abc.lv skaitļos

Lietotāji online72
Aktīvie uzņēmumi19718
Nozares raksti776
Ekspertu atbildes2463
Ugunsdrošības serviss būvobjektos : abc.lv

Ugunsdrošības serviss būvobjektos

Ugunsdrošības serviss būvobjektos
Viens no būtiskākajiem servisa uzdevumiem drošības garantijai – pareiza sistēmas ekspluatācija un kvalitatīva tehniskā apkalpošana.
Ugunsdrošības sistēmas – pretēji apsardzes un videonovērošanas sistēmām, kas parasti atrodas lietotāja ikdienas uzraudzībā un bojājumu gadījumā tās īpašnieks sistēmas remontu var veikt pats - darbojas nepārtrauktā režīmā. Sistēmas bojājumi nepietiekamas uzraudzības dēļ var palikt nepamanīti uz ilgu laiku.
Ļoti bieži ir sastopamas ugunsaizsardzības sistēmas, kuras lietotājs "lieto" ik dienas pat nenojaušot to, ka šī sistēma nav spējīga darboties, vai arī sistēmas nostrādes brīdī īpašniekam nebūs informācijas, ko nozīmē mirgojošais cipariņš uz vadības pults brīdī, kad ugunsgrēks jau "klauvē" pie būvobjekta durvīm.
Var dārgi izmaksāt Labākā gadījumā tāda nevērība saistīta ar ierīkošanai iztērēto līdzekļu veltīgu izšķiešanu, taču ļaunākais – ugunsaizsardzības sistēma nepilda savas pamatfunkcijas – ugunsgrēka konstatēšanu un trauksmes izziņošanu. Jāievēro likums Ugunsaizsardzības sistēmas nepieciešamību objektā reglamentē Latvijas būvnormatīva LBN-97 "Ugunsdrošības normas". Ugunsaizsardzības sistēmas prasības ierīkošanai un ekspluatācijai reglamentē MK 2004. gada 17. februāra noteikumi Nr. 82 "Ugunsdrošības noteikumi" un 2008. gada 5. februāra grozījumi - MK Nr. 60, kur būtiski precizētas prasības sistēmas ekspluatācijai. Noteikumi nosaka ugunsdrošības prasības, kas fiziskajām un juridiskajām personām jāievēro, lai neatkarīgi no objekta īpašuma formas un atrašanās vietas novērstu un sekmīgi dzēstu ugunsgrēkus, kā arī mazinātu to sekas. Noteikts arī, ka: * objektā jāglabā ugunsaizsardzības sistēmas tehnisko projektu, * ekspluatācijas instrukciju, * aizsargājamo telpu (zonu) sarakstu, * ugunsaizsardzības sistēmas pieņemšanas aktu un tam pievienotos dokumentus, * ugunsaizsardzības sistēmas tehniskās apkopes un remontdarbu uzskaites žurnālu, * ugunsaizsardzības sistēmu iedarbošanās gadījumu un bojājumu uzskaites žurnālu, * ugunsaizsardzības sistēmu tehniskās apkopes reglamentu. Objektam ir jābūt nodrošinātam ar: * ugunsdzēsības tehniku, * ugunsdzēsības ūdensapgādi, * ugunsaizsardzības un ugunsdzēsības sistēmām, * ugunsdzēsības dienesta izsaukšanas ierīcēm, * ugunsdzēsības aparātiem un inventāru atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām ugunsdrošības prasībām, kā arī uzturēt šīs iekārtas un līdzekļus lietošanas kārtībā. Šo noteikumi reglamentē automātisko ugunsaizsardzības iekārtu ekspluatācijas vispārīgās prasības, kuros ir arī noteikts, ka "automātisko ugunsaizsardzības iekārtu tehnisko apkopi un remontu veic īpaši apmācīta persona, kurai ir nepieciešamo zināšanu apliecinošs dokuments. Ja objekta darbinieki minētos darbus nevar veikt, viņiem noslēdz līgumu ar attiecīgu organizāciju." Drošības sistēmu serviss ir organizācija, kuras darbība saistīta ar pilnu darbu ciklu no projekta līdz sistēmu ekspluatācijai. Noslēdzot Līgumu ar Drošības sistēmu servisu klients iegūst: * ugunsaizsardzības iekārtu uzstādīšanu, * apkalpošanu ugunsdrošības jomā (sistēmas ieviešana uzņēmumos, dokumentācijas sagatavošana, instruktāža ugunsdrošībā, ugunsgrēka riska novērtēšana, inženiertehnisko iekārtu atbilstības izvērtēšana ugunsdrošības jomā u.c. Ugunsgrēku ir daudz, un var tikai minēt, cik liels apjoms ķīmisko vielu nonāk dabā un kādu kaitējumu tās nodara videi. Lai gan pati galvenā vērtība, kas jāsargā, ir cilvēka dzīvība, rūpes par vides drošību ir vēl viens nopietns arguments ugunsdrošības sistēmas sakārtošanai. Raksts veidots sadarbībā ar SIA Heliks DS direktoru – projektu vadītāju Uldi Bergmani

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

Iespējams, ir maz tādu cilvēku, kas vasaras tveicē neaizdomātos par gaisa kondicionēšanas iekārtas uzstādīšanu savā īpašumā – vai tas būtu mājoklis, birojs vai kāda sabiedriska vai ražošanas ēka. Kā nekā – tieši šāda veida iekārtas palīdz nodrošināt komfortablu iekštelpu klimatu, veidojot labvēlīgus apstākļus gan ikdienas dzīvei, gan darba uzdevumu veikšanai. 

Aktuālie piedāvājumi

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!

Aktualitātes

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Pirmoreiz vēsturē Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena. Šā gada 6. jūlijā laikā no 5.00-6.00 rītā elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu zonā bija –0,09 EUR/MWh. Šāda netipiska situācija ir novērota pirmo reizi.

Uzņēmējs runā

Ventilējama fasāde ar PAROC ZERO sistēmu 

paroc_1

PAROC piedāvā jaunu siltumizolācijas un stiprināšanas metodi PAROC ZERO, bez kronšteiniem un bez karkasa, kur vēdināmu fasādi nes tikai atsevišķas skrūves un to ietekme uz siltuma caurlaidību ir ne vairāk par 5%.   

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

dsc_0340

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!