abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23110
Nozares raksti1072
Ekspertu atbildes2590
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
Norisināsies publiskā diskusija “Rail Baltica kā projekts Rīgas attīstībai” par posmu Daugavas labajā krastā
Celtniecības tehnikas noma: Ko ņemt vērā?
Kā izvēlēties žalūzijas virtuvei?
Kā izvēlēties un pareizi izmantot silikona hermētiķi?
Kāpēc konteineru noma kļūst arvien pieprasītāka?

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos. 

Atbild eksperti

Kā pareizi rīkoties, ievelkot jaunu elektroinstalāciju dzīvoklī?
Labdien!

Vai varat, lūdzu, ieteikt, kā pareizi rīkoties, ievelkot jaunu elektroinstalāciju dzīvoklī?

1) Cik biezu vadu ir jāvelk no kāpņu telpas sadales kastes uz dzīvoklī izveidoto sadales kasti ar drošinātājiem?
2) Kā pareizi izmērīt patērētājus, un kā pareizi pēc patērētājiem noteikt, kāds vads ir nepieciešams uz katru rozeti vai apgaismojumu?
3) Piemēram, ja virtuvē paredzētas 3 rozetes, un 2 no tām ar lieliem patērētājiem - vai no sadales kastes ir jāvelk uz katru rozeti atsevišķs vads?
4) Varbūt varat sniegt vēl kādus ieteikumus par elektrības ievilkšanu dzīvoklī?

Paldies!
Atbild:
Aleksandrs Suhihs
Labdien! 1. Kabeļa biezums un īpaši dzīslu skaits atkarīgs no esošā pieslēguma parametriem. 3 fāžu pieslēgumiem es ieteiktu NYM-5x4mm2 tipa kabeli, 1 fāžu pieslēgumam - NYM 3x4mm2 tipa kabeli. 4mm2 izmanto līdz 20A pieslēgumiem; ja 25-32A, tad jāpaņem 6mm2 kabelis. 2. Parasti kontaktligzdām izmanto NYM 3x2, 5mm2 tipa kabeli, automātslēdzi 1B16A jeb 1B20A. Apgaismojumam izmanto NYM 3x1, 5mm2 tipa kabeli, automātslēdzi 1B10A jeb 1B16A. 3. Ja ir zināms, ka no kontaktligzdas barojas lielas slodzes...

Elektromontāža

Kādas durvju slēdzenes ir visdrošākās pret uzlaušanu?
Labdien!

Diemžēl gadījies tā, ka man tika uzlauzts dzīvoklis, taču nelaimi izdevās novērst, pateicoties kaimiņam. Tagad gribu mainīt durvis, visticamāk, metāla, pievēršot īpašu uzmanību arī slēdzenei. Vēlos zināt - kādas durvju slēdzenes ir visdrošākās pret uzlaušanu? Zinu, ka slēdzenes ir dažādu veidu - ar ko tās atšķiras? Un cik drošas ir tās slēdzenes, kas jau ietilpst jaunu durvju furnitūrā?

Paldies!
Atbild:
"Raed Lock"
Labdien! Mēs esam durvju furnitūras ražotāja ABLOY autorizētie dīleri. 15 gadu pieredzes laikā esam aprīkojuši daudzus objektus, tai skaitā arī Iekšlietu ministriju uz Čiekurkalna līnijas 1, kur bija prasīti augstas drošības noteikumi. Ja ir interese aprīkot durvis ar drošu furnitūru, zvaniet uz tālruni 26590059, Edgars....

Logi un durvis

Kā nopakot vecus koka logus uz ziemu?
Labdien!

Dzīvojam dzīvoklī ar vecajiem koka logiem. Ja ārā pamatīgi līst, tad iekštelpās uz palodzēm ir peļķes - vienmēr jāatceras salikt dvieļus. Ja ārā ir liels vējš, tad no logiem ļoti pūš. Ar esošajiem logiem jāiztur vēl viena ziemas sezona, tad plānots tos mainīt. Vai varu nopakot logus, aizpūšot spraugas ar celtniecības putām? Daži logi jau savērpušies - grūti aizvērt, citiem aizveras tikai apakša un augša nē. Nedomāju, ka ielīmējamās gumijas ko līdzētu, jo neesmu pārliecināta, ka tad pat izdotos logus aizvērt.

Vai mana ideja par putām ir ok? Jo nav svarīgi, kā vizuāli logi izskatīsies, kamēr putas būs, vai nākošajā vasarā, kad tās nokasīs, logus varēs atkal atvērt? Vai arī ir kāds labāks variants?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, logu un durvju speciālists
Labdien! Putas izmantot jau var, taču - kā Jūs tās dabūsiet ārā? Tas var būt pagrūti. Tomēr, ja citu variantu nav, tā darīt varat....

Logi un durvis

Sadarbības partneri