abc.lv skaitļos

Lietotāji online30
Aktīvie uzņēmumi20050
Nozares raksti937
Ekspertu atbildes2535
Zāles trimmeri – 5 padomi drošam un patīkamam darbam : abc.lv

Zāles trimmeri – 5 padomi drošam un patīkamam darbam

Zāles trimmeri – 5 padomi drošam un patīkamam darbam

Trimmeris ir viens no populārākajiem dārza instrumentiem. Un ne velti – nav cita dārza instrumenta, kas būtu tik daudzpusīgs un parocīgs, it īpaši tad, ja jāiekopj jaunas vietas vai jārūpējas par reljefa ziņā sarežģītākām vietām, zonām augļu dārzos, gar žogiem u.tml. Šoreiz nedaudz vairāk par to, kā droši strādāt ar trimmeri.

Aizsargaprīkojums – obligāta prasība, ne untums
Pieradiniet sevi strādāt īpašā darba apģērbā un ar aizsargaprīkojumu jau no pirmās dienas. Darbā ar trimmeri īpaši svarīgi aizsargāt seju un acis, jo no zemes var tikt pacelti akmentiņi vai zari. Nebūs patīkami, ja kas tāds ielidos acīs. Lai arī trimmeri ir veidoti tā, lai nopļautās daļiņas lidotu pēc iespējas mazāk, pilnīgu drošību garantēt nevar. Aizsargaprīkojuma komplektēšanas laikā jāpadomā arī par to, kādu troksni rada konkrētais zāles trimmeris. Modeļi ar akumulatoru būs klusāki, savukārt jaudīgākie zāles trimmeri ar iekšdedzes dzinēju var radīt pat 90 dB lielu troksni. Tas nozīmē, ka stingri ieteicams lietot dzirdes aizsargus, lai pļaušana neatstātu nelabvēlīgu ietekmi uz dzirdi. Aizsargapģērba elementi:
• ķivere ar vizieri vai aizsargbrillēm
• dzirdes aizsargi
• cimdi
• slēgti apavi ar apstiprinātu purngalu
• garās bikses un krekls ar garām piedurknēm
 
Sausā zāle – pirms pļaušanas jāsavāc
Daudzi trimmeri bez grūtībām spēs tikt galā arī ar pērno zāli, it īpaši ar zāles nazi. Bet – nav ieteicams laist darbā trimmeri tieši vecajā zālē. Nevar zināt, kas vēl bez zāles tur slēpjas – tur var būt zari, akmeņi, kādi atkritumi vai kurmju rakumi. Tāpat sausai zālei saulainā laikā ir risks aizdegties – dzirksteli var piešķilt gan ar ripu, trāpot pa akmeni vai metālu, gan arī no iekšdedzes dzinēja. Tādēļ pirmais solis aizaugušas teritorijas sakopšanā būtu sausās zāles nogrābšana. Visērtāk to būs paveikt ar izturīgu metāla grābekli. Tas savāks lielāko daļu zāles, kā arī ātri varēs saprast, kur ir kādi zari, akmeņi, atkritumi vai citi šķēršļi. Tikai tad atlikušo būs droši pļaut ar trimmeri.

Izvēlies pareizo darba elementu
Daudzi zāles trimmeri ir aprīkojami arī ar trīszobu asmeni vai ripu – tas nodrošina lielu jaudu un ļauj pļaut arī sīkus krūmus un pārkoksnējušos zāli. Bet – ja plānots darbs akmeņainā vietā, stingri ieteicams šos griešanas elementus neizmantot. Trāpot pa akmeņiem, asmeņi ātri kļūs truli, tāpat tie rotācijas laikā var izsviest akmeņus vai šķembas un radīt postījumus vai ievainojumus. Ja plānots darbs gar, piemēram, šķembu celiņu, ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jo trimmera griešanas aprīkojums var šķembas aizmest ļoti tālu. Tādēļ, ja ir daudz darbu gar šādiem celiņiem, ir vērts iegādāties KOMBI trimmeri ar zāles šķēres piederumu, kurš būs drošākais instruments šajās situācijās. 

