāpeniski līdz nākamā gada 1. jūlijam. Šī informācija lietotāju rēķinos var tikt atspoguļota dažādi, piemēram, norādīta saite uz pieejamo papildu informāciju vai pie rēķina pievienots papildu informatīvs materiāls. Informācijas atspoguļošanas veids būs katra tirgotāja individuāla izvēle, ko šie noteikumi neparedz. SPRK ieskatā, pakāpeniski vienlīdzīgas prasības ir ieviešamas arī dabasgāzes nozarē, nodrošinot līdzvērtīgu tirgus pieeju un caurskatāmību.

Publiskās konsultācijas laikā ikviens interesents SPRK varēja sniegt priekšlikumus un komentārus par konsultācijas dokumentu. Kopumā saņemti 28 priekšlikumi vai jautājumi no astoņām organizācijām. No tiem 13 priekšlikumi ņemti vērā vai daļēji ņemti vērā, bet seši priekšlikumi nav ņemti vērā, savukārt deviņos gadījumos sniegts plašāks skaidrojums. Ar viedokļu apkopojumu   un noteikumiem  aicinām iepazīties SPRK mājaslapā.

Noteikumi stājas spēkā līdz ar to publicēšanu Latvijas Vēstnesī.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Ik dienu kanalizācijas sistēmā nonāk milzīgs daudzums taukvielu, eļļu un cita veida ķīmisku un piesārņojošu vielu. Taukvielas rada vislielāko bīstamību, jo tās, uzkrājoties uz kanalizācijas cauruļvadu sieniņām, rada aizsērējumus, cauruļvadi kļūst šaurāki, kas būtiski apgrūtina notekūdeņu plūsmu un noved pie kanalizācijas sistēmas darbības traucējumiem. 

Aktuālie piedāvājumi

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

"ACCENT BŪVE" Latvijas tirgū pozicionējas kā vidēja izmēra ģenerāluzņēmējs (30–50 darbinieki), tam ir iespēja veikt liela apjoma būvniecības darbus – sākot no pirmsprojekta konsultācijām līdz objekta pilnīgai nodošanai ekspluatācijā, ieskaitot inženierkomunikāciju izbūvi un teritorijas labiekārtošanu. 

Aktualitātes

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Skates "Gada labākā būve Latvijā" 2020. gada ciklā jaunu būvobjektu radītājiem ir iespēja palepoties ar vides uzlabošanā ieguldīto, piesakot Gadagrāmatas jaunajai rubrikai "Gada prieks" nelielus, izcili plānotus un izpildītus objektus, kas izceļas ar kvalitāti, detaļu precizitāti, unikāliem vai ilgtspējīgiem risinājumiem un ir uzskatāmi  par labās prakses piemēru būvniecībā.

Uzņēmējs runā

Ursus Forwarding – kravu pārvadājumi un loģistika

URSUS_abc.lv_

13 gadu pieredze Ursus Forwarding ir ļāvusi uzkrāt zināšanas un veiksmīgi vadīt dažādas sarežģītības projektus, sākot ar vienkāršiem palešu pārvadājumiem un beidzot ar nestandarta kravām. Uzziniet vairāk – ursus.lv