VNĪ pirmajā pusgadā sakārtojusi 16 vidi degradējošas ēkas

VNĪ pirmajā pusgadā sakārtojusi 16 vidi degradējošas ēkas

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) 2024. gada pirmajā pusgadā ir sakārtojusi 16 ēkas 11 adresēs, kam piešķirts A un B kategorijas vidi degradējošas būves statuss. Vienlaikus VNĪ savā pārvaldībā pārņēma 26 šādas būves 16 adresēs, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna. 

“Samazinot vidi degradējošo vai avārijas stāvoklī esošo būvju skaitu, mēs veicam svarīgu uzdevumu, kas palīdz uzturēt augstas kvalitātes valsts nekustamo īpašumu portfeli,” norāda A. Vārna. “VNĪ darbības mērķis ir nodrošināt, ka valsts pārvaldei ir pieejami tikai tādi īpašumi, kas ir funkcionāli un lietojami. Ja konkrēto būvi nevar izmantot valsts vajadzībām, tā tiek atsavināta, un no pārdošanas iegūtie līdzekļi tiek ieguldīti citu īpašumu attīstībā un uzturēšanā. Visas 16 šī gada pirmajos sešos mēnešos sakārtotās A un B kategorijas vidi degradējošās ēkas no kurām lielākā daļa, jeb deviņas ēkas, atrodas Kurzemes plānošanas reģionā, tikušas atsavinātas.”

Vienīgā no šī gada pirmajā pusgadā atsavinātajām vidi degradējošajām būvēm, kas klasificēta kā reģionālas nozīmes kultūras piemineklis, ir Cīravas pirts. Šī nekustamā īpašuma zemes vienība un būve ir daļa no reģiona nozīmes arhitektūras pieminekļa "Cīravas muižas apbūve", kurā kopumā ietilpst 11 objekti. 

Pērnā gada nogalē VNĪ portfelī kopumā bija 147 būves, kurai bija piešķirts A vai B vidi degradējošas būves statuss, 2024.gada jūnija beigās – 157 šādas būves. No tām aptuveni divas trešdaļas jeb 66% ir B kategorijas vidi degradējošās būves, kuru kopējais tehniskais stāvoklis ir novērtēts kā pirms avārijas un tehniskais nolietojums ir no 61% līdz 80%. 

Banner 280x280

Aptuveni 44% no kopējā VNĪ vidi degradējošo būvju portfeļa atrodas Latgales plānošanas reģionā, 21% Rīgas plānošanas reģionā, 20% Kurzemes plānošanas reģionā un 15% citviet Latvijā. Divas no ēkām ir iekonservētas un pārējās ir risināšanas procesā, kas attiecīgi paredz vai nu ēkas atsavināšanu, demontēšanu vai būves atjaunošanu, ja ēkai ir rasts pielietojums valsts funkciju nodrošināšanai.

VNĪ pārvaldīto īpašumu skaits ir mainīgs, jo pastāvīgi notiek īpašumu pārņemšana no ministrijām, pašvaldībām un citām valsts iestādēm, to atsavināšana, nodošana pašvaldībām un citas darbības, kas nodrošina efektīvu valsts īpašumu pārvaldību un portfeļa sakārtošanu. Saskaņā ar uzņēmuma stratēģiju, īpašumi, kas nonāk VNĪ pārziņā, tiek rūpīgi novērtēti. Veicot iestāžu aptauju, tiek apzinātas iespējas īpašumus izmantot valsts pārvaldes vajadzībām, kā arī izskatīti to ilgtspējīgas attīstības scenāriji.

Lai precīzi tiktu nodalīti ilgtermiņā perspektīvie īpašumi un atsavināmie nekustamā īpašuma objekti, VNĪ pārvaldāmo īpašumu portfelis ir sadalīts trijos primārajos portfeļos: pamata, aktīvu un atsavināmajā portfelī. Atsavināmajā portfelī ir iekļauti tie īpašumi, kuri publiskā sektora iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus. Šie nekustamā īpašuma objekti likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskās izsolēs vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem, tādējādi ļaujot tiem gūt jaunu pielietojumu. 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Dzintars Workshop ražo dažādus metāla priekšmetus, kas pielāgoti klientu vajadzībām – pirts krāsnis, kazana krāsnis, ugunskura vietas, mēbeles un citus individuālus pasūtījumus. Uzzināsim, kā izvēlēties ugunskura vietu vai grilu, lai tas kalpotu ilgi? Ko svarīgi ņemt vērā, izvēloties pirts krāsni? 

Aktuālie piedāvājumi

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

2008. gadā REHAU prezentēja kompozītu materiālu logu profiliem RAU-FIPRO X. Lieliskās sistēmas GENEO logi un durvis atraduši vietu Latvijā daudzās ēkās, renovācijas projektos. Arī tagad REHAU turpina šo tradīciju. ARTEVO – māksla nepārtraukti attīstīt lieliskos risinājumus tālāk!

Aktualitātes

CSP: 2023. gadā saules un vēja elektrostacijās saražots par 92 % vairāk elektroenerģijas nekā 2022. gadā

CSP: 2023. gadā saules un vēja elektrostacijās saražots par 92 % vairāk elektroenerģijas nekā 2022. gadā

2023. gadā Latvijā saražoja 6 388 GWh elektroenerģijas (par 27,0 % vairāk nekā 2022. gadā), no tā 4 963 GWh no atjaunīgajiem energoresursiem (AER), liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Salīdzinājumā ar 2022. gadu saražotais apjoms no AER palielinājās par 30,0 % (par 1146 GWh). VES (vēja elektrostacijās) un SES (saules elektrostacijās) 2023. gadā saražots par 92,5 % vairāk elektroenerģijas nekā 2022. gadā.

Izstāsti Latvijai