Balkona pārveidošana – viss ir vienkārši
Iestiklošana un siltināšana
Pirmkārt, vajadzētu nosiltināt un iestiklot balkonu. Tas nepieciešams mūsu auksto ziemu dēļ, lai balkona zonu varētu izmantot ne tikai vasarā. Izvēlamies logu sistēmu. Te der gan plastikāta, gan koka, gan alumīnija rāmji. Koks – dabīgs materiāls, bet tas prasa regulāru kopšanu – krāsošanu. Ērtāks izmantošanā būs plastikāts. Stikla paketēm gan noteikti vajadzētu būt dubultām, lai mūsu jaunizveidotajā telpā būtu silti.
Balkona sienas var nosiltināt ar putuplastu vai minerālvati, tam pa virsu liekot plastikātu vai koka dēļus. Uz iekšējo apdari nevajadzētu ekonomēt, vajadzētu izvēlēties kvalitatīvus materiālus – vislabāk koka dēļus - skuju koku vai liepu. Jāsiltina ir arī balkona griesti, minerālvate ar izolācijas plēvi būtu vislabākais siltināšanas variants. Noteikti vajadzētu nosiltināt grīdu, pats labākais būtu ierīkot siltās grīdas. Šajā gadījumā vajadzētu lietot vai laminātu, vai flīzes. Lai vizuāli palielinātu telpu – lamināts vai flīzes jāliek pa diagonāli.
Nevajadzētu aizmirst, ka balkona vai lodžijas iestiklošana jāsaskaņo būvvaldē.
Apgaismojums
Spilgts apgaismojums uz balkona nav vajadzīgs, jo pilnīgi pietiks ar dabīgo dienas gaismu. Var izvietot dažas galda lampas lasīšanai vai stāvlampas ar slāpētu gaismu, mierīgai pasēdēšanai vakaros. Pie griestiem gan nevajadzētu stiprināt, tā sauktos, centrālos gaismas ķermeņus, jo ar laiku pie balkona griestiem sakrāsies siltais, mitrais gaiss un tādēļ, lai piestiprinātu gaismekli, vajadzēs ļoti kvalitatīvu izolāciju. Taču bez tā var iztikt.
Atpūtas stūrīša iekārtošana
Kad svarīgākie remontdarbi pabeigti var ķerties klāt balkona iekārtošanai. Uzreiz vajadzētu atteikties no domas par instrumentu kastes vai marinējumu burciņu glabāšanu balkona telpā, jo balkons var būt arī ne tikai noliktava, bet patīkama telpa, kur netraucēti atpūsties. Īpaši paveicies būs tiem, kurus lutina skats pa logu.
Jaunizveidotajā balkona telpā vajadzētu novietot dažus pītos krēslus vai maza izmēra dīvānu. Vajadzēs arī mazu galdiņu, kurš var būt gan no stikla, gan jebkura cita materiāla, kas būtu pieskaņots pārējam balkona dizainam. Ja vietas uz balkona ir maz, un tā parasti arī ir, tad var izveidot saliekamo galdiņu, kas stiprinās pie sienas. Katrā ziņā jāizvēlas mazas mēbeles, lai neradītu lielus kontrastus telpā. Pie sienām vislabāk uzlikt mazas ierāmētas gleznas vai fotogrāfijas, kas sagrupētas grupās, lai siena neizskatās pavisam tukša. Var pielikt dažus mazus plauktiņus dažādiem aksesuāriem un suvenīriem.
Attiecībā uz balkona ieeju – vislabāk būtu izveidot arku.
Vēlams arī izbūvēt uz balkona rozeti, lai varētu pieslēgt radioaparātu vai klēpjdatoru. Pārējo brīvo telpu aizpildiet ar puķēm podos, pie kam dažām puķēm vajadzētu būt līdz pašiem griestiem.
Un tā - balkona iekārtošana ir pabeigta un jūs varat baudīt ik vakara silto tēju patīkamā vidē.
Garderobes iekārtošana
Ko darīt, ja sienu starp balkonu un istabu nav iespējams nojaukt? Īpaši aktuāli tas ir, ja balkons ir pie guļamistabas, kur tas tiešām nav īpaši racionāli. Ir iespēja izveidot garderobi, pie kam jūs nezaudēsiet dabīgās gaismas avotu.
Pirms darbu sākuma, jāpārbauda visas savienojumu vietas. Pēc tam kārtīgi jāizplāno, kur varētu atrasties pakaramie, kur plaukti, kur izvelkamie grozi vai kastes. Pats galvenais nosacījums – lai būtu ērta piekļuve lietām, kā arī dienas gaismas ieplūšanas nodrošināšana.
Mazam balkonam labi noderēs iebūvētais skapis ar bīdāmiem pakaramiem, tā dziļums var būt daudz mazāks nekā tradicionāliem skapjiem. Lielam balkonam ierobežojumu vispār nav. Pievienojiet grozus sīkām mantām, plauktus apaviem un galvassegām.
Balkona garderobes krāsai vajadzētu būt maksimāli atbilstošai balkona krāsai. Ideālais variants – balti plastikāta paneļi ar hromētām detaļām, vai arī dabīga koka dēlīši uz sienām un pārējais nokrāsots pasteļtoņos.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Leandro's World Tour