abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25249
Nozares raksti1301
Ekspertu atbildes3041
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
Apdares dēļu termini un to skaidrojums: Stāsta speciālisti
TimberLAT jumta kopnes
Kādas dārza mēbeles ir piemērotākās Latvijas klimatam? Skaidro eksperte
Kur un kas izmanto plēves un aizsargplēves?

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Onninen piedāvā klientiem aizvien jaunākus risinājumus, kā padarīt viņu uzņēmējdarbību efektīvāku. Viens no šādiem risinājumiem ir Onninen e-veikals, kur ir pieejamas dažādas noderīgas funkcijas, kas ne tikai atvieglos iepirkšanās procesu, bet arī būs noderīgas ikdienā, veidojot projekta tāmes, sniedzot atskaites par padarītajiem darbiem vai meklējot konkrētas produktu grupas, kuras klients jau kādreiz ir sūtījis. 

Izstāsti Latvijai

Atbild eksperti

Grīdas siltināšana - kādas ir iespējas?
Labdien!

Jautājums par 100-gadīgu guļbūvi, kuru iepriekšējie saimnieki aplikuši ar silikāta ķieģeli. Ņemt to nost, šķiet, nav īsti prātīgi. Cik nu man saprašana ļauj, noprotu, ka mājai zem grīdas nav nekā, jo notiek dabīga ventilēšana, grīdas ziemā nepatīkami vēsas. Mantojumā no iepriekšējiem sekojošs grīdas pīrags - vecie grīdas dēļi, osb plāksne, lamināts. Vai ir kādas siltināšanas iespējas? Īpaši izvērsties biezumā it kā nav kur, griesti nav diezko augsti - 2.40 m. Vai arī kā ir, tā jādzīvo?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans
Labdien! Man ir daudz dažādu jautājumu gan par sienām gan par grīdu. Sienām tā sprauga noteikti ir jānosiltina un grīdai bez jaukšanas ārā īsti variantu nav. Varbūt ir iespējams sazvanīties - 29611614....

Siltināšana

Vai var izmantot kūdru kā siltumizolācijas materiālu zem grīdas?
Labdien!

Ir zināms, kas ir skaidbetons... Bet vai var izmantot kūdru kā siltumizolācijas materiālu zem grīdas vai arī var veidot kaut ko līdzīgu ka skaidbetonam? Jo, kur esmu saskāries ar skaidbetonu, tas labi kalpo un notur siltumu, pat nebūdams parāk biezs. Bet par kūdras izmantošanu īsti neko nezinu. Vienkārši doma betonēt grīdu un jaukt klāt kūdru, vai tas būs gudri, vai tomēr palikt pie skaidbetona?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans
Labdien! Esmu saskāries ar presētām kūdras plāksnēm (līdzīgas kā mīkstās kokšķiedras plāksnes), bet, kad pievienotu klāt betonam, diemžēl neesmu saskāries un nemācēšu nokomentēt....

Būvmateriāli

Mitruma uzkrāšanās vieglbetona sienā - kā risināt?
Labdien!

Ir 70. gados celta koka konstrukcijas māja, kurai starp brusām ir vieglbetons, smilts, kaļķis, cements. Sienas ir ļoti mitras, jo māja ir siltināta ar dēļiem, parasto plēvi un "Paroc" siltumvati, nav gaisa spraugas. Ir vēlme māju atbrīvot no šī pīrāga. Vai vieglbetona sienas rudenī atkal vilks sevī mitrumu?

Virtuvei aiz ķieģeļu sienas ir aukstuma kambaris, kuram 2 ir ārsienas no vieglbetona, trešajā sienā ir durvis un 4. siena ir iekšējā virtuves siena. Man ieteica kambari siltināt ar vati un pārklāt ar cementšķiedru plāksnēm. Vai šī materiāla vietā var lietot laminēto mitrumizturīgo saplāksni?

Paldies!
Atbild:
Armands Liede, Dipl.Ing. jumiķa amata meistars
Labdien! Vēlams ēku no ārpuses atbrīvot no mitrumu necaurlaidīgiem materiāliem un siltināt ar blīviem tvaika caurlaidīgiem materiāliem, kā arī izmantot vēja izolācijas materiālus. Vēlams izveidot ventilējamo fasādi. Ar cieņu,...

Ēku fasādes, jumti

Sadarbības partneri