Venstpilī norisināsies Baltijas mērnieku forums
Forumā plānots spriest par profesionāļiem un sabiedrībai aktuāliem jautājumiem mērniecības un kadastra attīstības jomā.
Baltijas mērnieku forumā piedalīsies pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas zemes dienestiem, Lietuvas Uzņēmumu reģistra, Lietuvas Mērnieku asociācijas, Latvijas Mērnieku biedrības, Latvijas kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas.
Forums noritēs divās paralēlās sesijās mērniecības profesionāļiem un valsts pārvaldes iestādēm. Foruma dalībnieki runās un dalīsies pieredzē par aktuālākajām tēmām kaimiņvalstu mērniecības nozarē un valstu kadastra attīstībā. Sesijas vadīs foruma organizatori: VZD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga un Latvijas Mērnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Klīve.
Valsts iestāžu pārstāvji dalīsies pieredzē un diskutēs par zemes vienību robežu nostiprināšanu apvidū, sertificēto mērnieku pārraudzību, kā arī par kadastra sistēmas virzību un pilnveidošanu, ieviešot e-pārvaldi. Šie jautājumi Latvijā šobrīd ir ļoti aktuāli, jo VZD strādā pie dažādām izmaiņām normatīvajā regulējumā, lai vienlaikus samazinātu administratīvo slogu iedzīvotājiem un mērniecības profesionāļiem, tai pašā laikā nodrošinot kvalitatīvas un precīzas informācijas ieguvi par zemes vienībām, skaidri identificējamām to robežām, efektīvi risinot zemes robežu strīdus situācijas.
Savukārt mērniecības profesionāļi spriedīs par nozarei aktuālām tēmām - pāreju uz jauno Eiropas vertikālo augstuma atsauču sistēmu, vietējiem ģeodēziskajiem tīkliem un kadastra kartes un topogrāfiskās informācijas savietošanu.
Latvijas Mērnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Klīve norāda uz foruma nozīmību arī nozares ikdienā: "Forums ir iespēja uzklausīt Baltijas valstu mērnieku labāko pieredzi, smelties idejas jauniem darbiem, un tas atstāj ietekmi uz noteiktiem lēmumiem arī valsts politikas plānošanas līmenī. Kaimiņvalstu kolēģi ir ieinteresēti apmainīties viedokļiem, un tas ļauj saprast, ka katrai valstij ir stiprās puses, ar ko lepoties un ar ko dalīties."
Forums notiks Livonijas ordeņa pilī Ventspilī, un to ar uzrunu atklās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš ("Latvijai un Ventspilij").
Baltijas mērnieku foruma aizsākumi meklējami 2009.gada novembrī, kad pirmo forumu organizēja Rīgā nelielam mērnieku pulkam. Baltijas mērnieku forums tiek organizēts ik pēc pusotra gada.
Ventspils, 20.sept., LETA.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Elvert Barnes