Uzdod papildināt Rīgas vēsturiskā centra plānojuma grozījumus
Pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana notika šovasar no 26.jūnija līdz 22.augustam. Tās laikā saņemti iesniegumi no fiziskām un juridiskām personām, nevalstiskām organizācijām, tajā skaitā Latvijas Arhitektu savienības un Rīgas brīvostas pārvaldes.
Par Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma grozījumu pirmo redakciju saņemti 75 iesniegumi ar 163 rakstiskiem un mutiskiem priekšlikumiem, tai skaitā sabiedriskās apspriešanas laikā saņemti 62 iesniegumi ar 150 priekšlikumiem. Saņemti arī jauni priekšlikumi, kas nav iekļauti grozījumu darba uzdevumā.
Par Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu grozījumu pirmo redakciju sabiedriskās apspriešanas laikā saņemti 26 iesniegumi ar 44 priekšlikumiem, kā arī saņemti 22 atzinumi no Valsts un pašvaldību institūcijām un Rīgai piegulošām pašvaldībām.
Kopumā saņemtie priekšlikumi paredz gan redakcionālus labojumus, gan izmaiņas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos, gan grafiskajā daļā.
Fizisko, juridisko un institūciju atzinumu būtiskākie priekšlikumi ir par ūdeņu un krastmalu izmantošanu, autotransporta kustības un novietošanas ierobežošanu, velotransporta attīstīšanu, publiskās funkcijas un neapbūvējamo teritoriju attīstību, Daugavas kreisā krasta paredzēto atļauto stāvu skaitu.
Visi iesniegtie priekšlikumi un institūciju atzinumi par Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritoriju tiks izskatīti un izvērtēti Rīgas vēsturiskā centra plānojuma grozījumu darba grupas sanāksmēs, iesaistot attiecīgo jomu speciālistus, un sagatavota grozījumu galīgā redakcija, bet Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu grozījumi tiks izskatīti darba grupā un sagatavota to galīgā redakcija.
Vienlaicīgi ar abu dokumentu grozījumiem sabiedriskai apspriešanai tika nodots arī Stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskats. Papildinot sagatavoto grozījumu redakciju, tiks papildināts arī Vides pārskats atbilstoši saņemtajiem institūciju atzinumiem un priekšlikumiem.
Kā ziņots, pašlaik spēkā esošais vēsturiskā centra plānojums apstiprināts 2006.gadā. Grozījumi tajā ierosināti, lai nodrošinātu Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas saglabāšanu, aizsardzību, kvalitatīvu un līdzsvarotu attīstību, kā arī nodrošinātu fizisko, juridisko personu iesniegto un atbalstīto priekšlikumu iestrādi Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojumā un novērstu pretrunas starp spēkā esošo Rīgas teritorijas plānojumu 2006. līdz 2018.gadam. Veicot grozījumus, plānots precizēt nepilnības, kas konstatētas Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos.
RVC plānojuma grozījumi paredz divas būtiskas izmaiņas Rīgas attīstībā - pirmkārt, tajā iestrādāta Daugavas kreisā krasta attīstības koncepcija un, otrkārt, tajā tiks sakārtoti ūdeņu teritorijas un krastmalu izmantošanas noteikumi, kas paredz jaunu ūdens izmantošanas un apbūves veidu Rīgā - ūdens apbūvi.
Pašvaldībā arvien biežāk tiek saņemti priekšlikumi ūdens teritorijas un krastmalu attīstībai un izmantošanai, taču nav bijis regulējuma, uz kā pamata šīs ieceres saskaņot vai noraidīt. Ar grozījumiem plānots noteikt konkrētu kārtību, kā iznomāt šīs teritorijas, kur un kā izvietot peldošās būves un kā kontrolēt to attīstību.
Kopumā grozījumu izstrādes gaitā veikti vairāki vērienīgi darbi - izstrādāta Daugavas kreisā krasta attīstības koncepcija, izvērtēts transporta plūsmas un satiksmes infrastruktūras nodrošinājums saistībā ar Hanzas šķērsojuma veidu un tam rezervējamajām teritorijām, izstrādāti priekšlikumi un rekomendācijas ūdens teritoriju un krastmalu izmantošanai, kā arī izvērtēti dažādi teritoriju apbūves projektu priekšlikumi.
Rīga, 6.nov., LETA.
Foto: Pilseta24.lv
2012.gada 6.oktobrī