Zolitūdes traģēdijas lietā aizdomās turētais Sergets cietumā netiek īpaši apsargāts
Ieslodzījuma vietu pārvaldē aģentūra LETA noskaidroja, ka Sergets kamerā atrodas kopā ar vēl diviem ieslodzītajiem. Lai arī Zolitūdes traģēdijas lieta ir skandaloza, nekāda papildus apsardze šai personai netiek nodrošināta un viņš tiek apsargāts tāpat kā citi ieslodzītie.
Otrs aizdomās turētais un apcietinātais - veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis - pagaidām Rīgas Centrālcietumā vēl nav nogādāts.
Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Zolitūdes traģēdijas krimināllietā par aizdomās turētajām atzītas trīs personas - sagruvušās ēkas būvinženieris Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis un sabrukušā lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka. Sergets un Gulbis apcietināti, savukārt Kalinkam piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.
Tāpat šajā lietā mantas arests uzlikts arhitektu birojam SIA "Kubs" un SIA "HND Grupa". "Kuba" īpašnieki ir Dace Putniņa (92,54%) un Andris Kalinka (7,46%), savukārt "HND Grupa" pieder Sergetam.
Gulbja advokāte Vaida Davidsone aģentūrai LETA norādīja, ka lēmums par apcietinājumu tiks pārsūdzēts. Sergeta aizstāvji jau to ir izdarījuši un viņa sūdzība tiks skatīta nākamnedēļ.
2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Valsts policija uzreiz pēc traģēdijas sāka kriminālprocesu.
Vēlāk policija sāka vēl vienu kriminālprocesu - saistībā ar darba drošības noteikumu pārkāpumiem uzņēmumā "Maxima Latvija". Kriminālprocess sākts, jo tas ir vienīgais veids, kā pārbaudīt Valsts darba inspekcijas slēdzienā minētos faktus par darba drošības noteikumu pārkāpumiem sagruvušajā tirdzniecības objektā un izvērtēt, vai darba devējs saucams pie kriminālatbildības.
Pirms tam tika sākts vēl viens kriminālprocess, jo saistībā ar Zolitūdes traģēdiju policija atklāja viltotus ar būvniecību saistītus dokumentus, un vainīgais sodu jau saņēmis.
Policija arī veica divus izmeklēšanas eksperimentus sagruvušajā veikalā. Pirmā eksperimenta rezultātā sagruvušā lielveikala jumta konstrukcijas neizturēja ūdens svara spiedienu un tā ietekmē pārlūza.
Savukārt otrajā eksperimentā notika kontrolēta veikala jumta dedzināšana, jo 2011.gadā, būvējot lielveikalu, notika ugunsgrēks. Galvenais mērķis šim eksperimentam bija noteikt nestspēju visām konstrukcijām, kādas bija pirms ugunsgrēka un pēc ugunsgrēka.
Rīga, 20.janv., LETA.
Foto: Stock.XCHNG.