Vai laiks nomainīt logus?
1) Lēmumu par dzīvokļa logiem pieņem dzīvokļa īpašnieks, jo logi ir iekļauti dzīvokļa īpašumā. Līdz ar to arī visus izdevumus sedz dzīvokļa īpašnieks.
2) Pēckara daudzdzīvokļu mājām ar dabīgo ventilāciju ir piemēroti koka logi, jo tie "elpo" un nodrošina nepieciešamo gaisa apmaiņu dzīvoklī. Ja tiek ielikti zemas kvalitātes blīvi plastmasas logi, dzīvoklī uzkrājas mitrums, veidojas pelējums un dzīvoklī trūkst skābekļa. No tā izvairoties, cilvēki mēdz turēt atvērtus logus, taču pa atvērtiem logiem aizplūst siltums.
3) Visvienkāršākais veids, kā noblīvēt esošos koka logus, ir to rāmju aplīmēšana ar pašlīmējošām gumijas blīvēm. Taču kvalitatīvu rezultātu var sasniegt, uzaicinot kādu no firmām, kas specializējas logu apstrādē. Darbs ar logiem dzīvoklī ilgs vien dažas stundas, taču pēc apstrādes labi kalpos vairāk kā 10 gadus.
4) Nomainot esošos logus pret plastmasas logiem, jākonsultējas ar speciālistiem un jāizvēlas logu rāmju konstrukcija ar iestrādātu ventilācijas sistēmu.
5) Nomainot logus, ir jāievēro, ka loga ārpusē nedrīkst mainīt ēkas fasādi ne loga rāmju dalījumā, ne arī krāsojuma ziņā.
6) Ēkas fasādes attiecas uz mājas kopīpašuma daļu, tādēļ jebkuras izmaiņas var veikt tikai, pieņemot dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu un veicot saskaņojumu arī būvvaldē. Tas attiecas arī uz lodžiju iestiklošanu, lodžiju sienu apstrādi un krāsojuma maiņu, kā arī uz barjeras nomaiņu.
Padomus izveidojis autoru kolektīvs Dr. Maijas Rubīnas vadībā un tie atrodami arī brošūrā "Metodes siltumenerģijas patēriņa regulēšanai un maksas aprēķiniem centralizētai siltumapgādei pieslēgtiem daudzdzīvokļu namiem".
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Muffet