Apstiprināti būvnormatīvi koka un tērauda būvkonstrukciju projektēšanai

Lai nodrošinātu Eirokodeksa standartu pilnīgu adaptāciju būvniecību regulējošo normatīvo aktu sistēmā un pilnveidotu būvniecības nacionālo standartizācijas sistēmu Latvijā, 2014.gadā Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas būvkonstrukciju projektētāju asociāciju un Standartizācijas tehnisko komiteju LVS/STK 30  nodrošinājusi 19 Eirokodeksa standartu un standartu koriģējumu tulkošanu latviešu valodā un pārņemšanu nacionālajā standartizācijas sistēmā, kā arī tika izstrādāti 13 Eirokodeksa standartu nacionālie pielikumi, informē Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena.

Koka būvkonstrukciju un tērauda būvkonstrukciju projektēšanai tika izstrādāti un šā gada 23. decembra Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti divi Latvijas būvnormatīvi – LBN 204-14 un LBN 206-14.

Latvijas būvnormatīvs LBN 206-14 "Koka būvkonstrukciju projektēšana" un LBN 204-14 "Tērauda būvkonstrukciju projektēšana" nosaka prasības, kādas jāievēro, projektējot koka un tērauda būvkonstrukcijas ēkām un inženierbūvēm.
Detalizēti ar Ministru kabineta noteikumiem "Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 206-14 "Koka konstrukciju projektēšana" var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā: http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40328308&mode=mk&date=2014-12-23

Detalizēti ar Ministru kabineta noteikumiem "Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 204-14 "Tērauda konstrukciju projektēšana" var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā:
http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40328309&mode=mk&date=2014-12-23

Saskaņā ar noteikumos noteikto regulējumu, sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" publicē Standartizācijas biroja interneta vietnē www.lvs.lv to Latvijas nacionālo standartu sarakstu un attiecīgo standartu nacionālos pielikumus, kurus piemēro Latvijas būvnormatīva LBN 206-14 un LBN 204-14 izpildei.

Būvprojekti, kuri noteiktā kārtībā akceptēti vai iesniegti būvvaldei izvērtēšanai līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai un kuru tehniskie risinājumi atbilst attiecīgajā laikposmā spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, nav jāpārstrādā atbilstoši Latvijas būvnormatīva LBN 206-14 un LBN 204-14 prasībām. Būvprojektus, kuri ir izstrādāti, pamatojoties uz plānošanas un arhitektūras uzdevumiem, kas izsniegti līdz 2014.gada 1.oktobrim, var nepārstrādāt atbilstoši šo noteikumu prasībām.

Foto: Evija Trifanova/LETA.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Šodienas aktīvajā dzīves ritmā metāla durvis ir kļuvušas par neatņemamu ģimenes mājas, dzīvokļa, lauku vai dārza mājas sastāvdaļu. Galvenais iemesls, kāpēc metāla konstrukcijas, tai skaitā metāla durvis, izpelnījušās tik lielu popularitāti, ir to augstā izturība, pateicoties kurai, dzīves telpas kļūst drošākas pret uzlaušanu un garnadžu mēģinājumiem piesavināties vērtīgas mantas. 

Aktuālie piedāvājumi

Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Vairākums kanalizācijas sistēmas privātā sektorā neatbilst Eiropas normām un pakļauti rekonstrukcijai. Jau pavisam drīz sistēmas lietotājiem, kuri nav reģistrēti, tiks piemērotas ievērojamas soda naudas. Lai izvairītos no soda naudas, savlaicīgi jāveic esošās sistēmas modernizācija!

Aktualitātes

Pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā 2019 (FOTO)

Pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā 2019 (FOTO)

Pirmdien, 7. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau četrpadsmito reizi pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. Šogad tā "Par līdzsvaru starp privāto un publisko ārtelpu ekskluzīvā un inovatīvā mājokļu projektā" piešķirta daudzdzīvokļu ēkai Kuģu ielā 28 un tās autoriem.

Uzņēmējs runā