abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Žurnāla DEKO Gada balvas finālisti : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Žurnāla DEKO Gada balvas finālisti

Žurnāla DEKO Gada balvas finālisti

Jau devīto gadu žurnāls DEKO organizē Gada balvu dizainā – par labāko dizainu, kas tapis Latvijā aizvadītajā gadā. Pieteikumus kā allaž varēja iesūtīt divās kategorijās – Rūpnieciskais dizains (jau realizēts projekts) un Dizaina koncepcija (pagaidām vēl ideja). Galvenā balva – ceļazīme uz nākamā gada Milānas mesi. Uzvarētāju noteiks profesionāla žūrija.

Pretendentu aktivitāte šogad izrādījās pēdējiem gadiem neierasti augsta. No gandrīz 100 pieteikumiem tika atlasīti 23 finālisti. To izvērtēšanā vārds dots ne tikai profesionālajai žūrijai, bet arī žurnāla lasītājiem un dizaina faniem. Balsot par to, kurš, jūsuprāt, ir labākais, var vietnē Designblog.lv DEKO arī aicina komentāros ierakstīt pamatojumu savai izvēlei, jo trīs pārliecinošāko komentāru autori katrs saņems pa an&angel bļodai no kolekcijas Northern Lights, kas pērn uzvarēja kategorijā "Rūpnieciskais dizains".

{IMAGE NR=0}  1. Bērnu mēbeļu kolekcija bird&berry
Bērnu mēbeļu zīmola KUKUU izveidotāji – praktizējoša arhitekte un dizainers – radīja kolekciju, kas tapusi pašu atvasēm dodot signālu, vecākiem to uztverot un kā profesionāļiem realizējot. Kolekcijas bird&berry pamatelementi ir stilizēts zars ar ogām, uz kura nolaižas putns. Slīpās līnijas atgādina, ka daba nedomā taisnos nogriežņos.
Dizaina autori: Aija Priede-Sietiņa un Daneks Sietiņš
Ražotājs: my place
{IMAGE NR=1}2. Drēbju pakaramais Octagon
Octagon – tā ir iespēja jau esošā interjerā ievietot nelielu, bet košu krāsas un formas akcentu. Šis drēbju pakaramais pieejams gan atsevišķās vienībās, gan komplektā (sešas kompozīcijās). Tādējādi vienā modulī iespējams kombinēt dažādas krāsas.
Dizaina autore: Kristina Podrug
Ražotājs: Design Group IN

{IMAGE NR=2}3. Žurnālgaldu sērija RONDO

Koncepcijas pamatā ir nepieciešamība noslēpt, piemēram, avīzes vai pultis, lai tās nemētātos un neradītu nekārtības iespaidu. Pagriežot rotējošās galdu virsmas, sānos atveras brīvs tilpums, kurā ievietot šīs lietas. Aizverot galdu ciet, tas saglabā eleganto apaļo formu. Žurnālu galdu sērija RONDO sastāv no divu izmēru un augstumu modeļiem.
Dizaina autors: Aigars Meždreijs
Ražotājs: FEIDI dizaina mēbeles

{IMAGE NR=3}4. Brīvdienu māja
Šī moduļu māja piemērota ģimenei, kurā ir divi pieaugušie un līdz trīs bērniem. Standarta bāzes modulis papildināms ar terases platformas, nojumes, viesu guļamistabas un pirtiņas moduļiem. Ēka atbilst visām pasīvās mājas prasībām – ir ekoloģiska un videi draudzīga, kā arī patērē maz resursu. Tā kā Skandināvija ir viens no galvenajiem plānotajiem noieta tirgiem, māja atbilst arī Norvēģijas auksto ziemu skarbajiem apstākļiem.
Dizaina autors: Gints Kempels
Ražotājs: WWL Houses
{IMAGE NR=4} 
5.Kāpnes Stairway to Heaven

