abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24898
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
VVD: Černobiļas atomelektrostacijai (AES) atjaunota elektroapgāde, radiācijas līmenis Latvijā atbilst normai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

VVD: Černobiļas atomelektrostacijai (AES) atjaunota elektroapgāde, radiācijas līmenis Latvijā atbilst normai

VVD: Černobiļas atomelektrostacijai (AES) atjaunota elektroapgāde, radiācijas līmenis Latvijā atbilst normai

Atbilstoši saņemtajai informācijai no Starptautiskās atomenerģijas aģentūras, Valsts vides dienests (VVD) informē, ka šī gada 13. martā pabeigti remontdarbi vienā no divām elektroapgādes līnijām, kas nodrošina ārējo elektroenerģijas piegādi Černobiļas atomelektrostacijai (AES). Plānots, ka 14. martā pilnā apjomā tiks atjaunots elektrības pieslēgums Ukrainas energoapgādes tīklam, līdz tam elektroenerģijas piegādi nodrošina dīzeļdegvielas ģeneratori. VVD atgādina, ka 2022. gada 9. martā, plkst. 11:22 Černobiļas - Kijevas augstsprieguma līnijas bojājuma dēļ tika pārtraukta elektroapgāde bijušajai Černobiļas AES.

Starptautiskās atomenerģijas aģentūra 11. martā informēja, ka Zaporižjas AES kodolmateriālu uzraudzības sistēma (safeguards system) atjaunojusi darbību.

Rivnes, Hmeļnickas, Dienvidukrainas AES darbojas normālā režīmā. Radioloģiskie mērījumi reģionā ir normas robežās. Ukrainas teritorijā joprojām darbojas 8 no 15 valsts reaktoriem, tostarp divi Zaporižjā, trīs Rivnē, viens Hmeļnickā un divi Dienvidukrainā.

VVD uzrauga radiācijas monitoringa staciju mērījumus Latvijā, kā arī Ukrainā un citās tuvākajās valstīs, uz šo brīdi radiācijas līmenis nav paaugstināts. Vienlaikus nepārtraukti tiek monitorēta un saņemta informācija par vēja virziena atmosfēras plūsmām starp Latviju un Ukrainu.

Banner 280x280 Banner 280x280

Latvijas teritorijā esošās 20 monitoringa stacijas neuzrāda paaugstinātu radiācijas līmeni. Aktuālajiem radiācijas monitoringa datiem iespējams sekot līdzi šeit.

Valsts vides dienesta mājaslapā ir pieejams informatīvais materiāls, kurā ir informācija par pasākumiem, kuri ir veicami radiācijas avāriju gadījumā. Informāciju skatīt šeit.

Aktuālo informāciju par radiācijas mērījumiem Eiropā var aplūkot mājas lapā: https://remap.jrc.ec.europa.eu/Simple.aspx

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.