abc.lv skaitļos

Lietotāji online31
Aktīvie uzņēmumi25212
Nozares raksti1295
Ekspertu atbildes3041
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
6 padomi elektrodrošai līgošanai
Elektrodrošība negaisa laikā: Mīti un patiesība
Kā notiek neplānotas kvalitātes pārbaudes uz valsts autoceļiem? (FOTO)

Nedēļas tēma

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Onninen piedāvā klientiem aizvien jaunākus risinājumus, kā padarīt viņu uzņēmējdarbību efektīvāku. Viens no šādiem risinājumiem ir Onninen e-veikals, kur ir pieejamas dažādas noderīgas funkcijas, kas ne tikai atvieglos iepirkšanās procesu, bet arī būs noderīgas ikdienā, veidojot projekta tāmes, sniedzot atskaites par padarītajiem darbiem vai meklējot konkrētas produktu grupas, kuras klients jau kādreiz ir sūtījis. 

Aktuālie piedāvājumi

Izstāsti Latvijai

Atbild eksperti

Mitruma uzkrāšanās vieglbetona sienā - kā risināt?
Labdien!

Ir 70. gados celta koka konstrukcijas māja, kurai starp brusām ir vieglbetons, smilts, kaļķis, cements. Sienas ir ļoti mitras, jo māja ir siltināta ar dēļiem, parasto plēvi un "Paroc" siltumvati, nav gaisa spraugas. Ir vēlme māju atbrīvot no šī pīrāga. Vai vieglbetona sienas rudenī atkal vilks sevī mitrumu?

Virtuvei aiz ķieģeļu sienas ir aukstuma kambaris, kuram 2 ir ārsienas no vieglbetona, trešajā sienā ir durvis un 4. siena ir iekšējā virtuves siena. Man ieteica kambari siltināt ar vati un pārklāt ar cementšķiedru plāksnēm. Vai šī materiāla vietā var lietot laminēto mitrumizturīgo saplāksni?

Paldies!
Atbild:
Armands Liede, Dipl.Ing. jumiķa amata meistars
Labdien! Vēlams ēku no ārpuses atbrīvot no mitrumu necaurlaidīgiem materiāliem un siltināt ar blīviem tvaika caurlaidīgiem materiāliem, kā arī izmantot vēja izolācijas materiālus. Vēlams izveidot ventilējamo fasādi. Ar cieņu,...

Ēku fasādes, jumti

Ko labāk izmantot mūra mājas siltināšanai - vēja vati vai kokšķiedras plāksnes?
Labdien!

Vēlos siltināt māju. Māja celta no Fibo blokiem. Pie sienām stiprināsies dēļi 40mm biezi un 150mm plati. Šo karkasu pildīšu ar 150mm vati. Tam visam pa virsu gribu likt Paroc Was 50t vēja vati (50mm biezu), vai arī Isoplaat ar spundi 25mm biezu. Nevaru izlemt, kurš no šiem variantiem būs labāks - vēja vate vai kokšķiedras plāksnes?

Paldies jau iepriekš par ieteikumiem!
Atbild:
Intars Rozmans
Labdien! Var gan vienu, gan otru, bet minerālplākšņu stiprināšana ir sarežģītāka. Biezumi arī ir dažādi, tātad, siltumizolācijas slānis. Man ir ieteikumi, kā rīkoties, bet tad man jāzina dažas lietas no Jums, tāpēc būtu labi, ja varētu sazvanīties. Mans tālrunis 29611614....

Siltināšana

Nokritis apmetums no koka skaliem - kā salabot un sagatavot sienu tapešu līmēšanai?
Labdien!

Tiek remontēta 55. gadā celta mājiņa. Ir nokritis apmetums no koka skaliem. Kā labāk rīkoties, lai salabotu un sagatavotu sienu tapešu līmēšanai?

Paldies!
Atbild:
Armands Sūna
Labdien! Ieteiktu sākumā atbrīvoties no visiem sīkajiem gružiem, kuri vēl palikuši starp koka detaļām (ar birsti jeb kompresoru), izvērtējot iespējas. Otrs solis - piesūcināt izbirušo vietu ar dziļumgrunti (vislabāk izmantojot miglotāju kannas). Trešais, aizpildīt un izlīdzināt plakni ar mašīnapmetumu (mp 75, kaļķa cementa jeb kāds cits apmetums). Ceturtais, nolīdzināt plakni ar Weber LR un beigās smalkā špaktele. Apslīpējot un apgruntējot, siena gatava tapešu līmēšanai....

Būvkonstrukciju projektēšana, celtniecība, remontdarbi

Sadarbības partneri