abc.lv skaitļos

Lietotāji online69
Aktīvie uzņēmumi28160
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Vidējā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs samazinājās par 2% : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Vidējā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs samazinājās par 2%

Vidējā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs samazinājās par 2%

Rīga, 12.aug., LETA. Vidējā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs samazinājās par 2%, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo".

Latvijas un Lietuvas tirdzniecības apgabalos vidējā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā bija 49,76 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), bet Igaunijā tā bija 49,23 eiro/MWh. "Nord Pool" sistēmas cena iepriekšējā nedēļā samazinājās par 6% - līdz 37,37 eiro/MWh.

Galvenie elektroenerģijas cenu ietekmējošie faktori pagājušajā nedēļā reģionā bija augstāka vēju staciju izstrāde, tāpat ražošanas izmaksas ietekmēja oglekļa emisijas kvotu cenas, kas bija zemākas nekā iepriekšējā nedēļā.

Salīdzinot ar nedēļu iepriekš, "Nord Pool" reģionā patēriņš pieauga līdz 6398 gigavatstundām (GWh), bet izstrādes apmēri palielinājās līdz 6030 GWh.

Banner 280x280

Baltijas valstīs patērētās elektroenerģijas apmērs pagājušajā nedēļā bija 484 GWh, kas, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, ir pieaugums par 2%. Tostarp Latvijā patēriņš pieauga par 2% - līdz 129 GWh, Igaunijā elektroenerģijas patēriņš palielinājās par 3% un sasniedza 138 GWh, bet Lietuvā patēriņš nemainījās un veidoja 216 GWh.

Savukārt kopējais saražotās elektroenerģijas apmērs pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs pieauga par 19% - līdz 264 GWh. Latvijā izstrādes apmēri kāpa par 27% - līdz 115 GWh, Igaunijā izstrāde palielinājās par 22%, sasniedzot 89 GWh, bet Lietuvā saražota 61 GWh, kas ir par 4% vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Izstrādes apmērs pret patēriņu Latvijā bija 89%, Igaunijā - 64%, bet Lietuvā - 28%. Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 55% no reģionā patērētās elektroenerģijas pagājušajā nedēļā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstalācijas drošība un profesionālie risinājumi

Elektroinstalācijas drošība un profesionālie risinājumi

Par elektroinstalāciju ikdienā reti aizdomājamies. Šis jautājums kļūst aktuāls vien tādos brīžos, kad pamanām problēmas, piemēram, elektroapgādes traucējumus, bojātus vadus, vai radušās citas neērtības, kas var radīt nopietnus apdraudējuma riskus. Kāpēc elektroinstalācijas drošība ir svarīga ikvienam?

Aktuālie piedāvājumi

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Saskaņā ar grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā ir izveidots Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs, kura pārzinis ir Būvniecības valsts kontroles birojs. Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs ir pieejams Būvniecības informācijas sistēmas sadaļā “Reģistri” apakšsadaļā “Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs”. 

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai