Elektroapgāde
Elektroapgāde ir pasākumu kopums, lai sabiedriskā un privātā sektora patērētājus nodrošinātu ar elektroenerģiju. Tā ietver dažādu veidu iekšējās un ārējās elektroapgādes risinājumus, kas nodrošina funkcionālu un efektīvu objekta darbību – apgaismojuma tīklus, iekštelpu un ēku apgaismojumu, spēka tīklus, elektrosadales, zemsprieguma un augstsprieguma kabeļu tīklus, transformatoru punktus, sadales un uzskaites mezglus.
Iekšējā un ārējā elektroapgāde un apgaismojums:
- elektriskie tīkli un iekārtas (kabeļu un gaisvadu līnijas, sadalnes, sadales iekārtas, transformatori);
- apgaismojuma tīkli un iekārtas (kabeļu un gaisvadu līnijas, gaismekļi, komutācijas iekārtas, sadalnes);
- rezerves un avārijas elektroapgāde (UPS jeb nepārtrauktās elektroapgādes iekārtas, ģeneratori kā rezerves vai pamata barošanas avots, no 1,7 kW līdz 400 kW ģeneratoru noma);
- zibens aizsardzība, pārsprieguma aizsardzība un zemējuma elektroietaises.
Elektroapgādes tīklu izbūves standartus un prasības visa veida būvēm un teritorijām nosaka Latvijas Republikā spēkā esošie normatīvie dokumenti.
Centralizētā elektroapgāde – patērētāju un objektu pieslēgšana maģistrāliem vispārēja pilsētas uzdevuma tīkliem, kas saņem enerģiju no HES, TEC un citiem elektroenerģijas avotiem.
Autonomā elektroapgāde – atkarīga no ārējiem elektrotīkliem un paredz pieslēgšanu elektroenerģijas avotiem, kuri var būt gāzes, dīzeļa, benzīna mini-elektrostacija vai neliels ģenerators.
Elektroenerģiju iespējams piegādāt arī ciematiem, rūpnieciskiem uzņēmumiem, kā arī celtniecības laukumam.