abc.lv skaitļos

Lietotāji online57
Aktīvie uzņēmumi19727
Nozares raksti777
Ekspertu atbildes2463
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
6 interjera risinājumi telpai bez logiem
Kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā?
Ar augustu stājas spēkā Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku likums

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Uzņēmējs runā

Atbild eksperti

Kādus radiatorus izvēlēties veco čuguna radiatoru vietā?
Labdien!

Vēlos privātmājā nomainīt vecos čuguna radiatorus vai arī tos iztīrīt. Apkures sistēma - pašteces, ūdens ļoti kaļķains. Kāds risinājums šajā gadījumā būtu labāks? Ja jāmaina radiatori, tad kādus radiatorus izvēlēties? Ja tīrīt - tad ar kādu metodi?

Paldies par atbildi!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Pašteces sistēmai vislabāk der čuguna radiatori. Tie ilgi tur siltumu un nerada plūsmas pretestību, bet ar gadiem aizaug, jo regulāri papildināt sistēmu ar kaļķainu ūdeni. Iztīrīt ir grūti. Katrs radiators ir jātīra atsevišķi. Skalojot visu sistēmu kopā, nebūs rezultāta, jo gruži sasēžas čuguna sekciju apakšdaļās. Tīrīšanu vislabāk uzticēt firmai, kas uz to specializējas.
Ar cieņu,

Apkure

Cik lielam spriegumam jābūt 3 fāžu skaitītāja katrā fāzē?
Labdien!

Ja man ir 3 fāžu skaitītājs, cik lielam spriegumam jābūt katrā fāzē? Cik es pati uzzināju, tad nedrīkst būt mazāks par 220V. Ja vienā fāzē ir konstatēts, ka spriegums ir 208V, vai tas var ietekmēt tālāko spriegumu, kas aiziet uz māju? Un vai tas var izraisīt to, ka dažas ierīces nestrādā ar pilnu jaudu, tas ir, ka pietrūkst sprieguma, piemēram, ja ir ieslēgts gan putekļu sūcējs, gan kafijas automāts?

Paldies!
Atbild:
Dzintars Mednis, "EMT", SIA
Labdien!

LVS EN 50160:2010 (prasības attiecībā uz sprieguma
kvalitāti). Piegādātājs nodrošina elektroenerģijas sprieguma vērtību robežās no 230V -15% līdz 230V +10% uz piegādātāja elektroietaises piederības robežas 0,4 kV tīklā. Ja Sadales tīkls līdz Jūsu mājām piegādā elektroenerģiju šajās robežās, tad normas ir izpildītas.

Ja Jums rodas problēmas ar iekārtu darbību, tad lietojiet lielāka šķērsgriezuma vadus uz lielākajiem patērētājiem. Ja viss darbojas, tad nav vērts satraukties, jo 208V ir pat ļoti labi. Vislabākais, ja kāds saprātīgs elektriķis paskatītos uz vietas, ko var izdarīt, un pareizi salikt patērētājus pa fāzēm.

Elektromontāža

Sadarbības partneri