Veco cauruļu nomaiņa dzīvoklī: soli pa solim
Cauruļu nomaiņa paša spēkiem ir visai piņķerīgs darbs, it īpaši, ja tev nav atbilstošas pieredzes. Šajā rakstā apkopojām noderīgākos padomus veiksmīgai darba paveikšanai. Ar ko sākt veco cauruļu nomaiņu?
1. Mērījumu veikšana un plāna sastādīšana
Nepieciešams izmērīt visas caurules, jaunās (vai vecās) santehnikas atveres, piemeklēt savienotājus, tajā skaitā arī caurulēm, kā arī kronšteinus.
2. Cauruļu iegāde
Labākā izvēle – plastmasas caurules. Tās ir ļoti ilgmūžīgas un vieglas (salīdzinājumam – trīs metrus gara čuguna caurule sver aptuveni 90 kilogramus), nedārgas un ļoti kvalitatīvas. Cauruļu izvēle ir atkarīga no iepriekš veiktajiem mērījumiem.
3. Veco cauruļu demontāža
To ieteicams veikt divatā, bet iespējams tikt galā arī vienatnē. Demontāžas veikšanai izmanto leņķa slīpmašīnu, veseri, āmuru. Pirms demontāžas obligāti jāatslēdz ūdensapgāde, un, ja tiek mainīta iztukšošanas caurule, palūdz kaimiņiem no augšstāva kādu laiku neizmantot tualeti.
4. Tīrīšana
Kārtīgi notīri vietu, kur bija pieliktas caurules.
5. Jauno cauruļu savienošana
Ja ir veikti visi nepieciešamie mērījumi un ir uzstādīta jaunā santehnika, caurules var savienot. Cauruļu galus uzkarsē un saspiež kopā.
6. Uzstādīšana
Šajā posmā nepieciešama īpaša precizitāte un uzmanība. Ja caurule tiek stiprināta pie izlietnes, pārliecinies, ka tā ir stingri nostiprināta ar kronšteiniem, pēc uzstādīšanas nofiksē visus savienojumus, atveres aizdari ar silikonu vai montāžas putām, lai izvairītos no noplūdēm.
7. Pārbaude
Ieslēdz ūdeni un pārbaudi sistēmas izturību.
8. Cauruļu aizklāšana
Jau iepriekš jāizplāno, kā aizklāt jaunās caurules. Visbiežāk tās slēpj zem sienas, izmantojot flīzes un ģipškartona kasti, kuru pēc tam arī var apdarīt ar flīzēm.
Santehnikas nomaiņa
Ja tu vēlies nomainīt santehniku, ir jāpiebilst daži vārdi par tās korektu uzstādīšanu. Tualetes podu stiprina pie grīdas ar četrām skrūvēm, tā aizmugurē ir caurulei paredzēta atvere. Izlietni nepieciešams ļoti rūpīgi nostiprināt ar kronšteiniem. Vannu uzstāda tikai pēc cauruļu nomaiņas.
Smalkas caurules parasti tiek mainītas pilna vannas istabas remonta gadījumā. Ja nepieciešams pieslēgt sarežģītas ierīces (piemēram, duškabīne ar masāžas funkciju), labāk vērsties pie speciālista, jo šajā gadījumā paredzēts darbs arī ar strāvu, kas nekvalificētam strādniekam var būt bīstami.