abc.lv skaitļos

Lietotāji online14
Aktīvie uzņēmumi23428
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes3041
VNĪ: Noslēgumam tuvojas koncertzāles “Lielā Ģilde” restaurācijas un pārbūves projektēšanas darbi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

VNĪ: Noslēgumam tuvojas koncertzāles “Lielā Ģilde” restaurācijas un pārbūves projektēšanas darbi

VNĪ: Noslēgumam tuvojas koncertzāles “Lielā Ģilde” restaurācijas un pārbūves projektēšanas darbi

Turpinās darbs pie vairāku valstiski nozīmīgu kultūrvēsturisku ēku atjaunošanas. Februārī noslēgsies Lielās Ģildes pārbūves un restaurācijas projekta projektēšana un jau šī gada martā tiks izsludināts būvdarbu iepirkums, lai līdz 2023. gada nogalei veiktu plānotos darbus, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

2020. gada jūnijā kapitālsabiedrība uzsāka koncertzāles Lielās Ģildes pārbūves un restaurācijas projektu. Nepieciešamos izpētes un projektēšanas darbus veic SIA “CMB” par kopējo līguma sumu 386 tūkstoši eiro (bez PVN). Būvdarbu projektēšanas darbus pabeigsim līdz februāra beigām. Ēkā veicamo darbu plānošana notiek ciešā sadarbībā ar ēkas lietotāju – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

“Ēkas atjaunošanas projekta ietvaros cieši sadarbojamies ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, kas nodrošina Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu. Projektēšanā izmantojam būves informācijas modelēšanas (BIM) iespējas, veidojot ēkas digitālo dvīni. BIM rezultātā iegūsim informāciju par ēku, kas palīdz paildzināt ēkas dzīves ciklu un nodrošināt ilgtspējīgu ēkas pārvaldīšanu mūsu klientam,” norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Projektēšanas laikā ēkas pagrabstāvā projektētājs veica primāros arheoloģiskās izpētes darbus, kuru laikā tika atklāts izsāļojums uz pagrabstāva nesošajām konstrukcijām, kā rezultātā šobrīd tiek veikta padziļināta izpēte, lai noteiktu konstrukciju bojājumu apjomus, iespējami labākos tehnoloģiskos risinājumus, lai novērstu turpmāku bojājumu rašanos un esošos.

Projekta laikā pārbūvēs Lielo zāli, t.sk veiks skatuves un zemskatuves pārbūvi, pārplānos skatītāju sēdvietas, uzlabos zāles akustiku, ventilāciju un apgaismojumu, pārbūvēs zāles tehnisko aprīkojumu un veiks logu restaurāciju.

Projekta ietvaros izbūvēs arī  divus liftus un vienu pacēlāju, pārbūvēs ēkas inženiersistēmas, kā arī pielāgos administratīvās telpas administrācijas un mūziķu vajadzībām, respektējot ēkas kultūrvēsturiskās vērtības.

Lielās ģildes attīstības projekta realizācijā kopumā plānots ieguldīt ap 6,56 miljoniem eiro, ko Kultūras ministrija piesaistījusi Eiropas Reģionālā attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa aktivitātē “Kultūras mantojuma saglabāšana, atjaunošana un ar to saistītās infrastruktūras attīstība Rīgas vēsturiskā centra teritorijā”.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu