Telekomunikāciju tīkls ir tehnisko un tehnoloģisko līdzekļu (iekārtu, būvju, ekspluatācijas un vadības sistēmu) kopums, kas nodrošina telekomunikāciju signālu pārraidi starp diviem vai vairākiem tīkla pieslēguma punktiem.
Elektronisko sakaru tīkls ir pārraides sistēmas, komutācijas un maršrutēšanas iekārtas un citi resursi, kas neatkarīgi no pārraidāmās informācijas veida ļauj pārraidīt signālus, izmantojot vadus, radioviļņus, optiskos vai citus elektromagnētiskos līdzekļus satelītu tīklos, fiksētos (kanālu un pakešu tīklos, ieskaitot internetu) un satelītu mobilos elektronisko sakaru tīklos; tīklos, kuru izmanto radio un televīzijas signāla izplatīšanai; kabeļtelevīzijas un kabeļradio tīklos, elektrības kabeļu sistēmās, ciktāl tās ir izmantojamas, lai pārraidītu signālus.
Komunikāciju tīkli ietver publiskos fiksētos telefona sakarus, kurus lielākoties nodrošina kabeļi un gaisa vadu līnijas; mobilos telefona sakarus, kurus nodrošina ar bāzes staciju un satelītraidītāju palīdzību; interneta pieslēguma dažādos veidus.
Internets – globāls teritoriālais datoru tīkls, kurā ietilpst dažādās pasaules valstīs izveidoti tīkli. Internets sniedz iespēju piekļūt milzīgam informācijas apjomam, kas var glabāties jebkurā serverī dažādās pasaules valstīs.
Televīzija – telesakaru sistēma vai process, lai raidītu un uztvertu kustīgus attēlus un skaņu attālumā, izmantojot elektriskos vai elektromagnētiskos signālus.
Radio – bezvadu informācijas pārraides (elektrosakaru) tehnoloģija, kas izmanto radioviļņus.
Telefons – sakaru ierīce, kas pārraida cilvēka runu elektrisku signālu veidā.
Lokālais tīkls (local-area network – LAN) − datoru tīkls, kas izvietots nelielā teritorijā un atrodas lietotāja pārziņā. Lokālais tīkls sastāv no sakaru līnijām, kas savieno personālos datorus un citas elektroniskās koplietošanas iekārtas (printerus, ploterus, datu uzkrāšanas un glabāšanas ierīces).
Teritoriālais (wide-area network - WAN) − datoru tīkls, kas atšķiras no lokālā tīkla ar to, ka aptver ievērojami plašāku teritoriju un izmanto vispārējās lietošanas vai speciālus sakaru līdzekļus, kas nodrošina iespēju uzturēt sakarus lielos attālumos.
Vairums teritoriālo tīklu ir ar komunikācijas (sakaru) kanāliem savienotie lokālie tīkli. Teritoriālā tīkla sakaru kanāli var būt vispārējās lietošanas telefona tīkli, tīkli ar pakešu komutāciju, optiskās šķiedras kabelis, mikroviļņu raidītāji, pavadoņa kanāli, kabeļa televīzijas sistēmas.
Bezvadu (wireless) tīkls − jebkura veida datortīkls, kas nodrošina datu apmaiņu starp datoriem bez vadu palīdzības.