abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23197
Nozares raksti1087
Ekspertu atbildes2601
VNĪ: Rēzeknē uzsākti Kinoloģijas centra būvniecības darbi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

VNĪ: Rēzeknē uzsākti Kinoloģijas centra būvniecības darbi

VNĪ: Rēzeknē uzsākti Kinoloģijas centra būvniecības darbi

Rēzeknē uzsākti būvniecības darbi, lai izveidotu Kinoloģijas centru,  kurā tiks nodrošināti muitas kinologiem atbilstoši darba apstākļi un uzlabotas apmācību iespējas darba suņiem. Būvdarbus plānots pabeigt 2022.gada pavasarī, atklāj VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

 Pārbūvējot vecās noliktavas ēkas un garāžu  telpas, Maskavas ielā 30, Rēzeknē, plānots izveidot Kinoloģijas centru  ar modernām muitas darba suņu apmācību telpām un labiekārtotiem voljēriem ar iežogotu pastaigu laukumu, kur uzturēties no apmācībām brīvajā laikā. Jaunais komplekss  ļaus paplašināt muitas darba suņu apmācību iespējas  un veikt pētījumus, kas sekmēs efektīvu   VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļas resursu izmantošanu.

VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļas vecākais muitas eksperts Valdis Bikovskis norāda: “Kinoloģijas centrs palīdzēs stiprināt VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas dienesta kapacitāti, nodrošinot mūsdienu prasībām atbilstošu apmācību vidi.  Šī joma nepārtraukti attīstās, tādēļ modernizēta kinologu un darba suņu apmācību infrastruktūra ir ļoti nozīmīgs solis dienesta darbības tālākai attīstībai, lai sekmētu cīņu pret noziedzību. Mūsdienīga Kinoloģijas centra izbūve  sniegs iespēju apmācīt muitas darba suņus jebkādos laikapstākļos un kontrolētā vidē laikus konstatēt iespējamās problēmas dzīvniekam, pārbaudot viņa reakciju uz dažādiem traucējošiem ārējiem faktoriem, piemēram, dažādiem trokšņiem,  lai reālajos darba apstākļos  netiktu apdraudēta ne cilvēku, ne dzīvnieku veselība un labsajūta.”

Būvdarbu veikšanai VNĪ noslēdzis līgumu ar SIA “Eltex”, projekta autori: SIA “JC Stars”. Noliktavas ēkas un garāžu pārbūve tiks realizēta Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova”” ietvaros un tiks finansēta no EEZ finanšu instrumenta finansējuma (85%) un valsts budžeta (15%). Kopējās būvdarbu izmaksas ir 282 051,54 EUR bez PVN, darbus plānots pabeigt līdz 2022. gada pavasarim.

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju, VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas dienests izveidots 2004. gadā, un pašlaik tajā strādā kinologi ar 43 darba suņiem, kas apmācīti tabakas izstrādājumu, narkotisko un psihotropo vielu un skaidras naudas meklēšanā. Muitas kinologi ar darba suņiem piedalās kontroles pasākumos arī sadarbībā ar citām tiesībaizsardzības iestādēm, piemēram, Valsts policiju, Valsts robežsardzi  un citām.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Sfēriska karkasa koka ēkas

Sfēriska karkasa koka ēkas

SIA Latvian Eco House piedāvā sfēriska karkasa koka ēkas, kuras var izmantot kempinga, pirts, ziemas dārzu un citu ēku organizēšanai. 

Aktualitātes

Notiks vebinārs par daudzdzīvokļu ēku ventilācijas sistēmām

Notiks vebinārs par daudzdzīvokļu ēku ventilācijas sistēmām

Trešdien, 19. janvārī no plkst. 14.00 līdz 16.00 tiešsaistē notiks vebinārs "Ventilācija daudzdzīvokļu ēkās. Pieredzes apmaiņa: Igaunijas un Latvijas daudzdzīvokļu ēku piemēri", informē sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Anita Āboliņa.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Fissman": Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai neesat apmeklējuši veikalu FISSMAN? Tad tagad ir īstais brīdis, jo FISSMAN sagatavojuši lieliskus pārsteigumus: Eco programmu. Nodod veikalā FISSMAN veco pannu vai katlu un pretī saņem 50% atlaidi jaunu iegādei. Svētkus gaidot, sagatavotas īpašas atlaides dažādiem produktiem līdz pat 50%.