abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi20019
Nozares raksti929
Ekspertu atbildes2529
Vērtīgi ieteikumi, kā izvēlēties piemērotākās flīzes iekštelpām : abc.lv

Vērtīgi ieteikumi, kā izvēlēties piemērotākās flīzes iekštelpām

Vērtīgi ieteikumi, kā izvēlēties piemērotākās flīzes iekštelpām

Viens no ilgmūžīgākajiem un izturīgākajiem iekštelpu apdares materiāliem – flīzes – lieti noder gan sienu, gan grīdas apdarei dažādās telpās. Turklāt šis materiāls ir arī videi un cilvēka veselībai draudzīgs. Ar pareizi ieklātu flīžu palīdzību ir iespējams ne tikai pasargāt sienas un grīdas no mitruma radītajiem defektiem, bet arī radīt fantastiskus mākslas darbus un piešķirt telpai dažādas atmosfēras. Kā izvēlēties piemērotākās flīzes, uzzini turpinājumā!

Kā izvēlēties sienas flīzes?
Sienas apdare ar flīzēm nerada tikpat kā nekādas raizes un grūtības to uzturēšanā, salīdzinājumā ar krāsotām sienām vai tapetēm. To kopšana ir pavisam vienkārša un lēta – vajadzīga tikai lupatiņa un silts ūdens. Divi no populārākajiem un ieteicamākajiem materiāliem sienu flīzēšanai ir keramika un porcelāns.

Keramikas flīzes
Keramikas flīzes ir populārākās flīzes pasaulē. Tās ir ūdens, netīrumu, karstuma un skrāpējumu izturīgas. Tāpat tās ir arī finansiāli izdevīgākas, viegli griežamas, kā arī pieejamas ārkārtīgi plašā dizainu un krāsu gammā.

Porcelāna flīzes
Ūdens drošas un īpaši izturīgas – porcelāna flīzes noderēs tām sienām, kurām nepieciešama īpaši efektīva aizsardzība.

Sienas flīžu izvēle, vadoties pēc lietojuma
Tipiski sienas flīzes tiek izmantotas to sienu vai sienu daļu apdarei, kas nonāk saskarē ar ūdeni, proti, "izlietnes sienai" un vannas istabas sienām.

"Izlietnes sienai" derēs flīzes no:
• keramikas;
• porcelāna;
• dabiskā akmens;
• kvarca;
• stikla;
• metāla.

Keramikas, stikla un porcelāna flīzes ir ļoti viegli tīrāmas un to montāža aizņem mazāk nekā vienu dienu. Dabiskā akmens un kvarca flīzes ir dārgākas un sarežģītāk kopjamas, taču piešķirs telpai neatkārtojamu atmosfēru, un, pareizi koptas, kalpos mūžu.

Vannas istabas sienai ieteicamas keramikas vai porcelāna flīzes, jo tās ir ar visaugstāko ūdensizturību, izturīgākās un visvieglāk kopjamās. Lai arī dabiskā akmens flīžu pieprasījums vannas istabas sienu apdarei pēdējo gadu laikā arvien vairāk palielinās, tām nepieciešami papildu ieguldījumi – flīzes ir jālaminē pirms ieklāšanas, laminēšana jāatkārto ik gadu, kā arī nepieciešami speciāli dabiskā akmens kopšanas līdzekļi. Apmeklē šo mājaslapu un izvēlies flīzes no plašā sienas flīžu klāsta.


Kā izvēlēties grīdas flīzes?
Atšķirībā no sienas flīzēm, grīdas flīžu izvēle ir jāveic ar lielāku rūpību, jo šo flīžu galvenais noteikums ir – tās nedrīkst būt slidenas. Visas grīdai piemērotās flīzes tiek testētas, lai noteiktu to dinamisko berzes koeficientu (DCOF). Iegādājoties flīzes iekštelpu grīdai, raugies, lai šis koeficients būtu vismaz 0.42, bet, jo augstāks, jo labāk (jo lielāks skaitlis, jo mazāk slīd flīze).

Dušas grīdas flīžu slīdes pretestībai ir jābūt maksimāli augstai. Īpaši, ņemot vērā, ka tās jāmontē noteiktā slīpumā, lai panāktu pareizu un efektīvu ūdens drenāžu. Jo mazāka izmēra flīze (piemēram, 10 x 10 cm un mazākas), jo vairāk šuvju, jo labāku saķeri ir iespējams izveidot, palielinot slīdes pretestību. Tāpat mozaīkas flīzes grīdai palīdz vieglāk izveidot nepieciešamo drenāžas slīpumu grīdai, samazinot risku montāžas laikā izveidot nelīdzenas šuves, nekvalitatīvi ieklājot flīzes dažādos augstumos.

Labākais grīdas flīžu materiāls
Keramika ir plaša māla bāzes materiālu kategorija. Savukārt porcelāns ir keramikas tips, no kā iespējams izveidot blīvākas flīzes, kas tās padara ūdens drošākas un triecienizturīgākas.

Keramikas flīzes ir finansiāli izdevīgākas, taču tās ir labāk piemērotas grīdām, kas nenonāks regulārā saskarē ar mitrumu – kamīna priekšai, grīdai pie izlietnes, citu istabu grīdas segumam. Savukārt vannas istabas flīzēšanai labāk izvēlēties porcelāna flīzes. Ieskaties šeit – plašajā grīdas flīžu piedāvājumā un izvēlies labākos variantus starp keramikas vai porcelāna flīzēm. 

Kvalitatīvi būvmateriāli par izdevīgām cenām
Tagad, kad zini, kam pievērst uzmanību, izvēloties flīzes, laiks iegādāties vajadzīgos būvmateriālus un nodoties flīzēšanas procesam. Ienāc interneta veikalā 1a.lv, kur dažādi būvmateriāli un apdares materiāli, tostarp grīdas un sienas flīzes, flīžu līme, špaktele u.c. materiāli, pieejami plašā klāstā par izdevīgām cenām! Ietaupi, iepērkoties 1a.lv, un saņem pirkumus ar piegādi uz mājām jebkurā vietā Latvijā!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Jaucējkrāni vannasistabai un virtuvei – ar ko tie atšķiras?

jaucejkrans_1

Iegādāties kvalitatīvu jaucējkrānu savai vannasistabai un virtuvei Jūs varat interneta veikalā 220.lv. Tieši te pieejami gan nedārgi, bet lietošanā uzticami un pievilcīgi modeļi, gan arī augsti kvalitatīvi un ilgmūžīgi krāni no pasaulē vadošajiem santehnikas ražotājiem.

Jūs ceļat māju? Tad ieskatieties šeit

ParocFoamglas_titlepic

Lietuvas ēku izolācijas tirgū ienācis jauns termisko tiltu izolēšanas risinājums, kas īpaši paredzēts ēku savienojumiem – FOAMGLAS® Perinsul HL, putu stikla ķieģelis.