Griesti, grīdas
Griestu un grīdu būvkonstrukcijas pilda ne tikai uzdevumu atdalīt katru ēkas stāvu, bet to apdare un krāsa nosaka interjera stilu un var optiski ietekmēt telpisko izjūtu, tādēļ, veicot remontdarbus mājoklī, uzmanība jāpievērš arī griestu un grīdu dekorēšanai.
Izmantojot dažādu apdares materiālu salikumu, telpai var likt izskatīties lielākai, mazākai, platākai, šaurākai, dziļākai un gaišākai nekā tā ir patiesībā. Lai piemeklētu piemērotāko apdares materiālu un krāsu, jāņem vērā telpas funkcija.
Apdares materiāli grīdas segumam
Koks - dabisks un elpojošs segums grīdas apdarei. Grīdām visbiežāk izmanto skujkoku, ozola vai oša dēļus. Izvēloties piemērotāko koku grīdas segumam, ieteicams ņemt vērā, kāds koks izmantots citās mājas konstrukcijās. Izvēloties mājoklim koka grīdas segumu, nākas izšķirties par lakas vai eļļas pārklājuma aizsargslāni. Lakotas grīdas ir vieglāk kopt, taču eļļa iesūcas koksnē un aizsargā koku no iekšienes.
Linolejs - šis materiāls izceļas ar to, ka spēj imitēt jebkuru citu grīdas segumu. Linoleja grīdas segums ir piemērots telpām, kurās uzturas daudz cilvēku, jo šo materiālu ir viegli kopt, taču materiāla lielākais trūkums ir tā dilšana, sevišķi vietās, kur tiek daudz staigāts. Tāpat linoleja grīdas segumam ir vāja izturība pret temperatūras svārstībām.
Lamināts – šis grīdas apdares materiāls ir koka skaidu plātne, kas tapusi augstā temperatūrā, iegūstot izturību pret dilumu. Lamināta klājumu ir viegli kopt, taču traipi uz tā ir redzami krietni labāk nekā uz koka grīdas.
Flīzes - piemērots apdares materiāls virtuves un vannasistabas grīdas segumam, taču to var izmantot arī koridoram un dzīvojamām telpām. Grīdas flīzes ražo no akmens masas, keramikas un dabīgā akmens. Iekštelpās klāj keramikas flīzes, jo tās nav salizturīgas.
Parkets - dabīgs un video draudzīgs grīdas segums. Parketa grīda sniedz interjeram mājīguma sajūtu un to iespējams iegādāties dažādos toņos. Šī apdares materiāla nodilumizturība ir ierobežota - to var aizsargāt ar laku vai eļļu, tāpat parketa grīdām ir nepieciešama īpaša kopšana, jo koks ietekmējas no temperatūras svārstībām un mitruma telpā.
Materiāli griestu apdarei
Piekaramie griesti - šī apdares materiāla montāža ir salīdzinoši viegla. Piekaramo griestu montāža sākas ar telpas griestu līmeņa noteikšanu. Piekaramie griesti tiek izgatavoti ar metāla karkasa palīdzību, kas piestiprināti pie pārseguma. Savukārt plāksnes, kasetes, paneļi vai latas tiek ieklāti uz karkasa.
Ģipškartons - ekoloģisks materiāls, kas, gluži kā piekaramie griesti, tiek montēts pēc karkasa principa - paneļus piestiprina pie karkasa, kas pagatavots no metāla vai koka brusām. Ņemot vērā telpas specifiku, iespējams izveidot gan vienlīmeņa, gan divlīmeņu karkasu.
Balsināšana - šis ir viens no lētākajiem un vienkāršākajiem griestu apdares veidiem, taču balsināti griesti nav noturīgi pret iespējamiem bojājumiem no mitruma, tāpat uz tiem ātri uzklājas putekļi un netīrumi.
Griestu krāsošana - griestu izskatu pēc krāsošanas būtiski ietekmē tas, cik rūpīgi pirms tam sagatavota krāsojamā virsma. Griestus vēlams noklāt ar gruntskrāsu, lai rezultāts kalpotu ilgāk.
Iestieptie griesti – uzvelkamie jeb iestieptie griesti spēs noslēpt teju katru nepilnību - griestu savienojuma vietas, ventilācijas sistēmas, vadus un citus griestu defektus. Izmantojot, iestieptos griestus, rezultātā iegūst gludu virsmu, kas neprasa īpašu kopšanu.