abc.lv skaitļos

Lietotāji online94
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
Arhitekts: Laikmetīgās mākslas muzejam jākļūst par telpu, kurā kūsā dzīvība visu cauru diennakti : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Arhitekts: Laikmetīgās mākslas muzejam jākļūst par telpu, kurā kūsā dzīvība visu cauru diennakti

Arhitekts: Laikmetīgās mākslas muzejam jākļūst par telpu, kurā kūsā dzīvība visu cauru diennakti

Jaunajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam (LLMM) ir jākļūst par telpu, kurā kūsā dzīvība visu cauru diennakti, uzskata arhitekts un LLMM metu konkursa organizētājs Malkolms Redings.

Intervijā aģentūrai LETA stāstot par LLMM, kuru plānot atklāt 2021.gada 18.novembrī, Redings uzsver, ka muzejs būs publiska ēka, tāpēc tai ir jāspēj nodrošināt sava veida savienojamības sajūtu, proti, cilvēki nevar justies ierobežoti vai nervozi, atrodoties un pārvietojoties pa šo telpu. "Protams, ēkā būs vietas, kas izmantojamas tikai mākslai, līdz ar to muzeja ēkā būs miksēta publiskā telpa visiem apmeklētājiem un izstāžu zona. Tāpat es domāju, ka muzejam ir jākļūst par telpu, kurā kūsā dzīvība visu cauru diennakti. Es negribētu, lai tā kļūst par ēku, kur durvis tiek aizvērtas sešos vakarā un visi iet mājās, ēkai savā ziņā pieņemot jaunu veidolu," klāsta britu arhitekts.

Viņš akcentē, ka viena no lieliskajām lietām Latvijā ir laika apstākļi un sezonas, tomēr tam ir savi kritumi un kāpumi. "Es pieņemu, ka ziema ir tas periods, kad cilvēki piedzīvo kritumu, līdz ar to ziemā muzeja ēkai vajadzētu kļūt par vietu, kas to neitralizētu. Ja LLMM taps par vietu, kur cilvēki vēlēsies nākt un tai piemitīs dažādi raksturi dažādās sezonās, tas būs izcili," pauž Redings.

Viņš arī norāda, ka "būtu burvīgi, ja muzejam būtu jumta terase - Rīgai ir paveicies, jo tai ir salīdzinoši zemas būves, tāpēc visapkārt paveras lieliska pilsētas panorāma".

Arhitekts skaidro, ka LLMM ir ļoti komplicēts projekts, jo tas nav vienkārši tradicionāls muzejs. "Tā vairāk ir kā slimnīca dažos veidos, jo tajā ir jābūt vietām, kurām ir ļoti, ļoti labi realizēts dizains, un tad ir jābūt vietām, kurām ir jācenšas ģenerēt sabiedrības interesi, lai cilvēki izbaudītu ēkas izmantošanu un pieejamību," ar savu vīziju dalās arhitekts.

LETA

Foto: Pixabay.com

Banner 280x280 Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.