Trepes, kuru nosaukums aizgūts no Led Zeppelin slavenākās dziesmas Kāpnes uz debesīm, ir atbilde problēmsituācijai, kad ir vajadzība trepes novietot telpas stūrī tā, lai tās būtu stabilas. Šīs var atstutēt pret stūri (45o leņķī), likt stūrī (25 o leņķī) vai vienkārši atstutēt pret sienu. Trepju pakāpienu galos ir izgriezumi priekšmetu novietošanai, tā likvidējot vajadzību pēc nemitīgās augšā-lejā kāpelēšanu pēc kāda instrumenta.
Dizaina autors: Artūrs Analts
{IMAGE NR=5}

6. Griestu lampa
Lampa radīta gaisīga un dinamiska – kā asociācija ar pieneņu pūka. Izgatavota no organiskā stikla. Izstaro siltu gaismu.
Dizaina autors: Aksels Bruks


{IMAGE NR=6}
7. Glāzes Hollow Glass
Ja jums bārā ielej 50ml viskija vai ruma, vai nerodas sajūta, ka sēžat pie tukšas glāzes? Savukārt Hollow Glass glāze allaž šķiet pilna. Un klāt vēl atrakcija!
Dizaina autors: Raimonds Cīrulis


{IMAGE NR=7}
8. Plaukts Skonto

Kompakts plaukts, kas piemērots dažādu priekšmetu glabāšanai. Izgatavots no alumīnija loksnes, izmantojot lāzergriešanas un locīšanas tehnoloģiju. Pieskrūvējot pie sienas, konstrukcija iegūst stingrību.
Dizaina autors: RIJADA
Ražotājs: Skonto Plan

{IMAGE NR=8}


9. Flīžu kolekcijas Bize, Mežš, Ezers
Bize – pin to, cik garu vēlies un kādā krāsā vēlies (piemēram, piena, sviesta, šokolādes vai balzama). Varbūt audzē savējo kopā ar šo! Tu droši vari aiz tās paraut – nevienam nesāpēs. Vēl divas kolekcijas – Mežs un Ezers. Šīm māla sienas flīzēm ar glancētu glazūru (izmērs 16×16cm) nepiemīt rūpnieciskais perfektums, bet ir manāmi cilvēka pirkstu nospiedumi.
Dizaina autors: Jānis Jurēvics
Ražotājs: Neandertile

{IMAGE NR=9}

10. Spēļu māja Vigvams
Spēļu māja, kas ir ātri saliekama un izjaucama, izmantojot klik-klik tipa savienošanu. Tādējādi konstrukcijā nav pielietotas skrūves vai citas stiprinājumu detaļas. Materiāls – mitrumizturīgs bērza saplāksnis. Apdare – beice uz lineļļas pernicas bāzes ar dabīgiem pigmentiem.
Dizaina autors: Ģirts Jurševskis
Ražotājs: Wendi Toys{IMAGE NR=10}


11. Mēbeļu kolekcija – konstruktors EQUUS

Atsperoties no kolekcijas sākuma punkta — koka buka kājiņām – izvēlēts kolekcijas nosaukums EQUUS, kas latīņu valodā nozīmē zirgs. Sērijā ietilpst dažāda garuma, augstuma, platuma soli, galdi, garderobes priekšmeti (pakaramais un priekšnama plaukts), steķi, plaukti, sēžamlādes. Nevienā no mēbeļu savienojuma vietām netiek izmantota līme vai skrūves. Tā vietā pielietota sentēvu metode — bezdelīgu astes salaiduma princips.
Dizaina autors: Armands Grūbe
Ražotājs: GROOBE
{IMAGE NR=11}12. Universāls pudeļu aizbāznis Septin
Parastie korķi mēdz pazust. Dzerot no pudeles ar lielu kakliņu vai apgrūtinošos apstākļos (piemēram, skrienot vai braucot), ir iespēja aplieties un sasmērēties. Risinājums – atverams/aizverams aizbāznis (šobrīd koncepcija), kas paredzēts pudelēm un tetrapakām ar lielu kakliņa diametru. Produkts pilda gan aizbāšanas, gan ērtākas dzeršanas funkciju. Materiāls – neoprēns.
Dizaina autors: Kristaps Priede

