Ugunsgrēkā Buru ielā cietuši pieci privātīpašumā esoši dzīvokļi
Kā ziņots, naktī uz 19.augustu ugunsgrēkā nodeguši avārijas stadijā esošie neapdzīvotie nami Buru ielā 9. Uguns skāra arī blakusesošu apdzīvotu māju, no kuras tika evakuēti seši cilvēki. Cietušo ugunsgrēkā nav.
Liesmas sapostījušas piecus privātīpašumā esošus dzīvokļus apdzīvotajā ēkā. Viens no dzīvokļiem bijis apdrošināts. Dzīvokļu iemītniekus Rīgas pašvaldības pārstāvji ir informējuši par palīdzību dzīvojamās telpas jautājumā, ko viņi likuma noteiktā kārtībā var saņemt no pašvaldības. Pašreiz pašvaldībā ar iesniegumu neviens no dzīvokļu iemītniekiem nav vērsies.
Pašvaldības pārstāvji apsekoja arī abas ēkas Buru ielā 9, kuras ugunsgrēkā nodega, un veica fotofiksācijas. Lielākā daļa dzīvokļu šajās mājās piederēja pašvaldībai un tika gatavoti izsolei. Rīgas pašvaldības dzīvojamo māju privatizācijas komisija spriedīs par tālāko rīcību situācijā, kad izsolei gatavotie dzīvokļi nodeguši.
Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) preses pārstāve Santa Vaļuma, nodegušās būves, visticamāk, nebūs iespējams atjaunot.
Visiem Buru ielā 9 esošo dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība jau iepriekš sniegusi palīdzību likuma noteiktajā kārtībā. Ugunsgrēka laikā būves bijušas noslēgtas un neapdzīvotas. Atsevišķiem iemītniekiem izīrētas citas pašvaldības dzīvojamās telpas, citi ir iztiesāti no telpām parādu dēļ, citi palīdzību nav varējuši saņemt, jo dzīvesvietā nebija deklarēti, vēl daži pēc palīdzības dzīvojamo telpu jautājumā pašvaldībā nevērsās.
RNP vērsīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā un policijā ar lūgumu noskaidrot ugunsgrēka iemeslus, kā arī, ja ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, noskaidrot un saukt pie atbildības vainīgos.
Jau ziņots, ka 7.martā ap plkst.23.00 Rīgā, Buru ielā 9, sabruka divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī tika bojāta mājas ārsiena. Pēc būveksperta konstatētā, pie ēkas iebrukšanas vainojami gan gruntsūdeņi pagrabā, gan nokrišņi no blakusesošās mājas jumta, gan arī iedzīvotāju patvaļīgi izveidotā iekšējā kanalizācija, kas 1900.gadā celtajai ēkai nav piemērota, kā arī vairāk nekā 100 gadus vecās, neatjaunotās ēkas tehniskais stāvoklis. Kopumā šīs ēkas atjaunošana pašreizējā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga, un tam būtu nepieciešami lieli ieguldījumi.
LETA
Foto: Eli Duke/Flickr.com