abc.lv skaitļos

Lietotāji online39
Aktīvie uzņēmumi24898
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
Virtuves remonta plānošana: ar ko rēķināties? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Virtuves remonta plānošana: ar ko rēķināties?

Virtuves remonta plānošana: ar ko rēķināties?

Virtuve uzskatāma par mājokļa sirdi – tur tiek ne tikai gatavotas un ieturētas maltītes, bet arī uzņemti viesi un risinātas sarunas. Tādēļ ir svarīgi, lai virtuve būtu funkcionāla un tajā būtu patīkami uzturēties. 

Kādi ir svarīgākie jautājumi, ko ņemt vērā pirms virtuves remonta? Par to vairāk turpinājumā. 

Remonta apjoms un izmaksas

Vispirms ir jāizvērtē, kāda apjoma darbi tiek plānoti. Lai nodrošinātu ilgtspējību, iespējams, nāksies domāt arī par mēbeļu un sadzīves tehnikas maiņu. Tas savukārt nozīmē augstākas izmaksas, jo kvalitatīvas mēbeles un tehnika prasa ievērojamus ieguldījumus. Laikus apdomājiet arī to, kāda veida būvmateriāli un piederumi būs vajadzīgi. 

Plānojot budžetu, jāatceras par neparedzētiem tēriņiem, kas gandrīz noteikti radīsies. Šim mērķim ieteicams atvēlēt 10–15 % no plānotā budžeta. 

Visērtākais veids, kā saprast izmaksas, ir izmantot interneta sniegtās iespējas. Būvmateriāli internetā pieejami plašā izvēlē, tādējādi var nesteidzīgi salīdzināt variantus un arī noskaidrot, kāda ir būvmateriālu cena. 

Jāpadomā arī par to, cik daudz laika remonts aizņems. Piemēram, ja remontu plānots paveikt pašu spēkiem un tam varat atvēlēt vien vakarus un brīvdienas, ir skaidrs, ka tas prasīs vairāk laika. Ja remontu iecerēts uzticēt profesionālam meistaram, pievērsiet uzmanību citu klientu atsauksmēm un par sadarbību vienojoties savlaicīgi, jo labi meistari ir pieprasīti. 

Kad izvērtēts, kāda veida darbi vajadzīgi, izveidojiet plānu, kādā veidā tie tiks veikti. Ja ir nepieciešams, konsultējieties ar speciālistiem. 

Telpas interjers 

Laikus jādomā arī par interjera risinājumiem – krāsām, materiāliem un akcentiem. Runājot par materiāliem, jāņem vērā ne tikai dizains, bet arī praktiskums. Dodiet priekšroku viegli kopjamiem materiāliem – ikdienā būs daudz ērtāk. 

Apgaismojums

Virtuvē liela nozīme ir apgaismojumam. Ideāli, ja apgaismes veidi ir vairāki, piemēram, centrālais griestu apgaismojums, gatavošanas zonas apgaismojums, kā arī nelieli apgaismes ķermeņi pie skapīšiem vai plauktiem. 

Profesionāli būvmateriāli jūsu virtuvei un citām mājokļa telpām atrodami Baumit.lv. Kvalitatīvie Baumit risinājumi palīdzēs īstenot dažādas ilgtspējīgas pārmaiņas jūsu mājoklī. Ieskatieties Baumit piedāvājumos un atrodiet sev piemērotāko!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Demontēs vairākus padomju režīmu slavinošus objektus Rīgā

Demontēs vairākus padomju režīmu slavinošus objektus Rīgā

Pirmdien, 26. septembrī, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja priekšlikumu demontēt vairākus padomju režīmu slavinošus objektus galvaspilsētā. Tāpat nolemts pieņemt fonda Ziedot.lv ziedojumu padomju armijas karavīru pieminekļa nojaukšanai Pārdaugavā. Lēmumprojektus vēl jāapstiprina Rīgas domei.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.