abc.lv skaitļos

Lietotāji online391
Aktīvie uzņēmumi24799
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Ugunsizturīgo kabeļu E30-E90 montāža uz koka : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ugunsizturīgo kabeļu E30-E90 montāža uz koka

Ugunsizturīgo kabeļu E30-E90 montāža uz koka

Koks ir viens no pasaulē senākajiem būvmateriāliem. Arvien biežāk cilvēki priekšroku dod kokam, tādējādi arī domājot, kā savu mājokli uzbūvēt pēc iespējas draudzīgāku apkārtējai videi.

Lai arī koka karkasa māja ir ugunsdroša, tajā, tāpat kā cita veida ēkās, ir svarīgi ievērot elektroinstalācijas ierīkošanas prasības, jo elektroinstalācijas bojājumu gadījumā ir iespējama ugunsgrēka izcelšanās. Celtniecības materiālus atbilstoši to reakcijai uz uguni saskaņā ar EN ISO 11925-2 iedala klasēs, ko apzīmē ar burtiem no A1 līdz F, kur A1 ir nedegoši materiāli, piemēram, akmens, betons, savukārt F būs visvairāk pakļauti uguns iedarbībai vai vairāk degoši materiāli – piemēram, kaut kāda veida viegli degoši sintētisko polimēru materiāli. Koka un koka pamatnes celtniecības materiāli pārsvarā atbilst uguns reakcijas klasei D – tātad aptuveni ar vidējiem degtspējas rādītājiem. 

Koka un koka bāzes paneļu uguns reakcijas klase var atšķirties atkarībā no konstrukcijas un virsmas apstrādes, piemēram, koka konstrukcijām, kas apstrādātas ar speciālu antipirēnu un ugunsdrošo laku, tiek samazināta degtspēja, padarot koka konstrukcijas par grūti degošām.

Autors: koka_skruves_1
Autors: koka_skruves_1

Dažādos pētījumos ir atrodama informācija, ka ugunsgrēka gadījumā koka karkasa ēkas konstrukcija tik ātri nesabrūk kā, piemēram, betona vai metāla konstrukcija. Augstas temperatūras ietekmē metāls kūst, un metāla sijas var sabrukt 15–20 minūšu laikā. Toties koks ievērojami lēnāk zaudē savu stabilitāti, jo tas apogļojas. 

Neapšaubāmi, koka izmantošana celtniecībā Baltijas valstīs ir aktuāla un ir neatņemama sastāvdaļa lielākajā daļā privātās, komerciālās un publiskā sektora būvniecības. Bieži projektos tiek paredzētas un uzstādītas ugunsizturīgās kabeļlīnijas. Projektētāji un instalātori Latvijā saskaras ar nepieciešamību tās uzstādīt uz koka materiāla. Jautājumi par šo tēmu bieži izskan arī KOPOS rīkotajos Ugunsizturīgo produktu semināros. Vairāk par KOPOS ugunsizturīgo sistēmu risinājumiem var skatīt katalogā ŠEIT.

KOPOS no 2021. gada marta papildina savu sortimentu ar skrūvēm, kas paredzētas montāžai kokā, – tās papildina pašlaik pieejamo dažādu materiālu fiksācijas skrūvju klāstu ugunsizturīgo kabeļlīniju uzstādīšanai. Skrūves ir testētas un veiksmīgi izgājušas KOPOS ugunsizturīgo līniju materiālu testu Slovākijas laboratorijā "Fires".
 
Autors: koka_skruves_5
Autors: koka_skruves_5

KVP tipa dažādu izmēru skrūves ar augstu ugunsizturības klasi E90 (saskaņā ar DIN 4102-12) ir ideāls risinājums E30 līdz E90 kabeļu fiksācijai pie koka pamatnes – ja tāda veida koka pamatne ir no celtniecības materiāla ar atbilstošu uguns noturību. Vairāk par produktu var skatīt ŠEIT.

Atcerieties! Ugunsizturīgais kabelis spēs pildīt savu būtisko funkciju tikai tajā gadījumā, ja tas būs uzstādīts ar attiecīgiem montāžas materiāliem (skavām, renēm utt.), tostarp ar attiecīgo fiksāciju atbilstoši celtniecības materiālam, pie kā/uz kā uzstāda kabeļu līniju (ar ugunsizturīgām skrūvēm, dībeļiem utt).

Mums katram nozares speciālistam pašam ir jāsaprot, ka mēs būvējam vai projektējam ēkas cilvēkiem! Tāpēc aicinām ar pilnu atbildību attiekties pret drošības jautājumiem, t.sk. ugunsdrošības jautājumiem.
 
Autors: drosiba
Autors: drosiba

Vairāk par ugunsizturīgu sistēmu risinājumiem jautājiet vai vērsieties pie KOPOS pārstāvjiem! 
 
Autors: kopos_logo2
Autors: kopos_logo2

www.kopos.lv
www.kopos.com
+371 20026967; +371 26382886 
olegs.ruda@kopos.cz
raitis.grisuls@kopos.cz

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

1. jūlijā tiešsaistē notiks ekspertu diskusija par nekustamā īpašuma tirgus stāvokli un izaicinājumiem

1. jūlijā tiešsaistē notiks ekspertu diskusija par nekustamā īpašuma tirgus stāvokli un izaicinājumiem

Lai analizētu, kā augošās cenas ietekmē iedzīvotāju pieprasījumu nekustamā īpašuma tirgū un, sevišķi, jaunajos projektos, kā arī iezīmētu galvenos izaicinājumos 2022. gada otrajam pusgadam, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) un banka "Citadele" piektdien, 1. jūlijā, no pulksten 9.30 līdz 10.30 tiešsaistē organizē tirgus ekspertu diskusiju.

Pielaiko telpu, māju, dārzu