abc.lv skaitļos

Lietotāji online78
Aktīvie uzņēmumi27737
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Uz Vidzemes šosejas atsākti Kaķupītes caurtekas būvdarbi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Uz Vidzemes šosejas atsākti Kaķupītes caurtekas būvdarbi

Uz Vidzemes šosejas atsākti Kaķupītes caurtekas būvdarbi

Rīga, 22.marts, LETA. Uz Vidzemes šosejas Vaivē pēc ziemas pārtraukuma atsākušies Kaķupītes caurtekas būvdarbi un satiksme uz ceļa tiek regulēta ar luksoforiem, aģentūru LETA informēja AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas daļā.

Pati caurtekas pārbūve ir pabeigta, bet turpinās krasta nostiprinājumu izbūve, kā arī būs nepieciešams izbūvēt ceļa segu virs caurtekas. Patlaban satiksme ir atjaunota pa pamatceļa šķembu pamatu un sāksies apbraucamā ceļa nojaukšana.

Banner 280x280 Banner 280x280

Darbus veic SIA "Rīgas tilti" un to līgumcena ir 862 000 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, ko sedz valsts budžets.

Šīs caurtekas izbūve ir datēta ar 1850.gadu, un tā bija viena no senākajām valsts pārvaldībā esošajām būvēm. Vēsturiskā caurteka 70 centimetru biezumā bija būvēta no ķieģeļiem. Apsekošanas laikā tika konstatēts, ka, salīdzinot ar 1996.gadā veiktajiem mērījumiem, vecā ķieģeļu caurteka bija nosēdusies par 17 centimetriem un draudēja sagāzties. Pārbūves laikā ir izveidota jauna dzelzsbetona konstrukcija, kurai iekšpusē vienā kārtā ir izklāti ķieģeļi, kas ņemti no vecās caurtekas velves.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izmaiņas normatīvajos aktos paver iespējas modernizēt iepakojuma ražošanu un pārstrādi

Izmaiņas normatīvajos aktos paver iespējas modernizēt iepakojuma ražošanu un pārstrādi

Jau 2026. gada augustā stāsies spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes jaunā regula par iepakojumu un iepakojuma atkritumiem. Par šīm un citām gaidāmajām izmaiņām tika diskutēts ikgadējā seminārā “Ilgtspējīgs iepakojums 2025”, ko rīkoja “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti un Latvijas Iepakojuma asociāciju.

Izstāsti Latvijai