Zemgrīdas apkures sistēma. Ar ūdens apkures cauruli vien nepietiek!
Siltuma vadāmība ir atkarīga no grīdas konstrukcijas un tās seguma materiāla. Piemēram, betona grīda ar flīžu segumu siltumu vada labi. Ar parketu vai koka dēļiem klāta grīda siltumu vada sliktāk nekā betona grīda. Apkures kontūru uzstādīšanas veids ir atkarīgs no izvēlētās grīdas konstrukcijas (betona vai koka), virsmas seguma un telpas konfigurācijas.
Nepieciešamie materiāli, plānojot ūdens zemgrīdas apkures sistēmu.
Zemgrīdas apkures caurules
Silto grīdu caurule ar skābekļa difūzijas slāni EVOH pasargā apkures sistēmu no skābekļa nokļūšanas tajā. Caurules nedrīkst būt pakļautas tiešai saules un UV staru iedarbībai. Izvairieties no caurules saskares ar līmlentēm, krāsām vai citiem ķīmiski agresīviem savienojumiem. Ja netiek pārsniegtas pieļaujamās temperatūras un spiediena robežas, caurules kalpošanas laiks ir ilgāks par 50 gadiem.
Putu polistirola plāksnes
Pirmais solis, lai silto grīdu sistēma strādātu energoefektīvi un maksimāli izslēgtu iespēju siltuma zudumiem. Plāksnes ir praktiski aukstuma un siltuma necaurlaidīgas, drošas pret ūdens uzsūci un īpaši izturīgas uz ilglaicīgo spiedes iedarbību.
Izplešanās šuve
Izplešanās šuves lieto betona plātņu atdalīšanai. Tai jāatrodas līdz pabeigtas grīdas virsmas līmenim un jānodrošina betona plātnes siltumizplešanās kustību vismaz 5 mm amplitūdā. Pieļaujamā betona plātnes platība bez kompensācijas šuvēm ir 40 m2, pie maksimālā vienas malas garuma 8 m. Caurules, kas šķērso izplešanā šuvi, ir jāievieto vismaz 30 cm garā gofrētā apvalkcaurulē. Apvalkcaurules gali jānoslēdz, lai izvairītos no betona iekļūšanas tajā. Telpā ienākošā un no tās izejošā caurule var šķērsot izplešanās šuvi tikai vienu reizi (kontūru caurules nedrīkst šķērsot izplešanās šuvi).
Perimetra kompensācijas lente
Zemgrīdas apkures sistēmā starp betona plātni un telpas sienām jāatstāj izplešanās vieta. Lai to izdarītu, starp betona plātni un sienām, stabiem u. c. konstrukcijām tiek uzstādīta malas šuve. Pie ārsienas tā arī novērš aukstuma tiltu veidošanos. Koka konstrukcijas grīdai malas šuve nav nepieciešama. Malas šuvei jābeidzas līdz ar grīdas segumu. Perimetra kompensācijas šuvi uzstāda kopā ar siltumizolācijas slāņiem, piestiprinot to pie sienas ar aizmugurē esošās līmlentes palīdzību. Kompensācijas šuves daļa, kas paceļas virs grīdas virsmas, tiek nogriezta pēc grīdas pilnīgas pabeigšanas.
Temperatūras regulēšanas mezgls
Nodrošina konstantu iestatīto padeves siltumnesēja temperatūru un ūdens cirkulāciju.
Zemgrīdas apkures kolektors
Nerūsējoša tērauda kolektors caurulēm. Pieslēgumu cilpu skaits no 2 līdz 12 cilpām. Ūdens plūsmas ieregulēšana ar plūsmas mērītajiem. Plānojot apsildāmas grīdas projektu, zemgrīdas apkures kolektora uzstādīšanas vieta būtu jāizvēlas tā, lai cauruļu garums no kolektora līdz apsildāmai telpai būtu pēc iespējas mazāks. Apkures kolektoru uzstāda metāla skapī, kas tiek ievietots starpsienu konstrukcijā starp koka vai metāla statņiem. Ir nepieciešami 300 mm no grīdas virsmas līdz apakšējai kolektora daļai, lai varētu tam pieslēgt apkures caurules.
Enerģijas taupīšana
Pilnība integrēta kontroles sistēma izstarojošai apsildei un dzesēšanai. Saprātīgi pielāgojoties, automātiskā balansēšana nodrošina, lai pareizais enerģijas daudzums tiktu izmantots tieši pareizajā laikā (piem., Uponor Smatrix).
Enerģijas taupīšana:
- līdz 12 %, salīdzinot ar sistēmu bez autobalansēšanas;
- līdz 20 %, salīdzinot ar sistēmu bez autobalansēšanas un bez vienas telpas temperatūras regulatoriem.
Vairāk informācijas:
www.onninen.lv
Publicitātes foto