Lietus ūdens noteksistēmu veidi un īpašības
5 padomi, kas jāņem vērā, iegādājoties mājokli
Kā pareizi tīrīt stikla virsmas mājoklī?
Dīķa plēves veidi un raksturojums

Nedēļas tēma

Kā izvēlēties kompaktiekrāvēju

Kā izvēlēties kompaktiekrāvēju

Izvēloties kompaktiekrāvēju, jāizvērtē konkrētā modeļa nominālā celtspēja un jāpievērš uzmanība pārslodzes svaram. Tāpat jāņem vērā, kādā vidē plānots strādāt, kā arī kāda ir kompaktiekrāvēja kontroles vadība un dzinēju sistēma.  

Aktuālie piedāvājumi

Uzņēmējs runā

Čehu matraču veikals "Matracis Tev"

matracis

Matracis ir būtisks kvalitatīva miega nodrošināšanai. Tam ir jābūt augstas kvalitātes un gulētājam piemērotam, lai nakts laikā gūtu izcilu komfortu.

Atbild eksperti

Cik ilgi ietvju apmalēm jāstāv iebetonētām?
Labdien!

Mans jautājums - cik ilgi ietvju apmalēm jāstāv iebetonētām, līdz drīkst sākt blietēšanas darbus un likt pašu bruģi?

Paredzēts 8 cm bruģis un vieglo auto pārvietošanās (mājas iebraucamais ceļš).
Atbild:
Kaspars Fricsons, "KF Grupa", SIA
Labdien!

Pēc teorijas betona cietēšanas laiks ir 28 dienas līdz pilnīgai stiprības sasniegšanai, bet pēc 24 stundu perioda tas jau sasniedz zināmu stiprību, kas ļauj iestrādāt pamatnes materiālus un veikt blietēšanas darbus.
Tātad, atbilde ir - blietēšanu veikt var nākamajā dienā pēc apmaļu uzstādīšanas un apbetonēšanas. Tālāk jau tad var veikt visus darbus secīgi līdz paša seguma ieklāšanai.
Piebildīšu - ja ir iespējams, tad apmales ārpusē var piebērt grunti, melnzemi neilgi pēc uzstādīšanas, lai nodrošinātu kādu mitrumu betonam, jo betons kvalitatīvāk sasniedz savu stiprību, ja tam klāt tiek mitrums. Saulē izkalstot, process ir pārāk straujš un betons stiprību nesasniedz pilnā apmērā.

Paldies par jautājumu!

Bruģēšana

Cik vidēji ilgā laikā iespējams izgatavot kupe iebūvējamo skapi?
Labdien!

Plānoju pasūtīt izgatavošanai iebūvējamo kupe skapi (3 m x 3 m x65 cm), jo diemžēl veikalos neesmu ievērojusi neko, kas ļoti patiktu. Interesē, cik vidēji ilgā laikā tādu iespējams izgatavot? Un no kāda materiāla to labāk būtu izgatavot, lai kalpotu pēc iespējas ilgāk? Vai mēbeļu izgatavotāji piedāvā arī skapja uzstādīšanu? Kā veidojas cena par skapja izgatavošanu?
Atbild:
Edgars Auza, "Eira Group", SIA
Labdien!

Šāda izmēra skapi var izgatavot divās dienās. Bet ir jāņem vērā, ka tas notiek rindas kārtībā. Par materiālu izvēli - atkarīgs cik daudz esat gatavi tērēt. Izmantojamo materiālu loksnes cena ir iespējama sākot no 35 līdz 200 eiro par loksni. Cena veidojas no materiāla, furnitūras, transporta un darba izmaksām. Aptuveni pēc šāda izmēra 1300 eiro.

Mēbeles

Kā salabot māju un tikt vaļā no pelējuma?
Labdien!

Māja - 1939.g. būve no koka, virsū skaliņi un apmetums). Daudzus gadus pagrabā turējies un turas ūdens. Pamati jau 2 reizes stiprināti, tie nav bijuši paredzēti, lai mirktu ūdenī.

Māja sēžas, viena siena izgājusi uz āru. Tikko pēdējo dzīvokli mājā atbrīvoja īrniece, kuras dzīvoklis līdzinās šausmu filmās redzētajam. Starp grīdu un ārējo sienu izveidojusies apmēram 7 cm sprauga. Sienas saplaisājušas līdz brusām, krīt nost gabaliem. Sienās dažādi pleķi. Vietām tumši brūnas krāsas lipīgs pleķis, kurš tek, citur apmetums sabiris kā pūderis. Sakiet, lūdzu, ko ar šādu māju vispār var iesākt?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Jāsāk ir ar mitruma novēršanu - nenovēršot mitruma problēmu, nav jēgas neko labot. Pamati jāattīra no melnzemes - pie pamatiem jābūt rupjai grantij vai oļiem. Ja ir spēcīgs spiedošs ūdens, nebūtu slikti padomāt par drenāžu. Tik vecai mājai nav ieteicams izmantot cementu saturošus materiālus. Vecā būvsubstance ir kaļķis un asa smilts (kvarcs). Kaļķim kā materiālam ir sava īpašība - raut ārā mitrumu, bet cementam - pretēji. Pleķus parasti bloķē ar minerālu blokatoru. Apmetumu, kas ir porozs, sastiprina ar kālijstiklūdeni 1/2 atšķaidītu ar ūdeni, bet, kur neturas apmetums, tam ir jānokrīt. Minerālās apdarēs neeksistē gruntis, dziļumgruntis un kaut kādas mistiskās hidroizolācijas un krāsas no veikala, kas ir naftas sintēzes produkti, - vienkārši jāsaprot materiālu saderība - neorganiskie materiāli, maisītie un organiskie. Facebook ir grupa Vēsturisko būvju atjaunošana - tur šīs visas problēmas ir iztirzātas ar visiem atrisinājumiem.

Restaurācija

Sadarbības partneri