abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24922
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
Ziemas riepu specifika : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ziemas riepu specifika

Ziemas riepu specifika

Latvijā ir obligāts likums par ziemas riepu lietošanu aukstajos gada mēnešos. Pastāv dažādi atsevišķi noteikumi un izņēmumi par to izmantošanu, piemēram, laiks, kad obligāti ir jābūt uzstādītām ziemas riepām, un laiks, kad drīkst izmantot riepas ar radzēm. Iegādei un lietošanai ir iespējams atrast dažāda veida ziemas riepas, kas, lai arī pilda vienu funkciju, atšķiras gan pēc sastāva, gan dažāda veida specifikācijas. Mmkserviss.lv piedāvā iegādāties dažāda veida ziemas riepas, kas būs piemērotas visiem autobraucēju tipiem un visdažādākajām automašīnām. Serviss nodrošina arī nesezonas riepu uzglabāšanas iespējas, lai lieki nebūtu jālauza galva par to, kur pienācīgi turēt riepas līdz nākamās sezonas sākumam.

Automašīnas loma riepu izvēlē
Daudziem ir pārsteigums, kad riepu servisa speciālisti iepazīstina ar faktu, ka izvēlētais riepu komplekts nederēs konkrētajai automašīnai. Laiki, kad visas riepas derēja visa veida auto transportam, ir pagājis. Piemēram, SUV jeb apvidus automašīnas ir smagākas nekā parasts VW Golf, attiecīgi to kinētiskā enerģija pārvietojoties ir lielāka. Šī iemesla dēļ SUV tipa automašīnām ir nepieciešamas lielas un platas riepas, lai nodrošinātu vislabākos un drošākos braukšanas apstākļus. Nevajadzētu uzskatīt, ka automašīnas grāmatiņā minētā informācija par piemērotākajām riepām, to veidu un izmēru nebūtu jāņem vērā. Auto ražošanas inženieri šos parametrus ir noteikuši, balstoties uz dažādiem faktoriem, kas kopumā nodrošinātu izcilus braukšanas apstākļos jebkuros laikapstākļos.

Kas būtu jāņem vērā, izvēloties riepas?
Uz riepām ir norādīti dažādi simboli un skaitļi, kas simbolizē dažādus tehniskos parametrus, kuri palīdz vieglāk atrast un izvēlēties atbilstošu riepu komplektu:

  • riepas platums būs norādīts milimetros;
  • riepas augstums tiek norādīts procentuālā attiecībā pret riepas platumu;
  • riepas diametru vienmēr norāda collās;
  • uz riepas ir atrodams arī skaitlis, kas norāda tās slodzes indeksu;
  • tāpat varam atrast arī riepas ātruma indeksu;
  • M&S (MUD AND SNOW) apzīmējums.

Lai atrastu piemērotākās ziemas riepas savai automašīnai un braukšanas paradumiem, riepu serviss ir tā vieta, kur vienmēr varat vērsties pēc palīdzības.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.