Universālās un praktiskās vinila grīdas: Īpašības, ieklāšana un kopšana
Noturīgas pret mitrumu un nodilumu, siltumcaurlaidīgas, vizuāli pievilcīgas un patīkamas pieskaroties – vinila grīdas ir lielisks risinājums tiem, kuri vēlas apvienot koka grīdas estētiku un viegli ieklājamu un kopjamu materiālu. Šo segumu nevajadzētu jaukt ar linoleju; atšķiras gan vinila grīdu tehniskā specifikācija un montāžas metode, gan vizuālais izskats, kas ir tuvāks laminātam nekā linolejam. Par vinila grīdas īpašībām stāsta tirdzniecības tīkla "Kesko Senukai Latvia" grīdas segumu kategorijas vadītāja Viktorija Jaņenko.
Vinila grīdas – universāls un praktisks risinājums
Autors: vinila_grida_virtuve
Vinila grīdas tiek ražotas, izmantojot modernākās tehnoloģijas, un spēj izskatīties gluži kā koka dēļi vai akmens imitācija, tāpēc tā ir lieliska alternatīva, ja vēlies dabisku materiālu grīdas, bet kaut kādu iemeslu dēļ savās mājās nevari tādas ieklāt. Turklāt vinila grīdu dizains ir tik daudzveidīgs, ka iederēsies jebkurā interjerā.
Vinila grīdas ir izturīgas pret saskari ar ūdeni, tāpēc tās var klāt gan vannasistabā, gan virtuvē. Tomēr, izvēloties šī tipa grīdas, eksperte iesaka izvairīties no vietām tieši blakus kanalizācijas caurulēm, kur ūdens noplūdes risks ir lielāks.
Lai gan šis segums ir ražots no PVC maisījuma, tas aiztur siltumu līdzīgi kā dabiskā koka grīdas. Vinils ir mīksts, pa to ir patīkami staigāt basām kājām, turklāt vinila grīdas lieliski izolē skaņu un ir piemērotas siltajām grīdām. "Tas ir ļoti labs risinājums ģimenēm, kurās aug mazi bērni. Šī tipa segumu ir viegli mazgāt, tas neuzsūc netīrumus, un dažas vinila grīdas pat tiek ražotas ar antibakteriālu pārklājumu," stāsta speciāliste.
Kā pareizi kopt vinila grīdu?
Autors: vinila_gridas_kopshana
Vinila grīdas ir ideāli piemērotas tiem, kuri nevēlas veltīt daudz laika mājas uzkopšanai. Būs pilnīgi pietiekami izsūkt putekļus un izmazgāt grīdu ar ūdeni, kam pievienots vinila grīdām paredzēts mazgāšanas līdzeklis. Vinila grīdas var arī vaskot, lai tās būtu vēl izturīgākas, sevišķi telpās, kur grīdai ir liela slodze. Augstākās kvalitātes vinila segumu virsmas gan ir pārklātas ar īpašu aizsargkārtu, kas palielina to izturību pret nodilumu un atgrūž netīrumus. Šādam grīdas segumam vaskošana faktiski nav vajadzīga.
Kā ieklāt vinila grīdu?
Autors: vinila_gridas_ieklashana
"Vinila grīdas ieklāšanu var uzticēt speciālistam, taču tas ir ērti un viegli izdarāms arī pašu spēkiem, ja vien pamatne, uz kuras gatavojies klāt vinila segumu, ir izlīdzināta un gluda. Grīdā noteikti nedrīkst būt naglas vai citi asumi, jo tā ne tikai var saplēst jauno segumu, bet katrs negludums arī būs labi redzams. Tāpat pirms vinila seguma ieklāšanas ir jānoņem grīdas apmales, lai jauno segumu varētu rūpīgi ieklāt līdz sienām. Toties nav vajadzīgi speciāli darbarīki, pietiks ar asu nazi un lineālu, jo vinilu var viegli sagriezt nepieciešamajā izmērā," skaidro speciāliste. Viņa atgādina – iegādājoties vinila grīdas segumu, vajadzīgs apmēram par 10% vairāk materiāla, nekā aprēķināts reālais grīdas laukums, jo jārēķinās ar atgriezumiem.
Vinila grīdas mēdz būt līmējamas un klipšu sistēmas plāksnes, ko savieno līdzīgi kā laminātu. Līmējamo vinila grīdas segumu ieklāšanai vajadzīga speciālā līme, ko uzklāj un vienmērīgi izlīdzina ar špakteļlāpstiņu, bet no virspuses piespiež un nogludina ar rullīti. Toties klipša sistēmas plāksnēm nav vajadzīgi papildu aizsarglīdzekļi – tās atliek vien savienot, un tava istaba iegūs izturīgu, skaistu grīdu.