{IMAGE NR=12}


13. Universāla dizaina vannasistabas stends Pielaikošanas kabīne 
Pielaikošanas kabīne ir moduļveida viegli saliekams, transformējams, izjaucams un pārvietojams stends, ko eksponēt izstādēs un santehnikas salonos. ApmeklējotPielaikošanas kabīni, katrs var uzmodelēt savu individuālo situāciju. Piemēram, cilvēkam ar kustību traucējumiem būs iespēja pielaikot izlietņu, podu, dažādu rokturu augstumus, izmēģināt vannā iekāpšanas krēsliņu utt. Šādi nosakot, kā labiekārtota vannasistaba būtu visērtākā, tālāk kopā ar interjeristu jau tiek projektēts iekārtojums konkrētajai telpai.
Dizaina autori: Ilze Melgalve, sadarbībā ar PAA vadītāju Pēteri Treici
Realizētājs: PAA
{IMAGE NR=13}


14. MINT drēbju pakaramais Stork un grozs
MINT drēbju pakaramo Stork raksturo klasiskas dizaina līnijas, lakoniska forma un gleznieciska koka faktūra. Piemērots ne vien virsdrēbju novietošanai priekšnamā, bet arī dekoratīvam mērķim – kā interjera akcents, piemēram, guļamistabā. Pieejamie materiāli – masīvkoks (osis vai riekstkoks) vai Abet lamināts astoņās MINT krāsās. Atbilstoši pielietojumam āķus iespējams ielocīt neredzamus vai atlocīt redzamus.MINT kolekcijas noskaņu papildinošs elements ir grozs, piemēram, sausu atkritumu vai veļas uzglabāšanai.
Dizaina autors: Jānis Rauza
Ražotājs: Rauzas Kompānija
{IMAGE NR=14}


15. Sienu paneļu sistēma BARONS
Paneļu sistēma BARONS izgatavota no ozolkoka un ozola finierējuma plātnēm, kas apstrādāta ar Becker beicēm un poliuretāna laku. Maksimālais iespējamais augstums – trīs metri. Pildiņu vietās pēc lietotāja vēlmēm var iestrādāt dažāda veida mākslas darbus, tapetes, fotogrāfijas, audumu vai stiklu. Paneļu sistēma BARONS pieejama tumši brūnā, gaiši balinātā un zilganpelēkā tonī.
Dizaina autore: Andra Rācenāja
Ražotājs: ROSBYdesign

{IMAGE NR=15}16. Virtuves flīžu sērija NUFS 

Estētisks interjera papildinājums apvienots ar funkcionalitāti – flīzes divi vienā sienu aizsardzībai un dažādu priekšmetu ievietošanai. Sērija sastāv no piecām atšķirīgām flīzēm, kas gan funkcionē kā virtuves zonā ikdienā lietojamo objektu novietne, gan pilda vertikālās plaknes aizsargfunkciju. Flīzes izgatavotas no augstas viskozitātes plastmasas, kas ir izturīga un viegli kopjama.
Dizaina autore: Una Stahovska

{IMAGE NR=16}


17. Ķeblītis Bloom 
Bloom ķeblītis ir izgatavots no liekti-līmēta saplākšņa bez jebkādas stiprināšanas furnitūras izmantošanas. Pateicoties īpašajai kāju formai, ir bijis iespējams samazināt materiāla biezumu līdz 6mm, nezaudējot izturību. Ķeblīšu virsmas forma atgādina ziedu. Tie ir sakraujami viens uz otra (ko ļauj koniskā forma). Bloom ir pieejams bērza, dižskābarža, riekstkoka un dažādu krāsu lamināta apdarēs, kā arī ar polsterētu sēdvirsmu.
Dizaina autors: Aldis Circenis
Ražotājs: Rīgas Krēslu fabrikaRIGA ChAIR™

