Jelgavas novadā pabeigti trīs skolu siltināšanas projekti
Ir pabeigti projekti vēl trīs Jelgavas novada skolām, lai samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisiju, uzlabojot ēku energoefektivitāti un samazinot siltumenerģijas patēriņu izglītības iestādes ēkās.
Vircavas pirmskolas izglītības iestādes ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai tika veikta ēkas jumta papildu siltināšana, parapetu un dzegas mezgla papildu siltināšana, cokola papildu siltināšana, tostarp zem grunts vismaz pagrabstāva dziļumā, pirmā stāva grīdas siltināšana un jauna grīdas seguma uzstādīšana, apkures sistēmas uzlabošanas pasākumi, apkures sadales sistēmas un radiatoru nomaiņa.
Tāpat Vircavas bērnudārzā veikta balansēšanas vārstu uzstādīšana uz apkures stāvvadiem, siltummezgla rekonstrukcija, ventilācijas sistēmas rekonstrukcija, mehāniskās ventilācijas uzstādīšana ar rekuperāciju, karstā ūdens apgādes sistēmas rekonstrukcija, ūdensvadu un kanalizācijas sistēmas renovācija, elektroapgādes sistēmas, apgaismes ķermeņu nomaiņa un darbības uzlabošana, un zibens aizsardzības izbūve.
Veicot plānotās aktivitātes, plānotais CO2 emisiju samazinājums ir 22 965 kilogrami CO2, un projekta rezultātā piegādātās enerģijas ietaupījums ir 89 128 kilovatstundu gadā.
Projekta "Kalnciema vidusskolas energoefektivitātes paaugstināšana" gaitā veikta ārsienu, cokola un bēniņu pārseguma siltināšana, koka ārdurvju ārsienu siltināšana jaunajam ēkas korpusam, kā arī cokola siltināšana jaunajam ēkas korpusam, bēniņu papildu siltināšana visai ēkai un bēniņu sienu siltināšana.
Tika nomainīti koka logi uz PVC tipa stikla pakešu logiem, veikta durvju nomaiņa uz PVC tipa durvīm un grīdu papildus siltināšana visai ēkai pirmajā stāvā. Tāpat sakārtota ventilācijas sistēmas, izprojektējot un uzstādot rekuperācijas iekārtu, un nomainīta elektroapgādes sistēmas, uzlabojot darbību. Izbūvēta zibens aizsardzība.
Šeit plānotais CO2 emisiju samazinājums ir 73 506 kilogrami CO2, bet projekta rezultātā piegādātās enerģijas ietaupījums ir 267 382 kilovatstundas gadā.
Līdzīgi darbi veikti arī Līvbērzes vidusskolas energoefektivitātes paaugstināšanai, kur siltinātas ārsienas, cokols, pirmā stāva grīdai veikta papildu siltināšana.
Jaunajam korpusam veikta jumta papildu siltināšana, vecajā korpusā - bēniņu pārseguma siltināšana, kā arī bēniņu sienu siltināšana, koka logu nomaiņa uz PVC tipa stikla pakešu logiem, durvju nomaiņa uz PVC tipa durvīm, ventilācijas sistēmas montāža, uzstādot mehānisko ventilāciju ar rekuperācijas sistēmu, energoefektīva apgaismojuma uzstādīšana, elektroapgādes sistēmas nomaiņa un darbības uzlabošana.
Tāpat pabeigta zibens aizsardzības izbūve, apkures sistēmas rekonstrukcija, izbūvējot jaunu apkures sistēmu ar jauniem sildķermeņiem un regulēšanas iespējām.
Līvbērzes vidusskolā plānotais CO2 emisiju samazinājums ir 38 480 kilogrami CO2, bet piegādātās enerģijas ietaupījums - 199 306 kilovatstundas gadā.
LETA jau ziņoja, ka jūlijā Jelgavas novada pašvaldība sāka darbus trīs novada izglītības iestāžu energoefektivitātes paaugstināšanai, kam atvēlēti 2 297 777 eiro, bet sešās mācību iestādēs energoefektivitātes uzlabošanas darbi jau bija pabeigti.
Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Erno aģentūru LETA iepriekš informēja, ka saistībā ar jauna mācību gada tuvošanos Jelgavas novada izglītības iestādēs notiek rekonstrukcijas darbi, lai sakārtotu un pilnveidotu izglītības infrastruktūru novadā, kā arī nodrošinātu kvalitatīvāku mācību vidi novada skolēniem.
Pirms tam Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansēto projektu gaitā tika sakārtotas sešas mācību iestādes - Aizupes pamatskola, izglītības, kultūras un sporta centra "Līdumi" filiāle "Jaunlīdumi", Lielplatones internātpamatskolas internāta ēka, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola, Šķibes pamatskola, kā arī Staļģenes vidusskolas muižas ēka.
Jūlijā Jelgavas novada pašvaldība sāka darbus pie vēl trīs novada izglītības iestāžu energoefektivitātes paaugstināšanas, īstenojot KPFI ceturtās kārtas projektus. To gaitā paredzēts veikt rekonstrukciju Līvbērzes un Kalnciema vidusskolās, kā arī Vircavas pirmskolas izglītības iestādes ēkā. Šo trīs projektu kopējās izmaksas ir 2 297 777 eiro, tostarp pašvaldības finansējums ir 1 983 939 eiro.
Nākamajā plānošanas periodā, no 2014.gada līdz 2017.gadam, pašvaldība orientēsies uz teritorijas labiekārtošanu - gan pie izglītības iestādēm, gan novada teritorijā kopumā, iepriekš skaidroja Erno.
Jelgava, 30.nov., LETA.
Foto: Evija Trifanova/LETA.