Vietējie pircēji dod priekšroku īpašumiem attālākos Rīgas rajonos
"Runājot par atrašanās vietu, kas tomēr ir būtiskākais nosacījums nākamās dzīvesvietas izvēlē, nomaļākie rajoni, par kuriem agrāk bija priekšstats kā par vidi, kur mitinās ne tā labākā sabiedrības daļa, pēdējos gados ir krasi mainījušies," skaidro Kozels.
Viņš norāda, ka labs piemērs tam ir Vecmīlgrāvis, kur izveidoti vairāki nozīmīgi infrastruktūras objekti, uzlabota satiksme, veikti ēku siltināšanas darbi. Piemēram, šogad pēc ilgstošas rekonstrukcijas tika atklāta kultūras pils "Ziemeļblāzma", kas ievērojami uzlabojusi kultūras un sabiedrisko dzīvi šajā rajonā un padarījusi to pievilcīgu ne tikai apkārtnes iedzīvotājiem, bet piesaista arī citus Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus.
Attīstās arī Bolderāja, informēja Kozels, sakot, ka arī šeit top jauni infrastruktūras objekti, pašvaldība parūpējusies par vides labiekārtošanu un satiksmes uzlabojumiem. Turklāt Bolderāja un tās apkārtne ir pievilcīga ar jūras tuvumu un labiekārtotu pludmali, piemēram, Vakarbuļļu pludmalei piešķirts Zilais karogs. Arī sabiedriskās kārtības un drošības ziņā situācija Bolderājā ir uzlabojusies.
Kozels sacīja, ka attālums līdz Rīgas centram vairs nav šķērslis, kāpēc cilvēki negribētu iegādāties īpašumus nomaļākos rajonos.
"Ja iespējams dzīvot sakārtotā vidē, turklāt par pieņemamu cenu un maksāt mazāk par komunālajiem pakalpojumiem, tad šāds piedāvājums daudziem šķiet lielisks. Piemēram, trīsistabu dzīvokli ar visām ērtībām Vecmīlgrāvī var iegādāties par aptuveni 20 000 latu. Tas ir krietni lētāk, nekā maksā analogs dzīvoklis kādā no populārajiem pilsētas mikrorajoniem," sacīja speciālists.
Kozels piebilda, ka atšķiras arī maksājamais nodoklis par zemes īpašumu zem mājas, attālākajos rajonos tas ir zemāks. Savukārt, runājot par attālumu līdz centram, satiksme Rīgā arvien uzlabojas un nokļūšana centrā ar sabiedrisko transportu vai personīgo transportlīdzekli nerada sarežģījumus.
Rīga, 13.okt., NOZARE.LV.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Dan Zen