{IMAGE NR=17}

18. Ekspozīciju sistēma un mēbeļu koncepts TreeFrame
TreeFrame ir viegli saliekama un transformējama koka moduļu sistēma, kas ļauj ērti un ātri modelēt nepieciešamās konfigurācijas interjera mēbeļu aprīkojumu. Īpaši noderīga gadījumiem, kad svarīga ērta un bieža konfigurācijas maiņa vai bieža demontēšana (piemēram, izmantojot izstāžu stendā). Izmērus nosaka universāls algoritms, kas ļauj montēt plauktu un ekspozīciju konstrukcijas, iekļaujoties ¼ metra solī visās dimensijās. TreeFrame mēbeļu konstruktora montāžu par unikālu padara savienojums HugLock – viens klikšķis, kas saslēdz lietas ciešā apskāvienā (aizmirstot par sarežģītām instrukcijām un skrūvju kaudzēm).
Dizaina autors: Bruno Mellis
Realizētājs: Huglock
{IMAGE NR=18}19. Bērnu dizaina ragavas Žube 

Ragaviņas domātas bērniem vecumā no 1 līdz 4 gadiem. To muguras un sēžamās daļas, kā arī sliedes un balsti katrs izgatavots no vienas detaļas (liekti līmēta bērza saplākšņa), proti, nesatur savienojuma vietas. Tas nodrošina gan papildu noturību/stiprību ragavu konstrukcijai, gan elegantu vizuālo kopskatu.
Dizaina autores: Ieva Sala un Laura Baumane
Ražotājs: Brambling

{IMAGE NR=19}20. Krēsls ZESTY
Sadarbojoties ar zviedru dizaineriem, tika radīts praktisks un labi sabalansēts krēsls, kas izceļ labākās liekta saplākšņa īpašības, proti, ar minimālu materiālu daudzumu tiek panākts maksimāls komforts un moderns izskats. Daudzfunkcionālais ZESTYizceļas ar oriģinālo kāju rāmi un slaido profilu.
Dizaina autori: Henrik Kjellberg un Jon Lindström
Ražotājs: Dizainakresli.lv

{IMAGE NR=20}


21. Pakaramo kolekcija Uzliec 
Pakaramo dizaina pamatā ir bērnības atmiņas, vērojumi un atziņa, ka labs darbs labu dara darītāju, liekot vectēva darināto grābekļa zaru ritmam pārtapt idejā par interjera priekšmetu. Priekšmetu grupa Uzliec izgatavota no ekoloģiska materiāla – bērza saplākšņa, ražošanas procesā neradot materiāla atlikuma zudumus.
Dizaina autori: Ingrīda Smilškalna, Vilnis Jasūns
Izgatavotājs: Vilnis Jasūns


{IMAGE NR=21}22. Ugunskura vieta CTG-XL 
Mobila ugunskura vieta, kas atrisina daudziem aktuālo problēmu – kā lai iekur ugunskuru, nesabojājot un nepārbūvējot vidi, kur tas darīts? 
Materiāls – 3mm biezs tērauds, griezts ar lāzeri, liekts, metināts, slīpēts, krāsots.
Izmērs – 97cm diametrā (ir arī 70cm versija).
Dizaina autors: Daimonds Pučko
Ražotājs: CONTVING

{IMAGE NR=22}23. Virtuves mēbeļu sērija R50 
Virtuves mēbeļu sērijas R50 dizains netieši sasaucās ar pagājušā gadsimta vidū ražotiem mēbeļu dizaina elementiem. Šī moduļu sistēma ļauj izveidot dažādus virtuves plānojumus. Skapji veidoti no masīva ozolkoka un finierētām daļām. Materiālu izvēle: Amerikas ozols, jebkuras krāsas Corian, rūdīts stikls, diožu apgaismojums.
Dizaina autors: Reno Lazdiņš
Ražotājs: ABvirtuves


Raksts tapis sadarbībā ar designblog.lv un žurnālu DEKO
{IMAGE NR=23}Žurnāla DEKO elektronisko versiju varat izšķirstīt šeit: http://www.manizurnali.lv/flash/212536/
{IMAGE NR=24}
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu