Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pakalpojumu uzlabošanai Latvijā šogad būs pieejams 71,05 miljoni eiro
Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pakalpojumu uzlabošanai un pieslēgumu izveidošanai Latvijā šogad būs pieejams 71,05 miljoni eiro, paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais noteikumu projekts par Eiropas Savienības līdzekļu apgūšanu.
Projekti tiks pieņemti trīs atlases kārtās, no kurām pirmā būs šogad, un tieši pirmajai kārtai ir paredzēts atvēlēt 71 054 143 eiro. No šīs summas Kohēzijas fonda finansējums būs ne mazāk kā 60 396 021 eiro apmērā.
Otrajai un trešajai projektu kārtai atvēlētais finansējums būs ne mazāks kā 77 856 665 eiro, taču precīzs finansējuma sadalījums katrai kārtai tiks noteikts šā gada beigās atbilstoši pieejamam finansējumam, ņemot vērā pirmās atlases kārtas laikā iesniegto un apstiprināto projektu apmēru. Ja pirmajā atlases kārtā radīsies līdzekļu ietaupījums, to paredzēts novirzīt otrās atlases kārtas projektiem.
Projektu otrās atlases kārtu paredzēts izsludināt 2017.gada pirmajā ceturksnī, bet trešo atlases kārtu izsludinās 2019.gada pirmajā ceturksnī. VARAM paskaidro, ka trešā atlases kārta tiks organizēta pēc 2018.gada 31.decembra, kad būs zināms, cik daudz finansējuma ir palicis pāri no iepriekšējām kārtām.
Atlases pirmajā kārtā ir paredzēts piešķirt finansējumu ūdenssaimniecības attīstības projektiem aglomerācijās, kur iedzīvotāju skaits ir no 10 000 līdz 100 000. Otrajā un trešajā kārtā paredzēts finansēt projektus aglomerācijās, kur iedzīvotāju skaits ir virs 2000. Kā norāda ministrija, pirmajā atlases kārtā finansējums tiks piešķirts lielajām aglomerācijām, jo ir nekavējoties jānodrošina Eiropas Komisijas direktīvas prasību izpilde.
Jau iepriekšējos gados ir izmantots Eiropas Savienības finansējums, lai attīstītu ūdenssaimniecības sistēmas Latvijā, tomēr aglomerācijās, kur iedzīvotāju skaits ir virs 2000, šie projekti ir jāturpina, lai arī 2014. - 2020.gada ES fondu plānošanas periodā izbūvētu centralizētus notekūdeņu savākšanas tīklus teritorijās, kur tas ir tehniski un ekonomiski pamatoti un finansiāli iespējams.
LETA
Foto: Stock.XCHNG