VZD plāno pakalpojumus piedāvāt ar mobilo aplikāciju starpniecību
Šāda ideja, projekta "Valsts zemes dienesta ģeotelpisko datu ģeotelpiskās informācijas sistēmas izveide" ietvaros izstrādāt specializēta tehnoloģiskā risinājuma aplikāciju lietošanai mobilajās ierīcēs, radās, lai atbilstoši mūsdienu komunikācijas un pakalpojumu sniegšanas tehnoloģiju attīstībai spētu nodrošināt korektu, piemērotu, ērtu un pilnvērtīgu datu publicēšanu arī mobilajās ierīcēs. Papildus kadastra, adrešu un citu telpisko datu pārlūkošanai būs iespējams izmantot mobilo ierīču GPS funkcionalitāti un attēlot atrašanās vietu uz šo karšu fona.
Specializēta mobilā risinājuma izveidošana VZD datu publicēšanai uzlabos datu un elektronisko pakalpojumu pieejamību, nodrošinot iespēju VZD klientiem saņemt pakalpojumus mobilajās ierīcēs neatkarīgi no atrašanās vietas, tādējādi palielinot arī VZD sniegto elektronisko pakalpojumu izmantošanas biežumu un sniegšanas ātrumu. Īpaši noderīga šī aplikācija būs potenciālajiem īpašumu pircējiem, mākleriem, mērniekiem, meža inventarizatoriem un citiem ar nekustamā īpašuma jomu saistītiem speciālistiem.
Ņemot vērā to, ka ERAF līdzfinansētā projekta "Valsts zemes dienesta ģeotelpisko datu ģeotelpiskās informācijas sistēmas izveide" ietvaros ir izveidojies finanšu līdzekļu ietaupījums, šā gada februāra vidū VZD Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai ir iesniedzis priekšlikumus vienošanās par projekta īstenošanu grozījumiem, kas paredz projekta ietaupītos finanšu līdzekļus novirzīt jaunas projekta aktivitātes "VZD datu publicēšanas mobilā risinājuma izstrāde un ieviešana" īstenošanai.
VZD ģeotelpisko datu ģeotelpiskās informācijas sistēmas izveides projekta mērķis ir izveidot modulāru VZD kadastra, adrešu, aizsargjoslas izraisošo objektu un apgrūtināto teritoriju, vērtību zonējumu, būvju kadastrālās uzmērīšanas, topogrāfisko plānu mērogā 1:500 ģeotelpisko datu sistēmu, kuras arhitektūra un saskarne nodrošina visu VZD pārziņā esošo ģeotelpisko datu ievadi, uzkrāšanu, apstrādi vienotā veidā, sasaisti ar teksta datiem un šo datu ērtu izmantošanu VZD klientiem un datu apmaiņas partneriem e-pakalpojumu un informācijas servisu veidā atbilstoši INSPIRE direktīvas prasībām. Projektā ir iekļauta arī aktivitāte, kas paredz Digitālo dokumentu krātuves programmatūras izstrādi, tās integrāciju ar no jauna veidojamo VZD ĢIS un saistītajām esošajām VZD teksta datu uzkrāšanas informācijas sistēmām. Projekta kopējās izmaksas ir 2,47 miljoni latu, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 2,3 miljoni latu.
Informāciju sagatavoja Arta Platace, Valsts zemes dienesta Komunikācijas projektu vadītāja
Foto: Stock.XCHNG
Publicēts: 04.03.2013