abc.lv skaitļos

Lietotāji online108
Aktīvie uzņēmumi24799
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) informē, ka Latviešu strēlnieku laukuma – Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijas – atjaunošanas darbu ietvaros pirmais no trīs atjaunošanas darbu posmiem tuvojas noslēgumam. Laukums ar atjaunotu segumu kopš 13. maija pieejams sabiedrībai, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs R. Griškevičs.

Latviešu strēlnieku laukuma Rīgas pašvaldībai piederošās daļas atjaunošanas būvdarbus VNĪ uzsāka 2021. gada novembrī. Līdz ar būvniecības žoga demontāžu un laukuma atvēršanu iedzīvotājiem lielākajā teritorijas daļā pabeigta cietā seguma nesošās kārtas atjaunošana, 90% veco betona plākšņu nomaiņa, uzstādītas jaunas granīta apmales un atjaunots vēsturiskais zviedru bruģis.

Latviešu strēlnieku laukuma atjaunošanas darbi plānoti trīs posmos – lai pirmo posmu pilnībā noslēgtu, līdz vasaras beigām tiks uzstādīti šobrīd vēl nožogojumā esošie apgaismes stabi. VNĪ vadībā darbu pirmo posmu veic SIA “Kvinta BCL”. Otrajā posmā, par kura veikšanu tuvākajās nedēļās tiks izsludināts iepirkums, plānota Rīgas pašvaldībai piederošās teritorijas segumu atjaunošana un apgaismošana Daugavas pusē, savukārt trešo posmu – laukuma daļas atjaunošanu Rīgas Tehniskās universitātes pusē – pašvaldība plāno veikt pati.

Latviešu strēlnieku laukuma teritorija daļēji pieder gan valstij, gan pašvaldībai. 2021. gadā VNĪ noslēdza Okupācijas muzeja kompleksa atjaunošanu, pārbūvējot muzeja ēku un izveidojot piebūvi – Nākotnes namu, kā arī uzstādot memoriālu padomju okupācijas upuru piemiņai. Darbu ietvaros VNĪ atjaunoja valsts pārvaldībā esošo teritoriju apkārt muzejam un piemiņas memoriālam, pēc kā VNĪ uzņēmās iniciatīvu organizēt seguma atjaunošanu līdzās esošās Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijā.

Kopējās izmaksas Strēlnieku laukuma sakārtošanai ir aptuveni 600 tūkstoši eiro, kas tiek segtas galvenokārt no Eiropas struktūrfondu (ERAF) līdzekļiem (85%), Rīgas domes (12%) un valsts (3%) dotācijas. Laukuma atjaunošana ir viens no pirmajiem piemēriem, kur valsts un pašvaldība sadarbojas kopējam mērķim. Sadarbība starp VNĪ un Rīgas pašvaldību jau tiek īstenota Dailes teātra skvēra atjaunošanā un labiekārtošanā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu