6 ieteikumi, kā paaugstināt siltumefektivitāti mājokļos
Sinoptiķi prognozē, ka šī ziema būs viena no aukstākajām pēdējo gadu laikā, tādēļ ir svarīgi parūpēties par drošu un siltu mājokli, lielāku uzmanību veltot siltumefektivitātes paaugstināšanai. Nodrošinot ēkā kvalitatīvu siltumefektivitāti, ir iespējams samazināt izdevumus par apkuri, kā arī nelaimes gadījumu risku.
• Svarīgi parūpēties, lai mājoklī būtu kvalitatīvi logi un durvis, kas veiksmīgi aiztur aukstumu. Izvēloties logus un durvis, konsultējies ar speciālistu, kas palīdzēs izvērtēt to siltumefektivitāti un piemērotību tavam mājoklim.
• Ja mājā konkrētajā brīdī nav iespējama logu maiņa, tad vēlams parūpēties par to noblīvēšanu – vietu, pa kurām mājoklī var ieplūst aukstais gaiss, nosegšanu. Logu spraugu aizlīmēšanai var izmantot papīra lentu, jo pavasarī to varēs saudzīgi noņemt no logiem, tos nebojājot.
• Lai daudzdzīvokļu mājā nodrošinātu mazākas apkures izmaksas, kā arī drošāku un pilnvērtīgāku siltumefektivitātes uzturēšanu mājoklī, svarīgi veikt ēkas siltināšanu no ārpuses. Taču, ja tas nav iespējams, siltumu palīdzēs uzturēt arī mājokļa sienu siltināšana no iekšpuses.
• Būtiski atcerēties, ka apkures ierīcei ir jābūt izbūvētai atbilstoši apkurināmās telpas platībai. Jāatceras, ka apkures sistēmu var nākties mainīt, ja nesen veikta mājas piebūve, tādā veidā paplašinot dzīvojamo telpu.
• Nav vēlams pie viena skursteņa dūmvada pieslēgt divas vai vairākas apkures ierīces, jo tas palielina skursteņa pārkaršanas iespēju, kā arī paātrina tā nolietošanos. Ja tomēr ir nepieciešamība pēc vairākām ierīcēm, tad obligāta ir speciālista konsultācija, lai šāda veida risinājumu izveidotu pēc iespējas drošāku.
• Ja apkures ierīces siltumnesējs ir šķidrums, piemēram, ūdens, būtiski ir nosiltināt siltumnesēja caurules, spiedkatlus, kas atrodas bēniņos vai pagrabos, tas palīdzēs izvairīties no liekiem siltuma zudumiem un apkures cauruļvadu aizsalšanas.
Foto: pixabay.com / STOCK.XCHNG.