Vietējo minerālmateriālu piemērotības vērtēšanai "Rail Baltica" būvniecības vajadzībām Latvijā pieteikušies pieci pretendenti
Rīga, 23.okt., LETA. Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāja AS "RB Rail" izsludinātajā iepirkumu konkursā par vietējo minerālmateriālu kvalitātes novērtējumu izmantošanai "Rail Baltica" dzelzceļa projektā Latvijā pieteikušies pieci pretendenti, liecina "Rail Baltica" mājaslapā publiskotā informācija.
Kā ziņots, iepirkuma "Vietējo minerālmateriālu kvalitātes novērtējums izmantošanai "Rail Baltica" dzelzceļa projektā" mērķis ir identificēt un novērtēt vietēji pieejamos materiālus Latvijā un Lietuvā un piedāvāt tehniski un finansiāli efektīvus risinājumus, lai palielinātu vietējo augsnes un agregātu izmantošanu "Rail Baltica" dzelzceļa līnijas būvniecībā.
Vietējo minerālmateriālu kvalitātes novērtējuma veikšanai Latvijā pieteikušies pieci uzņēmumi: SIA "Bureau Veritas Latvia", kas piedāvā darbus veikt par 120 700 eiro, SIA "Geo Consultants", kas piedāvā darbus veikt par 109 500 eiro un Igaunijā reģistrēts uzņēmums "Inseneriburoo Steiger", kas plāno darbus veikt par 113 770 eiro, kā arī AS "Inspecta Latvia", kas darbus varētu veikt par 141 820 eiro, un AS "Teede Tehnokeskus", kas darbus veiktu par 106 000 eiro.
Savukārt vietējo minerālmateriālu kvalitātes novērtējuma veikšanai Lietuvā pieteikušies seši uzņēmumi - "Bureau Veritas Latvia" piedāvā darbus veikt par 121 690 eiro, "Geo Consultants" - par 109 500 eiro, "Inseneriburoo Steiger" - par 123 500 eiro. Tāpat pieteikumu iesniedzis Lietuvā reģistrēts uzņēmums "Statybos Projektu ekspertizes centras", kas piedāvā darbus veikt par 157 687,50 eiro, "Teede Tehnokeskus", kas plāno darbus veikt par 115 000 eiro, un Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte, kas darbus piedāvā veikt par 160 200 eiro.
"RB Rail" Komunikācijas un sadarbības ar valsts iestādēm vadītāja Līva Biseniece aģentūru LETA informēja, ka pieteikumi tiks izvērtēti aptuveni astoņu nedēļu laikā.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka trīs galvenie pētījuma uzdevumi Latvijā un Lietuvā ir novērtēt vietēji pieejamo agregātu stāvokli, balstoties uz "Rail Baltica" Būvprojektēšanas vadlīniju standartiem, un veikt tirgus izpēti par laboratorijas pakalpojumiem Latvijā un Lietuvā; aprēķināt nepieciešamo sagatavoto grunts biezumu katram gruntsgabalam/izraktajai augsnes kvalitātes klasei un piedāvāt efektīvākos tehniskos risinājumus, kā uzlabot augsni no zemākās kvalitātes klasēm; aprakstīt ilgtspējīgus tehniskos risinājumus zembalasta slāņa izbūvei un sagatavotajiem zemes klātnes slāņiem, izmantojot vietēji pieejamos materiālus ar mazāk labvēlīgām mehāniskajām un fiziskajām īpašībām.