abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25288
Nozares raksti1303
Ekspertu atbildes3041
3Dskenesana.lv  – izcila kvalitāte, ātrums, drošība un ekonomija visā būvniecības procesā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

3Dskenesana.lv  – izcila kvalitāte, ātrums, drošība un ekonomija visā būvniecības procesā

3Dskenesana.lv  – izcila kvalitāte, ātrums, drošība un ekonomija visā būvniecības procesā

21. gadsimta tehnoloģijas ir pilnībā pārvērtušas to, kā mēs komunicējam, atpūšamies un strādājam. Digitālā transformācija ir ievērojami sekmējusi progresu visās industrijās, un viena no tām ir būvniecība. Protams, arhitekti un projektētāji savā darbā modernu programmatūru pielieto jau krietnu laiku, pilnībā aizvietojot agrāk izmantotos rasējamos dēļus. Tomēr šodien būvindustrijas speciālistu rokās ir parādījies pilnīgi revolucionārs instruments – 3D skenēšanas un modelēšanas sistēmas, kas ar precizitāti līdz milimetram un pat mikroniem digitalizē apkārtējo vidi un ļauj realizēt jebkuru procesu būvniecībā maksimāli augstā kvalitātē ievērojami īsākā laikā un par būtiski zemākām izmaksām. Latvijā 3D skenēšanas jomas attīstībā viens no pamatlicējiem ir uzņēmums, kas plašāk pazīstams ar zīmolu 3Dskenesana.lv, kuru juridiski veido divi uzņēmumi – SIA "WHITE CARDINALS Engineering" un SIA "WHITE CARDINALS International". 

Šodien 3D skenēšana ar vien intensīvāk tiek pielietota absolūti visos būvniecības etapos, sākot no idejas, līdz pat objekta nodošanai ekspluatācijā. 3D lāzerskenēšana ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu mašīnbūvē, aviobūvē, kuģu būvniecībā, enerģētikā, mēbeļu ražošanā, ražošanas iekārtu un to detaļu ražošanā un lielgabarīta konstrukciju rūpniecībā, un tās vēl ne tuvu nav visas nozares, kurās 3D skenēšana paātrina ražošanu un tās kvalitāti. Attiecībā uz būvniecību 3D skenēšanu var izmantot, ne tikai projektējot, rekonstruējot un būvējot, bet arī nojaucot, jo, ieskenējot kādu esošu ēku, to var elementāri uzmodelēt un, piemēram, aprēķināt būvgružu apjomus, tādējādi precizējot izmaksas nojaukšanas darbiem, kā arī simulēt ēkas nojaukšanas procesus un saprast, kā kādu noteiktu daļu nojaukšana var ietekmēt pārējās ēkas daļas. Būtībā 3D pieeja kalpo kā pamats jebkuram BIM projektam, jo tiek iegūti precīzi dati un visaptveroša informācija.

Līderis 3D skenēšanas jomā Baltijā

Autors: 3dskenesana.lv
Autors: 3dskenesana.lv

Uzņēmuma dibinātāji – Reinis Točelovskis un Ģirts Freibergs – 3D skenēšanas jomai pievērsās 2013. gadā un bija vieni no pirmajiem, kas sāka plašāk attīstīt 3D skenēšanu kā industriālu pakalpojumu Latvijā un Baltijā. Kopš dibināšanas brīža 3Dskenesana.lv ir kļuvis par vadošo pieredzējušāko un uzticamāko 3D skenēšanas un modelēšanas pakalpojumu sniedzēju Baltijā, kas sniedz milzīgu pienesumu Latvijas un citu Baltijas valstu ekonomikām. 3Dskenesana.lv daudzpusīgas pieredzes bagātajiem speciālistiem ir ne tikai visas vajadzīgās kompetences un zināšanas, bet arī plaša spektra sertificēts tehniskais nodrošinājums un programatūra, kas ļauj īstenot vērienīgus un sarežģītus būvniecības projektus. Uzņēmums Baltijā oficiāli pārstāv lielāko 3D skeneru ražotāju pasaulē FARO – vienu no USA Fortune 500 uzņēmumiem, kas ražo augstas precizitātes 3D lāzerskenerus jau kopš 1999. gada. 3Dskenesana.lv piedāvājumā plašā klāstā ir gan jauni, gan lietoti FARO lāzerskeneri, kā arī kompakti un ērti rokas 3D skeneri no "Artec 3D" un "Shining3D". Papildus uzņēmums nodrošina dažādus aksesuārus un programmas 3D skenēšanas darbu veikšanai un datu apstrādei, kā arī veic klientu apmācību darbā ar iekārtām un programmatūru. 

Tāpat vairāku gadu garumā uzņēmums strādā pie projekta, kura ietvaros ir radīta unikāla 3D datu glabāšanas platforma my3Dscanning.com, kas sniedz iespēju uzņēmuma klientiem droši un ērti uzglabāt un apmainīties ar 3D datiem. Visa informācija attiecībā uz klientu objektiem tiek saglabāta konkrētā objekta kartiņā un ir ļoti ērtā veidā pieejama un strukturējama; 3D datus iespējams aplūkot online, kā arī veikt ar tiem dažādas manipulācijas, piemēram, 2D vertikālos griezumus eksportēt uz AutoCAD.

3Dskenesana.lv ir arī viens no Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociācijas (BŪVID) biedriem, kas kopā ar citiem pieredzējušiem būvniecības un tehnoloģiju nozares profesionāļiem strādā pie tā, lai Latvijas likumdošana attiecībā uz būvniecības jomu būtu adaptēta jaunākajām Eiropas vadlīnijām un tendencēm – gan integrējot, gan apmācot nozares pārstāvjus efektīvi pielietot inovatīvus digitalizācijas procesus un tehnoloģijas savā darbā.

Autors: 3dskenesana_lv
Autors: 3dskenesana_lv

Galvenais 3D skenēšanas un modelēšanas uzņēmuma fokuss ir attīstīt industriju kopumā. Redzot, kā šobrīd attīstās būvniecības nozare, ir skaidrs, ka transformācija no 2D uz 3D pieeju ir neizbēgama, un tas, par ko rūpējas uzņēmuma komanda, ir lai būvindustrijai ir visa nepieciešamā informācija un kompetences projektu ātrākai, efektīvākai un kvalitatīvākai realizācijai, izvairoties no daudzām klasiskajām kļūdām, kas nereti tiek būvniecībā pieļautas ierobežotas informācijas dēļ. 3Dskenesana.lv ar prieku dalās savā pieredzē un zināšanās, palīdzot jaunajiem arhitektiem, būvniekiem un citiem mērniecības uzņēmumiem ātrāk izprast 3D pieeju. Viens no uzņēmuma dibinātājiem, Reinis Točelovskis, ir pārliecināts – no tā ieguvēji būs visi tirgus dalībnieki – gan valsts, gan publiskais, gan privātais sektors. Ēkas būs drošākas, precīzākas, kultūras mantojums būs labāk saglabāts, un jo ātrāk tirgus pielāgosies un iemācīsies strādāt ar 3D, jo veiksmīgāk ekonomika virzīsies uz priekšu.

Daudzpusīga pieredze vērienīgos projektos Baltijā un ārvalstīs

Autors: 3dskenesana
Autors: 3dskenesana

Viens no nozīmīgākajiem aktuālajiem projektiem, kurus palīdz realizēt 3Dskenesana.lv komanda sadarbībā ar partneriem, ir Rīgas Pils rekonstrukcija, kurā uzņēmuma pieredzējušie speciālisti veica apjomīgus augstas precizitātes 3D skenēšanas darbus pils D korpusam un, kā uzskata uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Reinis Točelovskis, kopā ar Gunu Vinteri no CMB un Jāni Berķi no ITED ir paveikuši labu darbu, ņemot vērā visas smalkākās būvniecības nianses kultūrvēsturiskajā kontekstā.

Uzņēmums 2019. gadā ieguva tiesības veikt darbus Lietuvas vērienīgākā kultūrvēsturiskā mantojuma projektā – brīvdabas muzeja digitalizācijā, un šobrīd ir veiksmīgi pabeidzis vairāk nekā gadu ilgušos darbus.

3Dskenesana.lv profesionālajai komandai ir bagāta pieredze, nodrošinot 3D uzmērīšanas pakalpojumus Latvijas hidroelektrostacijās, darbā ar tiltu konstrukcijām; uzņēmums bieži strādā arī ārpus Latvijas, piemēram, palīdzot arhitektiem ekskluzīvās villās Francijā, tirdzniecības centros Norvēģijā, kuģu būvē Korejā un citviet.

Autors: white_cardinals_engineering
Autors: white_cardinals_engineering

3Dskenesana.lv ir stabili nostiprinājis savas līdera pozīcijas ne tikai Baltijā, bet arī veiksmīgi pozicionē sevi Skandināvijas un Eiropas tirgos. Tuvāko gadu laikā uzņēmums plāno nostiprināt līdera pozīcijas Baltijas jūras reģiona tirgū. Lai arī situācija ar Covid ir ieviesusi zināmas korekcijas uzņēmuma plānos, tas nav šķērslis virzīties uz mērķi – pāraugt no Baltijas mēroga uzņēmuma uz pieprasītu 3D skenēšanas pakalpojumu sniedzēju Austrumeiropā, Ziemeļeiropā un vēlāk arī Rietumeiropā. Ņemot vērā, ka uzņēmuma klienti un sadarbības partneri strādā pie objektiem dažādās valstīs, ir visas iespējas iekarot patiesi tālus tirgus, palīdzot sasniegt augstus rezultātus profesionāli vissarežģītākajos un apjomīgākajos projektos.

3D skenēšana un modelēšana – vērā ņemami ieguvumi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā

Autors: 3dskenesana_lv
Autors: 3dskenesana_lv

Ja, piemēram, ģeodēzijā tahimetrs var uzmērīt tikai atsevišķus punktus, tad 3D lāzerskeneris sekundes laikā var uzmērīt līdz pat diviem miljoniem punktu. Tā rezultātā iespējams iegūt precīzu ēkas digitālo kopiju datorā. Piemēram, parastas privātmājas skenēšana ar 3D lāzerskeneri aizņem vien pusi dienas, savukārt tik grandiozam objektam kā Rīgas Pils 3Dskenesana.lv komandai bija nepieciešams apmēram  nedēļa tīrā laika, lai ieskenētu visu objektu. Būtiski ietaupīts laiks projekta izstrādei ir tikai neliela daļa no visiem vērtīgajiem ieguvumiem, ko spēj nodrošināt 3D lāzerskenēšana.

Autors: 3d skenesana
Autors: 3d skenesana

Detalizēta un precīza informācija. Jebkurš nekustamo īpašumu attīstītājs, būvnieks lieliski saprot, ka lielākās aizkaves un klupšanas akmeņi parasti rodas neprecīzas informācijas dēļ, nevis tāpēc, ka, piemēram, ģeodēzists ir slikti paveicis savu darbu. Šobrīd ar tiem instrumentiem, ko industrijā pārsvarā pielieto, nav iespējams saņemt pietiekami daudz informācijas. Savukārt 3D skeneris dod pilnībā visu nepieciešamo informāciju detalizētā veidā. Piemēram, sākot plānot projektus, īpaši rekonstrukcijas un renovācijas, pirmais, kas jānosaka, ir būvniecības apjomi. Pateicoties 3D skenēšanas pieejai, apjomus iespējams noteikt ļoti precīzi, līdz ar to nevar rasties situācija, kad tiek iepirkts par maz vai par daudz būvmateriāla. 3D skeneris, veicot precīzus uzmērījumus, ļauj ievērojami samazināt būvizmaksas, kā arī patērēto laiku gandrīz katrā no būvniecības procesiem. Arī topogrāfijas jomā 3D skenēšanas sistēmas ļauj iegūt precīzus datus, ar ko salīdzināt veiktos topogrāfiskos uzmērījumus, kas ir diezgan svarīgi, jo gandrīz katrā objektā mēdz gadīties, ka vietām topogrāfija ir neprecīza. Bet, ja arhitekts izveidos projektu, balstoties uz neprecīzas topogrāfijas, pastāv ļoti lieli riski – līdz pat tam, ka objektu var nepieņemt ekspluatācijā.

Autors: 3d skenesana
Autors: 3d skenesana

Iespēja pārbaudīt esošo un topošo projektu kvalitāti un atbilstību. Daudz ir bijuši piemēri, kuros komunikācijas objektā ir uzzīmētas 2D projektā. Pārvēršot šo projektu 3D formātā un pēc faktiskā stāvokļa dabā, iespējams ieraudzīt pilnībā visas kļūdas un laikus novērst tās, vēl pirms būvniecība ir uzsākta, nevis būvniecības stadijā, ļaujot izvairīties no dažādiem sarežģījumiem un ietaupīt gan laiku, gan izmaksas. Pielietojot 3D skenēšanas pieeju, jebkura ēka tiek uzbūvēta daudz kvalitatīvāk, ātrāk un ar zemākām izmaksām. Statistika Eiropā rāda, ka, būvējot ar 3D pieeju, minimālā ekonomija ir vismaz 10%.

Kontrole būvniecības laikā. Ja projekts ir izveidots 3D formātā, būvniecības laikā ir iespējams veikt kontroli, ļoti uzskatāmā veidā konstatējot visas novirzes. 3Dskenesana.lv pieredzē ir bijuši objekti, kur 30 metru augstumā konstrukcijām pēc projekta pieļaujamas izlieces, piemēram, 20 milimetri. Šādā augstumā ģeodēzists ar aci nevar ieraudzīt, ka tur varētu būt problēma. Savukārt 3D lāzerskeneris var ļoti kvalitatīvi 30 metru augstumā noskenēt konstrukcijas un ieraudzīt, vai izlieces pārsniedz pieļaujamo normu. Klasiskā veidā tas nav iespējams, tāpēc tā ir ļoti vērtīga informācija inženieriem, kas tālāk var saprast, vai ēka vispār būs droša.

Autors: white_cardinals_engineering
Autors: white_cardinals_engineering

Iespēja fiksēt segtos darbus. Ja būvniecībā tiek izmantota 3D skenēšana, jebkurā brīdī ir iespējams atgriezties objektā un novērtēt segtos darbus. Objekta ekspluatācijas laikā 3D uzmērījumi ļauj izvairīties no papildu darba, piemēram, sienas demontāžas, lai konstatētu kādu problēmu, jo viss ir piefiksēts jau būvniecības laikā. Tādējādi, protams, tiek ietaupīti gan finanšu, gan laika resursi.

Uzzini vairāk par uzņēmumu un tā nodrošinātajiem risinājumiem www.3Dskenesana.lv! Jautājumu gadījumā droši sazinies ar uzņēmuma speciālistiem, zvanot uz tālruni +371 23 880088 vai rakstot uz e-pastu info@3dskenesana.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Dzintars Workshop ražo dažādus metāla priekšmetus, kas pielāgoti klientu vajadzībām – pirts krāsnis, kazana krāsnis, ugunskura vietas, mēbeles un citus individuālus pasūtījumus. Uzzināsim, kā izvēlēties ugunskura vietu vai grilu, lai tas kalpotu ilgi? Ko svarīgi ņemt vērā, izvēloties pirts krāsni? 

Aktuālie piedāvājumi

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Onninen piedāvā klientiem aizvien jaunākus risinājumus, kā padarīt viņu uzņēmējdarbību efektīvāku. Viens no šādiem risinājumiem ir Onninen e-veikals, kur ir pieejamas dažādas noderīgas funkcijas, kas ne tikai atvieglos iepirkšanās procesu, bet arī būs noderīgas ikdienā, veidojot projekta tāmes, sniedzot atskaites par padarītajiem darbiem vai meklējot konkrētas produktu grupas, kuras klients jau kādreiz ir sūtījis. 

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai