abc.lv skaitļos

Lietotāji online85
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
VARAM aicina uz semināru par zaļā iepirkuma piemērošanu būvdarbu iepirkumos : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

VARAM aicina uz semināru par zaļā iepirkuma piemērošanu būvdarbu iepirkumos

VARAM aicina uz semināru par zaļā iepirkuma piemērošanu būvdarbu iepirkumos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šī gada 7. decembrī organizēs klātienes semināru par zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) kritēriju piemērošanu būvdarbu iepirkumos. Semināru varēs noskatīties arī tiešsaistē un pieslēguma saite tiks nosūtīta vienu dienu pirms pasākuma.

Seminārā uzstāsies eksperti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Iepirkumu uzraudzības biroja, Latvijas būvniecības padomes, Ogres novada pašvaldības, Ilgtspējīgas būvniecības padomes, SIA CMB, diskutējot par zaļā publiskā iepirkuma kritēriju tvērumu būvdarbu iepirkumos.

Seminārs notiks 7. decembrī pulksten 10.00–15.00 Ogres centrālajā bibliotēkā, vietu skaits ir ierobežots, tāpēc, lūgums iepriekš reģistrēties šeit.

Izvērtējot ZPI finansiālo īpatsvaru pēc iepirkumu veida (preces, pakalpojumi, būvdarbi), iepirkumos, kas veikti Publisko iepirkumu likuma ietvarā 2021.gadā, iepirkumu skaits ar norādi par ZPI piemērošanu būvdarbos ir bijis 20,8%, savukārt finansiālā izteiksmē tas veido 46,6% īpatsvaru vai 703 miljonus euro. Pieaugoša tendence zaļā iepirkuma arvien plašākā pielietojumā būvniecības sektorā vērojama kopš 2017. gada. Šobrīd spēkā esošais normatīvais regulējums atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 353 “Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība” (MK not. Nr.353) nosaka, ka ZPI piemērošana būvdarbiem ir brīvprātīga. Taču ņemot vērā būvniecības nozares ilgtspējīgas attīstības tendences, kā arī to, ka būvniecības iepirkumi veido ļoti lielu ZPI apjomu, ir sagatavoti un tiek saskaņoti grozījumi MK not. Nr. 353 , nosakot minimāli obligāti piemērojamos ZPI kritērijus būvdarbu iepirkumos. ZPI ir process, kura ietvaros valsts un pašvaldības iestādes cenšas iepirkt preces un pakalpojumus ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi, ņemot vērā dzīves cikla izmaksas produktiem vai pakalpojumiem, kas samazina ietekmi uz vidi, veicina sociālus uzlabojumus un panāk ietaupījumus budžetā. Latvijā publiskais iepirkums veido 14% no iekšzemes kopprodukta. ZPI ir viens no Eiropas Savienības vides, klimata un enerģijas politikas prioritārajiem instrumentiem, un vides nosacījumu iekļaušana iepirkumu specifikācijās, kļūst prioritārs uzdevums arī Latvijā.

Banner 280x280

2021.gadā ZPI īpatsvars  sasniedza 28,4% finansiālā izteiksmē veidojot 1 145 milj. euro no Publisko iepirkuma likuma kopējās līgumcenu summas 4 034 miljoni euro. 2021. gadā ZPI procedūru skaits sasniedz 14,4% no kopējā iepirkumu procedūru skaita.

Plašāka informācija VARAM mājaslapā.

Jautājumu gadījumā VARAM aicina sazināties, rakstot uz e-pastu: zpi@varam.gov.lv.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu