SIA "Water Ser"

SIA
Noslēdzoties ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajam projektam "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos", projekta realizētāji secinājuši – lai vismaz 95% Latvijas pilsētu iedzīvotāju pilnībā nodrošinātu ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni, kā to paredz ES prasības, nepieciešams vēl vismaz tikpat liels investīciju apjoms.


ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos", kurš tika uzsākts 2006. gadā ar mērķi nodrošināt kvalitātīva dzeramā ūdens pieejamību katram Latvijas iedzīvotājam un veicinātu vides piesārņojuma mazināšanu ilgtermiņā, kopējās izmaksas ir gandrīz 105 miljoni EUR, no kuriem valsts budžeta finansējums ir 46,8 miljoni, ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums 44,6 miljoni, bet pašvaldību un uzņēmumu ieguldījums 13,2 miljoni. Projekta realizētāji uzsver - pēc patreiz uzsākto un tūlīt izsludināto ES līdzfinasēto projektu realizācijas, darbs ūdenssaimniecību attīstībā neapstājas.

Jānis Zviedris, viena no pieredzējušākajiem ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvētājiem un infrastruktūras būvprojektu vadības uzņēmumiem SIA "Water Ser" valdes priekšsēdētājs uzsver: "Ūdens kvalitātes uzlabošana ir būtiska ne tikai no cilvēcīgā komforta, vizuālā un estētiskā viedokļa, bet arī no ekonomiskā viedokļa. Viens no būtiskiem projekta ieguvumiem ir arī jaunu pieslēgumu pieejamības nodrošināšana pilsētu iedzīvotājiem, kas ļauj izmantot maģistrālo kanalizācijas un ūdensvadu pieslēgumus. Iedzīvotāji, kas līdz šim bija pieraduši ikdienā izmantot veikalos nopērkamo dzeramo ūdeni no pudelēm, šo ieradumu nu var aizmirst, jo pašvaldības, kas dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas rekonstruēja vai izbūvēja kompleksi kopā ar cauruļvadu rekonstrukciju, nodrošina nemainīgu ūdens kvalitāti no atdzelžošanas stacijas līdz katra iedzīvotāja mājai".

SIA "Water Ser" ir veicis nozīmīgus ūdenssaimniecības objektu izbūves, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijas, kā arī jaunu ūdensapgādes tīklu izbūves projektus visā Latvijā. Šobrīd uzņēmums veic ūdenssaimniecības uzlabošanas darbus Ērgļu, Dundagas, Rucavas, Līgatnes, Cēsu un Smiltenes pašvaldībās.

"Ūdenssaimniecības projektu attīstība visos Latvijas reģionos ir nozīmīgs ilgtermiņa ieguldījums mūsu upju, ezeru un līdz ar to arī Baltijas jūras ekosistēmas saglabāšanā. Tikai Austrumlatvijas upju baseina ūdenssaimniecības attīstības projekta ietvaros vien ievērojami ir samazināts notekūdeņu piesārņojums Daugavā, Gaujā, Vaidavā, Abulā un Sulas upē, Dagdas ezerā un Dūņezerā. Šajā projektā izbūvētās un rekonstruētās iekārtas ikdienā katram iedzīvotājam nav redzamas, bet pašvaldību vadītāji saņem pozitīvas atsauksmes par dzeramā ūdens kavlitātes uzlabošanos un tas ir viens no patīkamākajiem apliecinājumiem par veiksmīga projekta īstenošanu," uzsver Vija Gēme, Vides ministrijas Valsts sekretāra vietniece.

"Water Ser", SIA
Adrese: Margrietas 7, Rīga, LV-1046
Tālrunis: 67807102
Fakss: 67807101
E-pasts: waterser@waterser.lv
www.waterser.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

No 1. aprīļa siltuma izmaksas Rīgā samazināsies par 7,4%

No 1. aprīļa siltuma izmaksas Rīgā samazināsies par 7,4%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifos. Rīdziniekiem no 1. aprīļa par siltumu būs jāmaksā par 7,4% jeb 3,82 EUR/MWh mazāk  –  48,08 EUR/MWh (bez PVN).

Uzņēmējs runā

Īpaša aizsardzība koka mājām

Natura_foto_2

Koks ir tradicionāls ēku būves materiāls Latvijā, tas priecē iemītniekus ar dabīgo skaistumu, rada siltuma un mājīguma sajūtu mājās. Lai saglabātu koku pēc iespējas ilgāk, to nepieciešams aizsargāt no nelabvēlīgiem laika apstākļiem un kaitēkļiem.