abc.lv skaitļos

Lietotāji online43
Aktīvie uzņēmumi23432
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes3041
Virtuve ar bāra leti: Idejas letes dizainam : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Virtuve ar bāra leti: Idejas letes dizainam

Virtuve ar bāra leti: Idejas letes dizainam
Autors: Binns kitchen + bath design/flickr.com

Mūsdienās virtuve ir kas daudz vairāk nekā tikai vieta, kur gatavot maltītes; tā ir vieta, kur uzņemt viesus, un tas nebūt nenozīmē bagātīga pusdienu galda klāšanu. Virtuvēm no maltīšu pagatavošanas telpas kļūstot par populāru izklaides un kopā sanākšanas vietu, par vienu no pēdējā laika tendencēm virtuves interjerā ir kļuvusi praktiskā un daudzfunkcionālā bāra lete.

Kāpēc iekļaut interjerā bāra leti?

Bāra leti var iekļaut gandrīz jebkurā virtuves dizainā, un šis elements krietni uzlabos gan telpas funkcionalitāti, gan estētiku. Bāra letes var tikt izstrādātas un izgatavotas dažādos izmēros, no dažādiem materiāliem atbilstoši jebkurai gaumei un budžetam. Arī neatkarīgi no virtuves lieluma – vai tā būtu neliela, kompakta virtuve vai atvērta plānojuma viesistaba ar virtuves zonu, lete viennozīmīgi ir praktisks papildinājums.

Nolokāma lete – plaukta durvis

Ja mājoklī ir īpaši maza virtuve, kurā jau tā nav vietas (kur nu vēl papildu darba virsmai!), lielisks risinājums ir uzstādīt sienas plauktu, kura uz leju atvāžamās durvis var kalpot kā bāra lete! Šī gudrā darba virsmas ideja ir īpaši piemērota kompaktai virtuvei, kur svarīgs katrs telpas kvadrātmetrs. Nolokāmā galda virsma nolaižas no sienas, nodrošinot piekļuvi uzglabāšanas plauktiem, kuros var izvietot, piemēram, garšvielas, pārslas, galda piederumus vai pat dzērienus.

Mūsdienīga bāra lete klasiskai virtuvei

Ārkārtīgi vienkāršs, taču elegants bāra letes veids ir darba virsmas pagarinājums, tādējādi veidojot G formu. Tā kā lete ir statiska, interjerā var iekļaut granīta virsmas, koku, metālu; virs šīs papildu darba virsmas var izvietot piekarināmo apgaismojumu. Jo īpaši svarīgi ir tas, ka virtuves letei var pielāgot papildu krēslus, kas noderēs brīdī, kad telpā būs nepieciešams uzņemt viesus.

Lete – virtuves sala

 

Autors: awans/flickr.com
Autors: awans/flickr.com

Ja tavā mājoklī ir gana liela virtuve, kurā atradīsies pietiekami daudz vietas arī virtuves salai, tās vietā var izveidot arī bāra leti, papildus tajā neiestrādājot izlietni vai cepeškrāsni. Atliek pievienot pāris augstus un ērtus bāra krēslus, piestiprināt omulīgu apgaismojumu virs galvas, kā arī padomāt par nišas izveidošanu, kurā glabāt galda piederumus, glāzes, garšvielas vai dzērienus!

Lete ar bāra nodalījumu

Vēlās brokastis vai vakarēšana ar draugiem vai ģimeni ir tas, kā vairums cilvēku vislabprātāk vēlētos pavadīt nedēļas nogales un brīvos brīžus. Tad kāpēc gan neierīkot savā virtuvē alternatīvu vietējai kafejnīcai vai krodziņam? Lete ar speciālu bāra nodalījumu, piemēram, vīnam, var būt pavisam vienkārša koka darba virsma, kas izvirzīta no sienas un neaizņem ļoti daudz telpas. Ja ir atvērtā plānojuma telpa, kurā apvienota viesistaba un virtuve, šāda veida bāra lete var kalpot zonas nodalīšanai.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu