Enerģija no saules un apkārtējās vides – Tavs nodrošinājums pret enerģijas sadārdzināšanos

Enerģija no saules un apkārtējās vides – Tavs nodrošinājums pret enerģijas sadārdzināšanos
Katrs saimnieks vēlas savā īpašumā justies komfortabli un pastāvīgi rūpējas par tā uzturēšanu kārtībā. Vispārzināma patiesība ir arī tas, ka ērtības, komforts ir nodrošināmi, veicot atbilstošus ieguldījumus – laiku, darbu, naudu. 
 
Komforta sajūtu mājās vērtējam, piemēram, pēc tā, cik silts un gaišs ir telpās, kā dažādas ar elektrību darbināmas ierīces atvieglo ikdienas dzīvi.
 
Atslēgas vārds ir ENERĢIJA
 
Ikdienā mājsaimniecībās ar enerģiju saprotam galvenokārt siltumenerģiju un elektroenerģiju. Nav liela māksla komfortu un ērtības nodrošināt par LIELU naudu. Kārtīgs saimnieks vienmēr cenšas rast sabalansētu risinājumu – pietiekami lielu komfortu par saprātīgu "cenu".
 
Tā kā enerģijas cenām ir tendence regulāri palielināties, tad ir skaidrs, ka attiecīgi lielākas kļūst arī izmaksas īpašumu komforta līmeņa nodrošināšanai un elektroiekārtu darbināšanai.
 
Vērtējot elektrības un dabasgāzes cenu izmaiņas privātpersonām (privātmājām) laika posmā no 2004. gada līdz šodienai, redzam, ka cenas palielinājušās ļoti lielā mērā:
-) gāzes cena no 0.13358 EUR/m3  pieaugusi līdz 0.528 EUR/m3, kas nozīmē sadārdzinājumu par ~14.73% KATRU gadu pēdējo 10 gadu laikā;
-) elektrības cena no 0.0555 EUR/kWh pieaugusi līdz 0.1515 EUR/kWh, kas nozīmē sadārdzinājumu par ~10.56% KATRU gadu pēdējo 10 gadu laikā

Skat. 1. att. un 2. att.

1. att.

2. att.


Vērtējot elektrības un dabasgāzes cenu izmaiņas privātpersonām (privātmājām) laika posmā no 2009. gada līdz šodienai, redzam, ka cenas būtiski palielinājušās:
-) gāzes cena no 0.49253 EUR/m3 pieaugusi līdz 0.528  EUR/m3, kas nozīmē sadārdzinājumu par ~1.40% KATRU gadu pēdējo 5 gadu laikā
-) elektrības cena no 0.1057 EUR/kWh pieaugusi līdz 0.1515 EUR/kWh, kas nozīmē sadārdzinājumu par ~7.47% KATRU gadu pēdējo 5 gadu laikā
Skat. 3. att. un 4. att.

3. att.

4. att.

Par to, kā mainīsies elektroenerģijas un dabasgāzes cenas nākamajos gados, precīzi pateikt nevar neviens, jo to ietekmē gan ekonomikas likumsakarības, gan lielā mērā arī politiskie faktori.
 
Saprātīga stratēģija katram saimniekam šādā situācijā ir veikt pasākumus, lai pasargātu sevi no:
1) pārmērīga enerģijas patēriņa;
2) enerģijas cenu pieauguma.
 
Pārdomāta saules enerģijas iekārtu un atjaunojamās enerģijas iekārtu izmantošana ir viens no galvenajiem lēmumiem, kas lielā mērā pasargātu gan no enerģijas sadārdzināšanās, gan arī nodrošinātu, ka samazinātos no "tradicionālajiem" piegādātājiem pērkamais enerģijas apjoms.
 
Gudrs saimnieks izvēlētos kādu no risinājumiem un iekārtām, ko piedāvā SIA "Solar KEJ"!
 
Saules enerģijas iekārtas:
1. Saules kolektori – siltā ūdens sagatavošanai un arī apkures atbalstam.
2. Saules baterijas (fotovoltu elementi jeb PV) - elektroenerģijas ražošanai.
 
Kā liecina Eiropas Komisijas pētniecības centra* dati, gada laikā Latvijā no Saules uz zemes virsmas nonāk 1100 kWh/m2 – 1300 kWh/m2 saules enerģija. Attiecīgi, šāda saules starojuma gadījumā no katra uzstādītā saules bateriju iekārtas jaudas kilovata gada laikā tiek iegūts ~825 kWh/kWp - 975 kWh/kWp * elektroenerģijas. (Skat karti 5. att.). Protams, lielākā daļa šī enerģijas apjoma līdz mums nonāk vasaras periodā, kad saule ir visaugstāk, taču, ja iekārtas uzstādītas pareizi, saules enerģija būs ievērojams atbalsts arī ziemā.

5.att.

Enerģija no apkārtējās vides
Karstā ūdens iekārta "Little Magic Box".
 
"Little Magic Box" ir mikroviļņu krāsns izmēra, ar Saules enerģiju papildināts, siltumsūknis, kas siltumenerģiju saņem no ārā uzstādīta termodinamiska paneļa, karstā ūdens piegādei esošā boilerī.
 
Galvenais enerģijas avots iekārtai ir atjaunojamie energoresursi – apkārtnes gaiss, ieskaitot saules enerģiju, vēja un lietus radīto papildus enerģijas apmaiņu.
Vienīgās izmaksas ir neliels elektrības daudzums kompresora darbināšanai
 
Karstā ūdens iekārta "Little Magic Box" ir ideāls risinājums siltā ūdens izmaksu samazināšanai, ja:
- nevēlies veikt būtisku pārbūvi,
- ūdens sildīšanai izmanto elektrību, šķidro kurināmo vai sašķidrināto gāzi,
- vasarā nekurini savu malkas vai granulu katlu,
- par maz vietas citu (atjaunojamās enerģijas) iekārtu uzstādīšanai.
 
Iekārtas divas sastāvdaļas ir sildiekārta un īpašs alumīnija panelis siltuma paņemšanai no apkārtējās vides.

6. att. un 7. att.
   
Sistēma darbojas "kā ledusskapis, tikai pretējā virzienā". Dzesētājvielas šķidrums cirkulē termodinamiskajā panelī, kurš ir piestiprināts ārā pie ārsienas. Panelis darbojas kā iztvaikotājs, absorbējot enerģiju no apkārt esošā gaisa un vides enerģijas. Šī enerģija tiek nodota dzesētājšķidrumam (R134a), kurš maina savu stāvokli no šķidra uz gāzveida. Šo gāzi saspiež siltumiekārtā "Little Magic Box", kā rezultātā gāze kļūst ļoti karsta, un ar siltummaiņa starpniecību sasilda no esošā boilera karstās daļas plūstošo silto ūdeni. Sasildītais ūdens tiek ievadīts atpakaļ ūdens boilerī caur aukstā ūdens pievadā uzstādīto T-veida pieslēgumu, lai sasildītu boileri visā tā tilpumā līdz 55oC temperatūrai.

8. att.
 


Šis process darbojas dienu un nakti, nodrošinot karsto ūdeni par daudz zemākām izmaksām.
 
Iekārtas un risinājumi, kas palīdz mazināt atkarības risku no enerģijas tirgus un enerģijas cenu pieauguma:
1) Karstā ūdens iekārta "Little Magic Box";
2) saules kolektori;
3) saules baterijas (PV).
 
SIA "Solar KEJ" speciālisti palīdzēs izvēlēties katrai konkrētajai situācijai piemērotāko risinājumu, piegādās un uzstādīs iekārtas.
 
Samazini savu atkarību no enerģijas ražotājiem un piegādātājiem!
 
Samazini izmaksu palielināšanās risku savās mājās!
 
 
SIA "Solar KEJ"
Jelgavas iela 36, Rīga, LV-1004
E-pasts: info@solarkej.lv
 
 
* Informācijas avots: Thomas Huld, Irene Pinedo-Pascua. European Commission. Joint Research Centre. Institute for Energy and Transport, Renewably Energy Unit. PVGIS http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/ 

Publicitātes foto

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

Dzīvot komfortablā, energoefektīvā un veselībai labvēlīgā mājoklī, kurā viss ir harmonijā ar cilvēka dzīvesstilu, ir daudzu sapnis. Ja agrāk gudrā māja daudziem šķita kā kaut kas fantastisks, tad šodien tā jau ir teju ikvienam pieejama opcija. Pateicoties iespējai pieslēgt lielāko daļu ikdienā izmantoto elektroiekārtu interneta tīklam, varam pilnībā kontrolēt mājā notiekošos procesus ar vienkāršas viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Nekustamais īpašums var kļūt par labu ieguldījumu nākotnei, ja cilvēks ir izvērtējis savu maksātspēju, īpašuma stāvokli, atrašanās vietu, privātmājai pieguļošo zemes platību un citus nozīmīgus faktorus. Veiksmīga ieguldījuma atslēga ir rūpīgi pārdomāts pirkums, kas ir vēl būtiskāk, ja īpašums tiek iegādāts, izmantojot hipotekāro kredītu.

Uzņēmējs runā

Industriālie drupinātāji un sijātāji no Terex Finlay

terex_finlay

Alfis ir oficiālais Terex Finlay industriālās tehnikas izplatītājs Baltijā. Terex Finlay ir starptautiski atzīts pārvietojamās drupināšanas, sijāšanas, mazgāšanas un pārstrādes iekārtu ražotājs. Uzņēmums piedāvā tehnisko nodrošinājumu karjeru izstrādei, celtniecībai un nojaukšanai, kā arī ieguves nozarei.

SIA "EK Sistēmas" – apgaismojums, elektromateriāli, vadības sistēmas

apgaismojums_elektromateriali_vadibas_sistemas_EK_Sistemas_SIA

Tāpat kā dienas gaismai ir milzīga nozīme mūsu spējā uztvert apkārtējo pasauli, arī mākslīgais apgaismojums spēlē fundamentālu lomu ne tikai tajā, kā uztveram vidi, bet arī kā šajā vidē uzvedamies. Apgaismojums var iedarboties kā uz cilvēka emocionālo dabu, ietekmējot garastāvokli, tā uz praktisko, veicinot vai tieši pretēji – pazeminot mūsu darba spējas un veicamo uzdevumu kvalitāti.