abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23002
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
Ventilējamā fasādes – estētisks un ilgmūžīgs risinājums : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ventilējamā fasādes – estētisks un ilgmūžīgs risinājums

Ventilējamā fasādes – estētisks un ilgmūžīgs risinājums

Attīstoties jaunām tehnoloģijām celtniecības un apdares materiālu ražošanā, ēkas un būves iegūst arvien drosmīgākas ārējās formas, gan arī daudzveidīgus apdares risinājumus. Ierasto tradicionālo apmetumu vai krāsojumu arī Latvijas arhitektūrā un dizainā arvien vairāk nomaina ventilējamo fasāžu sistēmas, kurās tiek izmantoti ilgmūžīgi un skaisti sienas apšuvuma paneļi.


Kas ir ventilējamā fasāde?
Ventilējamā fasāde ir apšuvuma sistēma, kas sastāv no dekoratīva apšuvuma materiāla (dažādu materiālu sienas paneļi), ko stiprina klāt pie ēkas ārējās sienas – koka, cinkota metāla, alumīnija karkasa, nesošās sienas vai monolīta pārseguma apakškonstrukcijas, un siltumizolācijas slāņa, kas tiek ievietots starp sienu un ēkas ārējo dekoratīvo apdari. Ventilējamo fasāžu stiprināšanas elementi ir universāli.


Ventilējamās fasādes sistēmu var projektēt un uzstādīt gan jaunbūvēm, gan arī vecākām esošām ēkām.  Fasādes sistēmas nodrošina frontālu un vertikālu izturību pret vēju, sauli un nokrišņiem, un uzlabo ēkas termisko un akustisko izolāciju un ugunsdrošību. Kombinējot dažādus apdares materiālus, var panākt īpašu ēkas estētiku un dizainu. Jārēķinās tomēr, ka sienu apšuvuma paneļi rada papildus slodzi ēkas nesošajām konstrukcijām.
Ventilējamās fasādes priekšrocības
Lai arī ventilējamā fasāde izmaksā dārgāk nekā vienkāršs ārsienu siltinājums un apmetums, ir virkne priekšrocību, kas atklājas gan būvniecības procesā, gan arī ēkas ilgstošā ekspluatācijā:
•    Montāžas darbus var veikt jebkurā gada laikā, jo nav „slapjo” procesu, kas prasa noteiktu gaisa temperatūras amplitūdu.
•    Šīs sistēmas fasādēm ir neaptverami plaša apdares materiālu izvēle. Materiāli ir ilgmūžīgi un videi draudzīgi.
•    Zem ventilējamās fasādes paneļiem var ērti noslēpt komunikācijas un to elementus.
•    Pēc nepieciešamības apdare ir viegli nomaināma un fasādi var remontēt bojāšanas gadījumā.
•    Apdare veido aizsargslāni, kurš aizsargā ārsienas pret lietu un sniegu, bet pat ja neliels nokrišņu daudzums nokļūst uz siltumizolācijas, mitrums ātri iztvaiko, pateicoties nepārtrauktai gaisa cirkulēšanai. Sienu uzturēšana sausā stāvoklī būtiski samazina apkures izdevumus ziemas sezonā.
•    Ventilējamā fasāde sargā ēkas sienas pret saules stariem un samazina izdevumus ēkas atvēsināšanai iekšpusē vasaras sezonā.
•    Ventilējamā fasāde nodrošina mitruma izvandīšanu no konstrukcijām.

Videi draudzīgs un energoefektīvs risinājums
Izvēloties kvalitatīvus materiālus ventilējamām fasādēm, īpašnieks var būt drošs, ka nama vai būves estētiskais izskats saglabāsies līdz pat 50 gadiem, jo ventilējamās fasādes ir noturīgas pret vides ārējo ietekmi – lietu, vēju, sniegu un sauli. Fasāde neizbalēs un to maz ietekmēs mehāniska iedarbība uz virsmu. Ļoti svarīgs ir siltumenerģijas ietaupījums – ventilējamās fasādes ir izveidotas tā, lai starp ēku un fasādi rodas gaisa sprauga, kas darbojas kā izolācijas slānis, neļaujot ziemā siltumam izdalīties vidē un vasarā pasargājot māju no uzkaršanas. Ventilējamās fasādes pilda arī skaņas izolācijas funkcijas, jo ārējais troksnis samazinās līdz pat 20%. Apšuvuma paneļi ir nedegoši, izgatavoti no dabīgiem materiāliem izmantojot videi draudzīgas tehnoloģijas.  


SIA “Baltimex” piedāvā pasaulē atzītu ražotāju visaugstākās kvalitātes ventilējamo fasāžu sienas apšuvuma paneļus un aksesuārus. Uzņēmums piedāvā Šveices uzņēmuma “Swisspearl” produktus ventilējamo fasāžu, interjeru un dizaina priekšmetu segmentos. “Trespa International B.V.” ir vadošais inovators arhitektūras materiālu jomā, kas guvis starptautisku atzinību par zinātnisku pieeju un izciliem rezultātiem ārējo apšuvuma paneļu un īpaši noturīgu virsmu izstrādē. Savukārt, “FibreCem” produktus ražo Vocklabruck Austrijā, fabrikā, ar kuru saistās šķiedru cementa izgudrotāja Ludwig Hatschek vārds un masveida ražošanas uzsākšana pagājušā gadsimta sākumā.
Īpašu uzmanību pelna arī “Lewis” plānbetona starpstāvu pārsegums. Tehnoloģijas pamatideja – saglabājot monolītam betonam raksturīgās nestspējas, stabilitātes un ilgmūžības īpašības, radīt maksimāli plānu un vieglu konstrukciju, kura būtu piemērota koka siju pārsegumiem. “Lewis” bezdelīgastes formā veidotais profils sākotnēji izpilda paliekošā veidņa funkciju, bet pēc betona sacietēšanas nodrošina stiegrojuma funkciju.
Uzņēmuma pedāvājumā ir arī labāko ražotāju hermētiskās un medicīniskās durvis specifiskiem veselības aprūpes vai paaugstinātas drošības ēkām.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.