Kā krāsot koka mēbeles?
Nopērc cimdus un aizsargbrilles un sagatavo vietu, kur tiks veikta mēbeļu krāsošana. Lai nenosmērētu grīdu, noklāj to ar vecu, biezu audumu. Kārtīgi vēdini telpu.
Pirms ķeries klāt krāsošanai, atbrīvo mēbeles no rokturiem un pārējā aprīkojuma, ja tāds ir. Tādā veidā sniegsi sev iespēju apstrādāt arī grūti pieejamās vietas un iespējamās spraugas vai plaisas. Novērsīsi nepatīkamus pārsteigumus nākotnē, ja vēlēsies nomainīt slēdzeni, rokturi vai kādu citu aksesuāru.
Izlīdzināt koksnes virsmu, aizpildīt plaisas un caurumus var izmantojot koka pildvielu. Tās konsistencei jābūt diezgan biezai. Apstrādā bojāto mēbeles virsmu ar smilšpapīru, tādā veidā tiksi vaļā no lakas paliekām. Vēlāk tiec vaļā no putekļiem. Izmantojot špakteļlāpstiņu, aizpildi plaisas ar koksnes pildvielu, tad, izlīdzinot virsmu, tiec vaļā no liekā maisījuma un ļauj visam kārtīgi izžūt.
Ar mīkstu, tīru drānu noslauki plankumus, ko atstāji, veicot virsmas apstrādi. Ja nepieciešams, lieto speciālu mazgāšanas līdzekli. Pēcāk noslauki mēbeles ar sausu lupatiņu.
Lai krāsu būtu viegli uzklāt un tā turētos pēc iespējas ilgāk, izmanto grunti. Ar otu vienmerīgi uzklāj gruntskrāsu uz mēbeļu virsmas. Rūpīgi nokrāso stūrus un grūti sasniedzamās vietas. Gludākas virsmas izveidei izmanto veltni. Pirms sāc mēbeles krāsot, ļauj kārtīgi izžūt gruntskrāsai.
Sāc krāsot mēbeles. Izmanto veltni, taču, stūru un malu krāsojumu pielabo ar otu. Jāatzīmē, ka ātri žūstošas krāsas uzklājas nevienmērīgi. Rezultātā var izveidot nekārtīgu krāsojumu un pleķus. Izmanto tikai kvalitatīvas otas. Nekvalitatīvo otu bārkstis pielīp pie virsmas un tiek nokrāsotas. Laba ota ir dārgāka, taču pareizi to kopjot, kalpo ne vienu vien gadu. Pēc grunts un krāsas pirmās kārtas uzklāšanas, vēlams virsmu nokrāsot vēlreiz, taču pēc kārtīgas tās izžūšanas (apmēram pēc 6 stundām).
Foto: wikihow.com.