Kā nelaužot pacelt nosēdušos grīdu?
Daudzdzīvokļu mājas siltināšana: Praktiski eksperta padomi
5 vērtīgi aksesuāri ērtākai virtuvei
Kā kopt vannas istabas paklājus, lai tie ilgāk saglabātu sākotnējo izskatu?

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

RIPO: Punkts virs "i" ir IKO jumts!

RIPO: Punkts virs "i" ir IKO jumts!

Palūkojoties uz jebkuru dzīvojamo māju, viens no pirmajiem elementiem, kam pievērš uzmanību, ir jumts. Un tas nav pārsteidzoši, jo no efektīga jumta seguma lielā mērā atkarīgs ēkas kopējais tēls. Papildus estētiskajām īpašībām milzīga nozīme ir arī seguma kvalitātei un ilgmūžībai, jo tieši jumts ir tas, kas nodrošina ēkas iemītniekiem drošus un komfortablus dzīvošanas apstākļus.

Uzņēmējs runā

SIA "Aivus" – konteineru noma un būvgružu, atkritumu izvešana

bg

Būvgružu izvešana var būt nepieciešama pēc dažādiem būvdarbiem un remontdarbiem. Arī pašā būvdarbu procesā, sakrājoties dažādiem būvmateriālu atkritumiem, var būt nepieciešama būvgružu izvešana, lai tiktu atbrīvota vieta turpmākajiem veicamajiem darbiem.

Guļbūves – vienmēr aktuālas

gulb

Koka guļbūves ir viens no senākajiem mājokļu būvniecības veidiem, ko plaši izmanto arī mūsdienās. Šādi veidotas ēkas raksturo virkne priekšrocību – tajās ir lielisks mikroklimats, tām ir augsta siltumnoturība, tās ir veselīgas un ekoloģiskas, ar zemu enerģijas patēriņu.

Atbild eksperti

Kāds ir piemērotākais siltināšanas sistēmas veids padomju laika ēkai ar betona sienu paneļiem?
Labdien!

Esmu 4. kursa students un rakstu bakalauru par daudzstāvu ēku fasādes siltināšanu no ārpuses. Tā ir padomju laika ēka ar betona sienu paneļiem. Kāds būtu Jūsuprāt piemērotākais siltināšanas sistēmas veids un kāpēc?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Es esmu jau "atsiltinājies" un ar gadiem sapratu, ka tam nav ne grama ekonomiskā pamata, bet viena vienīga būvindustrijas uzspiesta reklāma. Nekad es neveiktu apdari ar materiāliem, kas neakulumē dienas enerģiju, ir jāsaprot dabas cikls starp dienu un nakti. Visi materiālu koeficenti ir labratorijas koeficenti, kas dabā nestrādā, un labratorijā mēs māju neceļam. Paneļu mājas es vienkārši apmestu ar tīru kaļķa apmetumu, kam nav kapilārais mitrums, zem apmetuma būtu niedru žogs, bet nekad neapmestu paneļu kompensācijas šuves. Strādājošs apmetums no 1,5 cm līdz 2,3 cm un nekādas grunts, tikai un vienīgi dabiskā karbonizācija, šādi arī es samazinu 1000 kārt arī uzturēšanas izmaksas. Jāzina, kas ir kaļķis, kā tas strādā - tas uztur sienas sausas, un niedre ar savu dabisko caurulīti, kur ir tikai gaiss, ir vislabākais siltinātājs, jo tikai ar gaisa palīdzību var mitrumu neitralizēt. Bet par šo tēmu var gari un plaši stāstīt, arī par visiem termālajiem izplešanās koeficentiem utt.

Siltināšana

Cik efektīvi ir veidot grīdu no dubultā grīdas rīģipša, korķa starplikas un linoleja?
Labdien!

Man apsildāmā privātmājas priekšnamā ir pulēta betona grīda, kas ir samērā vēsa. Tā kā telpa ir vienlaicīgi arī kāpņutelpa uz 2. stāvu, tad ir vēlme padarīt staigāšanu pa šo grīdu patīkamāku un siltāku. Ir ideja par dubulto grīdas rīģipsi, korķa staprliku un linoleju. Cik efektīvi tas varētu būt un kādas sekas tas varētu radīt? Vai grīdas vēsums atstāj kādas mitruma sekas uz rīģipsi?
Atbild:
Andis Silinieks, "Griva Group", SIA
Labdien!

Mēs specializējamies betona grīdu apstrādē.
Vienīgais, ko varu minēt - izmantojiet elpojošus materiālus, lai neveidotos kondensāts!

Grīdas

Kā risināt gruntsūdeņu problēmu pagrabā?
Labdien!

Periodiski, atkarībā no laika apstākļiem - pavasarī/rudenī - pagrabā parādās ūdens - apmēram 30 cm. Kā lai risina šo problēmu?

Paldies!
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Sveicināti!

Gruntsūdens problēmu risināt var:

1. izveidojot pagraba grīdā šahtu un ar sūkņa palīdzību izsūknējot ūdeni;
2. uzklāt hidroizolācijas slani uz pagraba grīdas un sienām;
3. izbuvējot ārpus mājas ūdens novadošu drenāžas sistēmu.

Inženierkomunikācijas

Sadarbības partneri