Trimmera kāta forma
Ja plānojat iegādāties jaunu trimmeri, ir vērts lūkoties ne tikai uz piedziņas veidu un jaudu, bet arī uz trimmera kāta formu. Zāles trimmeri patiesībā ir pārsteidzoši dažādi! Tas, kādā formā ir veidots kāts, lielā mērā ietekmēs to, kā veiksies dažādu veidu darbi. Ja dārzā ir daudz dažādu apstādījumu un krūmu, ērtāks būs taisns kāts – tas viegli ļauj manevrēt zem zariem un nopļaut, piemēram, ogu dārza zemsedzi. Savukārt izliekts kāts ērtāks būs tad, ja jāpļauj daudz ap puķudobēm un ir svarīga precizitāte, lai veidotu glītu formu. Ja trimmeri nepieciešams pārvadāt, ieteicams pievērst uzmanību tam, cik kompakti to var savietot. Ir modeļi, kuriem ir saliekams vai teleskopisks kāts – tas ļauj samazināt gabarītus tā, lai trimmeri būtu ērti pārvadāt arī bagāžas nodalījumā.

Biežākie sarežģījumi darbā ar trimmeri
Ja dārzs vai pagalms jau ir iekopts, tad darbs ar trimmeri ir tīrākā atpūta – atliek vien uzvilkt aizsargapģērbu un pavadīt ražīgu darba cēlienu. Taču reizēs, kad nepieciešams iekopt jaunas teritorijas, pirms pļaušanas vēl nepieciešams paveikt gūzmu citu darbu, lai darbs ar zāles trimmeri būtu drošs, patīkams, ērts un rezultatīvs. Pirms zāles pļaušanas iepriekš neapgūtā teritorijā to nepieciešams izstaigāt ar metāla grābekli, savākt veco zāli, norakt kurmju rakumus, kā arī saprast, vai kaut kur nav palikuši veci celmi, zari, atkritumi, būvgruži un citi elementi, kas var apgrūtināt un kavēt darbu. Tikai tad, kad visa teritorija ir izpētīta un šķēršļi novākti, var ķerties pie darba ar trimmeri. Teritorijas appļaušanas darbus ieteicams veikt pirms tiek pļauts ar parasto zāles pļāvēju, tas ļaus uzreiz savākt ar trimmeri nopļauto zāli. 


Husqvarna – lielākā trimmeru modeļu izvēlē dažādām vajadzībām
Ja pavasara sezonā vēlaties iegādāties jaunu trimmeri, Husqvarna klāstā būs atrodams tieši meklētais – daudz dažādu modeļu, dažādi piedziņas veidi, dažādas jaudas un svara aprīkojums. Viegli atrast tieši to, kas vislabāk atbildīs prasībām. Ja vēlaties, lai zāles pļaušanā un dažādu nomalīšu sakopšanā piedalītos arī bērni vai vecāki cilvēki, ieteicams pievērst uzmanību akumulatora ierīcēm – tās ir vieglas, ērtas, klusas un vienkārši lietojamas. Tādējādi ikviens ģimenes loceklis varēs palīdzēt rūpēs par skaistu un koptu zālienu.

Apmeklējiet vietni Husqvarna.lv un izvēlieties sev ērtāko modeli!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Jumta drošības sistēmas Accen

roofTeh_1

SIA RoofTeh piedāvā jumta drošības sistēmas no vadošā Polijas ražotāja Accen. Uzņēmuma produktu klāstā ir drošības balsti betona, metāla, koka, nesošā profila pamatnēm, valcprofila jumta segumiem, fasāžu drošības enkuri, jumta drošības margas un individuālās aizsardzības ekipējums. 

Jaucējkrāni vannasistabai un virtuvei – ar ko tie atšķiras?

jaucejkrans_1

Iegādāties kvalitatīvu jaucējkrānu savai vannasistabai un virtuvei Jūs varat interneta veikalā 220.lv. Tieši te pieejami gan nedārgi, bet lietošanā uzticami un pievilcīgi modeļi, gan arī augsti kvalitatīvi un ilgmūžīgi krāni no pasaulē vadošajiem santehnikas ražotājiem.