BTA: Audzis ugunsnelaimju skaits privātpersonu īpašumos, kur nav izvietotas ugunsdrošības sistēmas
Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, vairāk nekā trīs reizes audzis ugunsgrēku skaits tajos "BTA Insurance Company" SE (BTA) klientu īpašumos, kuros nav bijušas uzstādītas ugunsdrošības signalizācijas sistēmas, liecina apdrošinātāja izanalizētie statistikas dati par privātpersonām izmaksātajām apdrošināšanas atlīdzībām īpašuma apdrošināšanas veidā.
Pērn par uguns radītajiem bojājumiem privātpersonu īpašumiem BTA kopumā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 1,4 miljonus eiro, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā 2012.gadā.
Lielāko atlīdzību īpašumu apdrošināšanā par ugunsgrēka radītiem bojājumiem privātpersonu īpašumiem 2013.gadā BTA izmaksāja par Siguldas novadā nodegušu privātmāju. Šīs ugunsnelaimes cēlonis bija īssavienojums elektroinstalācijā, un izmaksātās atlīdzības lielums bija 112 504 eiro.
Neraugoties uz to, ka ugunsnelaimju radītās sekas ir ievērojamas - nereti dzīvojamās mājas nodeg pilnībā, uguns, dūmi un tvana gāze nodara kaitējumu cilvēku veselībai un apdraud dzīvību -, iedzīvotāji vēl arvien nepietiekamu uzmanību pievērš ugunsdrošības signalizāciju ierīkošanai savos mājokļos. Tikai 10% no BTA īpašumu apdrošināšanas klientiem cenšas pasargāt savu īpašumu un sevi no ugunsnelaimēm, ierīkojot kādu no ugunsdrošības signalizācijas sistēmām, liecina BTA dati.
BTA īpašumu apdrošināšanas produktu vadītājs Renārs Duntavs paziņojumā medijiem norāda, ka dūmu detektori ir efektīvs risinājums, pateicoties kuram cilvēki var izglābt savu un savu tuvinieku dzīvību, kā arī, savlaicīgi pamanot ugunsnelaimi, pasargāt īpašumu no daudz lielākiem ugunsgrēka radītajiem bojājumiem. Piemēram, pērn Ventspils novadā dūmu detektora radītais troksnis naktī savlaicīgi pamodinājis kādas mājas iemītniekus un ļāvis viņiem laicīgi pamest tikai pirms pieciem gadiem ekspluatācijā nodotu dzīvojamo ēku, kuras bēniņu telpā bija izcēlies ugunsgrēks. Cilvēki iepriekšējā vakarā bija kurinājuši kamīnu, un dūmvada izbūves tehnisko defektu dēļ naktī izcēlās ugunsgrēks, kā rezultātā ēkas otrais stāvs un jumts nodega pilnībā.
Duntavs atzīmē, ka dūmu detektoru izmaksas nav lielas, vidēji dūmu detektors maksā ap 10 eiro. To izvietošanai nepieciešamas tikai pāris minūtes. Dūmu detektors nenodzēsīs ugunsgrēku, tomēr tas brīdinās saimniekus par ugunsnelaimi, sniedzot laiku pamest degošās telpas vai savlaicīgi apdzēst ugunsgrēku, tādējādi samazinot zaudējumu apmēru īpašumā.
Rīga, 25.apr., LETA.
Foto:loco steve/Flickr